Русија - смена во надворешната политика?

Член од
9 август 2012
Мислења
285
Поени од реакции
1.309
И така Путинчо си победи а врвните британски служби ги нема никаде да ни кажат дека како последица на пречестите некромантски обреди, ракот му е во терминална фаза.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.855
Поени од реакции
30.536
И така Путинчо си победи а врвните британски служби ги нема никаде да ни кажат дека како последица на пречестите некромантски обреди, ракот му е во терминална фаза.
Помислив за Кралот дека зборуваш. :unsure:
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.622
Поени од реакции
23.607
Само да не стават некој северџан што ќе ги разебе од внатре како Порошенко и Зеленски што ја разебаа Украина.
Следно во мандатов сакам да фати накај Балканов. Особено да ги врати Бугарине и Романцине на фабричко подесување.
@The xx дај постирај ја новава профилна да ја видиме во голем формат каде што е Путин со ореол.
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.211
Поени од реакции
11.708
Само да не стават некој северџан што ќе ги разебе од внатре како Порошенко и Зеленски што ја разебаа Украина.
Следно во мандатов сакам да фати накај Балканов. Особено да ги врати Бугарине и Романцине на фабричко подесување.
@The xx дај постирај ја новава профилна да ја видиме во голем формат каде што е Путин со ореол.
IMG_7636.jpeg
 
Член од
23 мај 2019
Мислења
4.033
Поени од реакции
4.827
Жално, никој да напише збор за победата на Путин на изборите...
Што тоа значи за ЕУСА, дали ќе менват стратегија, до сега тераа наратив дека само да го сменат Путин и готово е ја добиле војната, дури и потерници распишуваа,......... и покрај се Русите во уште поголем број застанаа зад Путин и неговата политика.
САДистите некако ќе се снајдат, имаат доволно ресурси и би рекле самодоволни се, ама што правиме со ЕУропскиве ѓубриња, немаат ресурси немаат ништо единствена надеж им беше да ја поразат РФ и да продолжат да живеат и градат... врз евтини суровини... не само што им е забрането од РФ туку гледаме и од Африка ги избркаа како кучиња...
Ќе биде интересно!
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.855
Поени од реакции
30.536
Тие што ги следиме работите знаеме континуирано каков е рејтингот на Путин. Не е дека победава е некое „изненадување“.

Што да пишуваме? Ок, освен патетичните (неуспешни) западни обиди за мешање а посебно со „инвазијата“ накај Белгород и терористичките напади со артилерија и касетни бомби врз цивили... Ама и за тоа се пишува постојано.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.473
Поени од реакции
22.898
Жално, никој да напише збор за победата на Путин на изборите...
Што тоа значи за ЕУСА, дали ќе менват стратегија, до сега тераа наратив дека само да го сменат Путин и готово е ја добиле војната, дури и потерници распишуваа,......... и покрај се Русите во уште поголем број застанаа зад Путин и неговата политика.
САДистите некако ќе се снајдат, имаат доволно ресурси и би рекле самодоволни се, ама што правиме со ЕУропскиве ѓубриња, немаат ресурси немаат ништо единствена надеж им беше да ја поразат РФ и да продолжат да живеат и градат... врз евтини суровини... не само што им е забрането од РФ туку гледаме и од Африка ги избркаа како кучиња...
Ќе биде интересно!
amerika ke go napravi ona sto sega mora, ke ostavi tramp da pobedi i pregovara. englezite kako kurvi ke smenat strana potoa i ke gi ostavat urkite sami na sebe i kako sekogas evropa ovojpat posebno francija ke go jade.
 
Член од
23 мај 2019
Мислења
4.033
Поени од реакции
4.827
Тие што ги следиме работите знаеме континуирано каков е рејтингот на Путин. Не е дека победава е некое „изненадување“.

Што да пишуваме? Ок, освен патетичните (неуспешни) западни обиди за мешање а посебно со „инвазијата“ накај Белгород и терористичките напади со артилерија и касетни бомби врз цивили... Ама и за тоа се пишува постојано.
Па можеше да се напише краток коментар за тоа дека стратегијата на ЕУСА за растурање на РФ пропадна.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.855
Поени од реакции
30.536
Па можеше да се напише краток коментар за тоа дека стратегијата на ЕУСА за растурање на РФ пропадна.
Се обидуваат уште од после Јелцин, не престанаа до сега. Но ете РФ ја преживеа војната на Кафказот/Чеченија, го преживеаа сите економски и директни напади, и еве (засега) ја преживуваат и последнава војна во Украина... Не само преживуваат, туку и просперираат.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.855
Поени од реакции
30.536
Автоматски споено мислење:

Жената при крај... „Пошто е најдобар“. Па се дoполни „Најдобар е откако Жириновски умре“. :D
Ахаха... Луѓево бараат подрастична политика а имбециливе на запад се надеваат Путлер да умрел.


Автоматски споено мислење:

 
Последно уредено:

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.622
Поени од реакции
23.607
Автоматски споено мислење:

Жената при крај... „Пошто е најдобар“. Па се дoполни „Најдобар е откако Жириновски умре“. :D
Ахаха... Луѓево бараат подрастична политика а имбециливе на запад се надеваат Путлер да умрел.


Автоматски споено мислење:

Исто вака и Заев, Бујар, Ковачевски и учкарот ќе пеат кога ќе влеземе во ЕУ. Само што не знам на кој плоштад, дали пред Мавровка дали пред ГТЦ.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.855
Поени од реакции
30.536
Автоматски споено мислење:

Исто вака и Заев, Бујар, Ковачевски и учкарот ќе пеат кога ќе влеземе во ЕУ. Само што не знам на кој плоштад, дали пред Мавровка дали пред ГТЦ.
Јас друго би ги пуштил да пеат, ама не е до мене.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom