Рутирање на Alcatel OT-991

Член од
2 јули 2010
Мислења
4.625
Поени од реакции
5.677
rutiranje e drugo a da smenis android e druga rabota, za ovoj telefon ne veruvam da ima romovi nad 2.3 posto nema potencijal, epten e slab. Ostaj ti recenzii, kako moze tipo i desire c dw bidat poslabi koga imaat i podobri procesori i 512 mb ram? Plus tie dva telefoni se brendovi ra razlika od alkatel koj duri sega fakja cekor so niv.
 

Пеџо

Фаличниот Ром
Член од
28 февруари 2013
Мислења
65
Поени од реакции
27
rutiranje e drugo a da smenis android e druga rabota, za ovoj telefon ne veruvam da ima romovi nad 2.3 posto nema potencijal, epten e slab. Ostaj ti recenzii, kako moze tipo i desire c dw bidat poslabi koga imaat i podobri procesori i 512 mb ram? Plus tie dva telefoni se brendovi ra razlika od alkatel koj duri sega fakja cekor so niv.
Ја не се разбирам од информатика. Consumer review дава подобри оценки за Алкателот.
 
Член од
1 јуни 2012
Мислења
277
Поени од реакции
31
Ја не се разбирам од информатика. Consumer review дава подобри оценки за Алкателот.
Гледај телефонот е добар за парите остај ти шо ти серат се праи роот ама на твоја сметка и подржува роот проблем е што има слаба негова меморија и рам ама е затворена или заклучена аку му праиш роот ке има 500мб. Разгледај малце по Гоогле.
 
Член од
5 февруари 2013
Мислења
437
Поени од реакции
96
дечки на алкател от 991 може ли да му се праве ресторе илида му се праве апдејт на софтвер сега има ајскрим ... сакам нешто да му направам да биде побрз и со повеке перформанси и ако може целата постапка да ми се објасне пошто првпат чепкам андроид позз
 

Kajgana Shop

На врв Bottom