Ретка брада

Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.554
Поени од реакции
21.583
Имам 19 години.Проблемот е што ми е нецелосна брадата малку на образите но со време се пополнува природно забележувам нов раст на влакна,а мустаќите и neckbeard веќе премногу влакна имам.Фали да ми биде погуста на образите и под устата уште малку да биде погуста.Сепак има време,млад сум сеуште.
Веруј ми, немаш гајле чим си толку млад. Немаш потреба да ја форсираш, сама ќе си дојде.
 
Член од
11 ноември 2015
Мислења
302
Поени од реакции
118
Имаше ефект но не продолжив да го користам.Кога ќе го нанесам печи малце лицето,но со подолготрајно користење ќе се намали но е нешто сериозно.Мислам дека со 4-5 шишенца ќе има огромен напредок.Јас го зедов 730 денари мислам.
Како мислиш „но е нешто сериозно“? Зарем има посериозни нус појави?:confused: Ќе може да појасниш подетално?
 

LustingVertigo

Snopdan Dogovich
Член од
1 декември 2017
Мислења
753
Поени од реакции
1.011
Како мислиш „но е нешто сериозно“? Зарем има посериозни нус појави?:confused: Ќе може да појасниш подетално?
При нанесување печи лицето едно 20-30 минути но не е нешто сериозно.Нус појави,кожата ќе почне малку да ти се лупи на деловите на кои нанесуваш но се средува за некој ден.Имам читано дека некој луѓе имале дури и главоболка но такво нешто ми се нема случено.
 
Член од
11 ноември 2015
Мислења
302
Поени од реакции
118
При нанесување печи лицето едно 20-30 минути но не е нешто сериозно.Нус појави,кожата ќе почне малку да ти се лупи на деловите на кои нанесуваш но се средува за некој ден.Имам читано дека некој луѓе имале дури и главоболка но такво нешто ми се нема случено.
На сајтот на Зегин го пронајдов во вид на Pilfud 5% лосион за мажи. Дали се работи за овој миноксидил или пак го има и во други пакувања и називи? Сакам да земам за себе за да ја згуснам брадата.:D
 

LustingVertigo

Snopdan Dogovich
Член од
1 декември 2017
Мислења
753
Поени од реакции
1.011
На сајтот на Зегин го пронајдов во вид на Pilfud 5% лосион за мажи. Дали се работи за овој миноксидил или пак го има и во други пакувања и називи? Сакам да земам за себе за да ја згуснам брадата.:D
Не,тој што го имам јас е подруг.Ама и тој ја има истата функција можеш слободно да го купиш :)
 
Член од
20 октомври 2023
Мислења
1
Поени од реакции
0
So kakvi gluposti se zanimavate vie kako prvo i prvenstveno bradata nemoze da vi porasne jaka i gusta ako genetikata za brada vie e retka, poglednete gi vasite tatkovci i dedovci kakvi bradi imale i spored toa ke zaklucite dali ke imate retka ili gusta brada, na prvo mesto što treba da znaete deka genetikata ja igra klucnata uloga za vasata brada i godinite vie ne mozete da ocekuvate na 17 ili 18 godini polna i gusta brada eve jas ke vi dadam moj licen sovet samo trpenie i dajte i vreme na bradata da vi porasne jas imam eden drugar na koj bradata mu porasna na 18 godini i toa polna i celosna bradat a jas togas nemav brada.zatoa ne treba tolku da se preopteretuvate so bradi kako sto rekov na pocetokot genetika ja igra klucnata uloga za vasata brada i vasite godini.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom