Романтичен изглед

Ајанта

Македонка
Член од
21 декември 2008
Мислења
580
Поени од реакции
37
Изразено женствена, но не нападно секси облека е романтична, и јас ја сакам, всушност таа е дел од мојот стил на облекување и однесување кој можам да го окарактеризирам како романтичен со урбани детали во посебни пригоди или урбан со романтични детали преку ден.
 

Вештица

love&reason
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.524
Поени од реакции
856
И ајде сега замисли ја истата оваа девојка, вака облечена ко ти што ја опиша, како седи на маса во отмен ресторан, јаде морска храна, карши неа седи згоден маж, она одоздола со ногата му “шета“ во меѓуножјето, едвај чекаат да завршат со романтичната вечера и да одат кај него во стан да се... Ај забегав. :)

Поентата ми беше, не ми штима сликава. Бел лелеав фустан, полупуштена коса, цвет во косата... Романтична вечера, двајца млади нескротливи, див секс.. Не ми иде тоа некако.:) Девојката мора да носи нешто секси, не провокативно, ама привлечно и по малку диво, нешто во јака црвена, црна... Нешто поинтензивна боја, поприметлива...
Таа твојата девојка, ништо не и фали...Освен што премногу невино делува некако, не романтично. Онака, ко мала девојчица во ливада, така ми звучи.:)
не мора да се вкулучува и маж за да биде нешто романтично. Па ресторан- мнгу клише.

сликава е мнг поромантична од вечера во ресторан. Исто романтично ми е кога се шетаат двајца во Парис или венеција на пр.
 

Smile=)

културно-вулгарна
Член од
13 октомври 2008
Мислења
510
Поени од реакции
27
Под романтичен изглед подразбирам.. едноставна облека.. бела боја.. или некоја пастелна.. тантела.. виткана, малку разбушавена коса.. малку накит и минимално шминка..:toe:
 
E

`EsCaPe`

Гостин
Пример за романтичен изглед е актерката Rachel McAdams..









Хух.. ај доста се слики :)
 

^The Cherry^

Proof Of Perfection
Член од
4 јануари 2009
Мислења
163
Поени од реакции
1
Во романтичен изглед спаѓаат и фустанчињата со цветен дизајн и пастелни бои. Нешто слично на ова...

 
Член од
23 мај 2009
Мислења
788
Поени од реакции
23
па за романтичен изглед ми е девојка облечена во небесно син фустан, бел или розев пуштена коса или фатено обично у репче сјај на уста
 

Kajgana Shop

На врв Bottom