Родителски состанок

Darkwind

I need to work I'm always spending
Член од
27 јануари 2007
Мислења
1.038
Поени од реакции
1
Само за една родителска им кажав на моите :tapp:
ама после почнаа сами да си идат или прашуваа пријатели :)
 

Mandy

~Carpe florem~
Член од
26 февруари 2006
Мислења
1.578
Поени од реакции
23
Балот на вампирите...Советот на старци..какви се не имиња ќе измислиме... У средно кажував секогаш за родителска зашто знаев дека порано или покасно моите ќе дознаат па ќе има вриштење зашто не сум кажала...У принцип немав многу што да кријам ама пак некако непријатно ми беше мајка ми кога ќе отидеше зашто секогаш се враќаше со мислата „Можеш ти и подобро!‘‘...а едно време почнаа и покани да праќаат и ко демек имаше потточки кои ќе се дискутираат ама се се сведуваше на истото класната викаше Аздисани од дома...Не учат...Бегаат итн,се делеа ливчињата со оценки(дента секој си кажуваше која оценка не сака да му биде ставена пошто другарки ги пишуваа-класната ја мрзеше)...
Во 3та година мајка ми и прекина да иде на родителски зашто и се здосади од истиот муабет...знам кога беше моментот за избирање на пакетите изборни предмети ништо не објаснуваа...тоа беше реформа...можеше да се продискутира,ама :ne: побитно е класната да каже кој и се спотиставил или кој зборел на часови:zid:
 
Член од
9 март 2007
Мислења
483
Поени од реакции
6
Strav i trepet bea roditelskite koga bev sredno ne za uspehot kolku za izostanocite,a gi imase mnogu iako opravdani!!!Takva bev so da krijam!!Posle toa sleduvase po nekoja kazna am i toa pomina!!!
E,sega sum na drugata strana am jas pak ne gi sakam roditelskite sostanoci,nekako mnogu se tupi vo mesto i mi se mnogu dosadni!
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Се ближи родителска. vilica:
 

PANKERKA

ANTISOCIAL BITCH
Член од
6 август 2005
Мислења
259
Поени од реакции
6
Si kazuvav,ama majka mi si piese leksilium pred sekoja roditelska....ne znam zosto.... :?
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
Ja retko kazuvam zaso sekogas sum glavna tema za diskutiranje na roditelskite :keteubijam: :eek:uch:
 

RealGirL

My LiFе...My ST0Ry
Член од
13 февруари 2006
Мислења
2.348
Поени од реакции
19
Во основно-идеа моите обавезно на родителска!Кој родител не сака цела родителка да слуша за неговото прекрасно дете!?
Во средно,само еднаш беа!И класната и мајка ми повеќе преферираа да разговараат фејс ту фејс!:toe:
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Никогаш не сум се тресела пред родителска и немав потреба да кријам кога треба да се оди, немаше што да се зборува многу за мене освен дека сум мирна и дека оценките ми се супер.
Исто како што кажа RealGirl, во основно редовно мајка ми беше присутна. Во средно само еднаш во прва година на првата родителска, потоа ретко со професорите разговараше фејс-ту-фејс. Немаше потреба, знаеше што ќе кажат.
 

Filip89

Македоникус
Член од
1 март 2007
Мислења
528
Поени од реакции
4
Sekogas kazuvav za roditelski i nemase potreba moite da pijat leksilium, bidejki bev dobar i primeren ucenik.
 

CuCeNcE

perfectly imperfect
Член од
19 јуни 2006
Мислења
1.878
Поени од реакции
7
Вчера имавме родителска и татко ми како и по обичај отиде и за среќа добро поминав:)...Знаеше што го чека и што ќе види и не беше изненаден. Али приметив многу разлутени родителски фаци на искачање:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom