Рутирање на Alcatel OT-991

Пеџо

Фаличниот Ром
Член од
28 февруари 2013
Мислења
65
Поени од реакции
27
Планирам да зеам Alcatel OT-991 преку T-Mobile.
И ме интересираше, пошо нивниот модел работи на Android 2.3, дали би можел да го рутувам у некоја понова верзија.
Дали сам да го рутувам, или да го пратам на сервис, дали нешо T-Mobile би праел фрка со договорот?
И тако даље. :]

http://www.gsmarena.com/alcatel_ot_991-reviews-4733p3.php

http://www.alcatelonetouch.com/global-en/products/smartphones/one_touch_991.html#.UVNDsxce3wA
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
4.625
Поени од реакции
5.677
tapa e telefonot, nema ram ke ti koci u pm, kje gi izgubis nervite so nego. Ako zemas alkatel samo 995 (y)
 

Пеџо

Фаличниот Ром
Член од
28 февруари 2013
Мислења
65
Поени од реакции
27
Шознаем, глеав спекс, добри оценки има овоа гсмарена, бољи од другите шо ги гледав, меѓу кои имаше и Сони Икспериа и ХТЦ.

А 995ката ми делуе премасивно. :]
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
4.625
Поени од реакции
5.677
Шознаем, глеав спекс, добри оценки има овоа гсмарена, бољи од другите шо ги гледав, меѓу кои имаше и Сони Икспериа и ХТЦ.

А 995ката ми делуе премасивно. :]
ne e masiven, jas go imam i super lezi na raka plus ne e mn tezok, koga kje vidis isti se skoro po golemina.
 
Член од
4 ноември 2012
Мислења
137
Поени од реакции
53
колки што знам , некој од Битола вршел рутирање на истиве,јас веќе година го има и сум задоволен е сега што ја тупи со мини интерен рам ..јбг..ако разберам нешто ке ви пренесам;)

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1735867&page=3
 

Пеџо

Фаличниот Ром
Член од
28 февруари 2013
Мислења
65
Поени од реакции
27
ne e masiven, jas go imam i super lezi na raka plus ne e mn tezok, koga kje vidis isti se skoro po golemina.
абе се тоа кул, али неам нешо голем буџет, а и 995ката ја нема у понуда на т-мобајл . :]
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
4.625
Поени од реакции
5.677
vidi htc desire c ili sony tipo prilicno eftini se i imaat ice cream sandwich android :)
 

Пеџо

Фаличниот Ром
Член од
28 февруари 2013
Мислења
65
Поени од реакции
27
vidi htc desire c ili sony tipo prilicno eftini se i imaat ice cream sandwich android :)
Глеав за ХТЦ, има полоши рецензии отколку Алкателов, а Сони Типо има мој другар, и тука негде е, дури би можел да кажам дека е и послаб.
 
Член од
4 ноември 2012
Мислења
137
Поени од реакции
53
јас сум искрено задоволен од тел. многу издрзлив ретко проблеми имам со него и кога имам најчесто се од типот празна батерија... е зеза со меморија ама ке си одберес апликации кои ти требаат и ке си тераш со нов ..и без тоа не ти требаат 10 гпс навигации на него :) normlano od aplikacii блекмакрет,coolstreaming,pazar3,youtube imas na nego flash faceboook :) ako sakas preporaki na pm :) pozd
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
1.852
Поени од реакции
1.382
Го шитнав одма, значи немој да се заебеш. Тоа ти е ко мајка и да ја фали ќеркаи да ја земеш за жена.
Од истуство ти зборам по срање телефон у живот немам видено. На господ бељата, од 2мг на 5мг дијазепам преминав од тој ебан телефон. 995 ако купуваш ради процесорот мада и тој кочи чатпат. Ти викам земи го, и само тврди гомна ќе сереш, слушај ми го зборот ...
 

LuCySK

TequiLa SunriSe
Член од
14 февруари 2013
Мислења
72
Поени од реакции
31
Јас го имам телефонот и добар е ... не ми кочи мене иако нема РАМ така да ако мислиш земи го не е лош иако 995ката е секако подобар многу нормално :) Го имам одамна уште кога излезе што се вика и задоволна сум иако ти кажав 995 е каде каде подобар од него за брзина пример, твое е да си одлучиш сепак :)
 

Пеџо

Фаличниот Ром
Член од
28 февруари 2013
Мислења
65
Поени од реакции
27
Океј, некој го сере, некој го љуби.
А некој да одговори на прашањето, како се рутува, или кој рутува ?
 
Член од
4 ноември 2012
Мислења
137
Поени од реакции
53
jas ke ti javam stom stapam so deckoto od Bitola koj rutira Alccate ot 991 vip droidce ... na odmor e momentalno :)
 
Член од
4 ноември 2012
Мислења
137
Поени од реакции
53
ja ke probam pa ke javam biva ili se prefrlame na iphon 5 :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom