Рутирање на LG Optimus L3 E400.

Член од
4 септември 2010
Мислења
1.511
Поени од реакции
1.442
Дечки, имам проблем со рутирање на Optimus L3 E400.
Пробав тотално се од Unlock Root до Spectrum Root LG. Несака и несака, на Unlock Root ми дава Root fail, wait next upgrade, на Spectrum ми дава Permission Denied. Дали некој знае како да го рутирам чудово оти цркнав овие 3 дена.
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.822
Поени од реакции
2.913
Чекај малку , тоа има врска со верзијата на андроид и постојат и LG-ја што немаат андроид платформа затоа види убаво што платформа верзија имаш .
 
Член од
4 септември 2010
Мислења
1.511
Поени од реакции
1.442
Чекај малку , тоа има врска со верзијата на андроид и постојат и LG-ја што немаат андроид платформа затоа види убаво што платформа верзија имаш .
Android version: 2.3.6
Ова треба ?
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.822
Поени од реакции
2.913
Android version: 2.3.6
Ова треба ?
Да тоа е, и би требало да ти работи со алаткава што го имаш UnlockRoot ај пробај пак уште еднаш и гледај на телефонот да е селектиран што е поврзан со ПЦ-то ,а не само ChargeOnly,DisckDrive туку треба да биде УСБ дебагинг или USB tethering мора нешто да си утнал јас со тоа алаткава си рутирав ХТЦ ДХД. А ако не бива пробај како што кажа горниот член Super one click нешто слично ама гледај да одговара со твојата верзија .

И патем заборавив на ПЦ-то треба да инсталираш Microsoft .NET Framework 4-та верзија тоа служи нешто како комуницирање меѓу андроид и Виндоус ПЦ-то и барајте преку Google се се наоѓа решение :)
 
Член од
4 септември 2010
Мислења
1.511
Поени од реакции
1.442
Да тоа е, и би требало да ти работи со алаткава што го имаш UnlockRoot ај пробај пак уште еднаш и гледај на телефонот да е селектиран што е поврзан со ПЦ-то ,а не само ChargeOnly,DisckDrive туку треба да биде УСБ дебагинг или USB tethering мора нешто да си утнал јас со тоа алаткава си рутирав ХТЦ ДХД. А ако не бива пробај како што кажа горниот член Super one click нешто слично ама гледај да одговара со твојата верзија .

И патем заборавив на ПЦ-то треба да инсталираш Microsoft .NET Framework 4-та верзија тоа служи нешто како комуницирање меѓу андроид и Виндоус ПЦ-то и барајте преку Google се се наоѓа решение :)
Со UnlockRoot пробав со ПРО верзијата ја најдов на еден тракер пишуваше Root fail, wait next upgrade.
Иначе треба УСБ Дебагинг да се вклучи и да се селектира PC Software како шо прочитав јас.
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.822
Поени од реакции
2.913
Со UnlockRoot пробав со ПРО верзијата ја најдов на еден тракер пишуваше Root fail, wait next upgrade.
Иначе треба УСБ Дебагинг да се вклучи и да се селектира PC Software како шо прочитав јас.
Да,да треба усб дебагинг и потоа од unlockroot да селектираш која е ти е верзија на андроид .


Испратено од iPad 3 со Tapatalk HD
 

ITK

Член од
10 октомври 2008
Мислења
1.107
Поени од реакции
51
Успеа да го рутираш? Се пробав деновиве ништо не успеа, и како да направам работите да ми се симнуваат дирекно на мемориската не во телефонот? Не можам да го рутирам со пц а ми се наполни телефонот..
 
Член од
4 септември 2010
Мислења
1.511
Поени од реакции
1.442
Го рутирав уште одамна, заборавив да пишам.. Иначе нешто до телефонот бил проблемот, бил заклучен од ВИП да не може да се рутира, па прво му напраив Hard Reset и го рутнав без проблем. Може да се затвори темава.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom