Роберт Билбилов vs. MC Massacre - истa мелодија или коинциденција?

JFK

Член од
9 март 2007
Мислења
966
Поени од реакции
52
Hip Hop Maker 3.1
wefuckingownyouwithourfakingskillz.com.mk
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
3
Поени од реакции
0
:bip::bip: Абе за раперпв не е срамота никој не го ни слуша ама овој Дебилов како ке лаже сеа полуматурантки ни они нема да му веруваат :)
hahaha abe druze izvini vaka ama koj znae od koe selo si
mc massacre ne se slusa?
istocna makedonija nema bolje od nego
mozebi ovaa pesna ne mu ja znaes megutoa sigurno si slusnal pesna od nego na primer du du duvame
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
да кажам нешо...ами шо праат оние Бугарине од Планета ?...
АЈ јбг нека си праат музика демек од нив компонирана...ама искрено појќе ми се допаќаат песниве на роберт,јован и врчак отколку да слушам по цели песни пцовки .
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.663
Поени од реакции
9.249
да кажам нешо...ами шо праат оние Бугарине од Планета ?...
АЈ јбг нека си праат музика демек од нив компонирана...ама искрено појќе ми се допаќаат песниве на роберт,јован и врчак отколку да слушам по цели песни пцовки .
Да ама ти пример прајш песна,цел труд си дал на неа иако си анонимен со цело задоволство се посветуваш на песната и наеднаш некој од пославните ти ја копира и како ќе се чувстуваш тогаш???
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Браво за Билбилов. Изиграва некој композитор, а нашол да краде од некој непознат штипски рапер. Ова му е достигнување на кариерата.
 

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
:bip::bip: Абе за раперпв не е срамота никој не го ни слуша ама овој Дебилов како ке лаже сеа полуматурантки ни они нема да му веруваат :)

Е сега безвеза муабет. Врчак ако не е слушан во моментот во Македонија, незнам кој би бил слушан??:tapp:
 
Z

ZeroStyle

Гостин
Ти го слушаш врчак? :nesvest:


Иначе билбилов и компанија одсекогаш сум ги сметал за подпросечни па не ме ни изненадува. Јасно се гледа дека е плагијат.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
да кажам нешо...ами шо праат оние Бугарине од Планета ?...
АЈ јбг нека си праат музика демек од нив компонирана...ама искрено појќе ми се допаќаат песниве на роберт,јован и врчак отколку да слушам по цели песни пцовки .
А зошто да ги гледаме тие што прават? Зошто да не си гледаме за себе, ние да не се брукаме и резилиме со плагијати? Ќе се тешиме сега, Бугарите така прават, зошто и ние не? Знаеме дека бугарите прават плагијати, ама не е тоа оправдување и ние да правиме.
Не се ни мачам да ги кликнам клиповите, кога се во прашање македонски wannabe композитори кои почнаа да прават спотови wannabe 50 Цент. Јованов Ламборџини и жени ставил во новиот спот. Зошт не го направи тоа поинаку, да направи уникатен спот, црно бела техника, што знам јас, напредна технологијава. Спотовите им се веќе видено, само да се копирало. Да може фризура како Џастин ќе направи, а на интервјуа вели дека не го имитира. My ass:uvo:.
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
E ajde de so sakat neka prat nie vazno muzice da si slusame:jaj:
Има уште музи4е да се слу6а.Ама вие сте запнале ко копуциве оти се "слатки".Слатки, мај ес.

да кажам нешо...ами шо праат оние Бугарине од Планета ?...
АЈ јбг нека си праат музика демек од нив компонирана...ама искрено појќе ми се допаќаат песниве на роберт,јован и врчак отколку да слушам по цели песни пцовки .
Има и полошо.Има една телевизија татарска Фолклор се вика на сателитска ја има.Тие апла копираат песни и ги претставуваат како татарски.Сите наши народни изворни песни ги татаризираат.

Инаку овие Џеј-Џеј, Билбилон и Елвир Кинезо не ги слушам ич.Одбивни ми се и еве само копираат мелодии.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Егзотик, тоа е проблемот со целиот македонски народ(добро, 80 посто). Не знаат, а што е потрагично не ни сакаат да научат како е да се биде свој. Почни да ги гледаш прво на улица како се облечени, една главна фуфица ќе купи плави штикли и цела држава носи плави штикли. Фуфицата ќе го слуша Тони Фен, ќе почнат да го слушаат сите. Imitation is suicide, ама народов не е свесен за тоа.
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
Егзотик, тоа е проблемот со целиот македонски народ(добро, 80 посто). Не знаат, а што е потрагично не ни сакаат да научат како е да се биде свој. Почни да ги гледаш прво на улица како се облечени, една главна фуфица ќе купи плави штикли и цела држава носи плави штикли. Фуфицата ќе го слуша Тони Фен, ќе почнат да го слушаат сите. Imitation is suicide, ама народов не е свесен за тоа.
А ако толку ги имитраат во се што прават во спотовите, што ќе се случи после голотијата во новиот спот на Хрчак?:pos2::pos2:
И нив ќе ги имитираат?
Каде појде светот....:helou:
 
Член од
21 јануари 2008
Мислења
2.782
Поени од реакции
33
Почнаа и песни да се копират :tapp::tapp:
Срамотааа :kesa:
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
ај да кажам уш нешо вака
јас реков дека подобро ми е нив да ги слушам отколку од некои глупи рап песни каде што цела песна всушност е shit. Има некои добри македонски рап песни кои ги слушам.ама се останато е стварно shit.Ако веќе немаат глас за да пеат а имаат дарба за компонирање зошто не станат само композитори? Ама то е шо е како шо рече Џену Грл се се сведи на имитација не само во песните...насекаде. Зато имаме сиромашна македонска сцена
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
на МС масакре ако му е легализирана песната, то ест си има легални права врз неа, тогаш нека го тужи шо да кажам...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom