Ретка брада

Член од
15 март 2010
Мислења
5.863
Поени од реакции
6.370
Ама баш никогаш не ми се десило ова,а имам прилично голема и густа брада.
Тоа зависи од кожата, исто така хигиена нормално. Јас имам ептен чувствителна кожа, и секогаш кога ќе пуштев брада, ме чешаше периоднично... арно ама му најдов лек во продавниците на DM , секојдневно го користам гелот во среде на сликата тој што е, 3 евра кошта ..еве неколку месеци веќе шумата си расте без никакви маани :cool: .
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.458
Поени од реакции
10.155
Тоа зависи од кожата, исто така хигиена нормално. Јас имам ептен чувствителна кожа, и секогаш кога ќе пуштев брада, ме чешаше периоднично... арно ама му најдов лек во продавниците на DM , секојдневно го користам гелот во среде на сликата тој што е, 3 евра кошта ..еве неколку месеци веќе шумата си расте без никакви маани :cool: .
За што точно служи гелов?
 
Член од
19 март 2012
Мислења
383
Поени од реакции
210
Единствен начин кој сигурно функционира е Minoxidil 5%. Само треба трпеливост, користење на подолг период, 6-12 месеци(Зависно од генетика и др фактори кај некои помалце кај некои повќе). Негативни ефекти освен сува кожа не би требало да имаш други освен ако не си ептен малер. После 1-2 недели кожата се навикнува и негативните ефекти се минимализират. У комбинација со здрава исхрана вежбање и некои од суплементите спомнати у претходните постови за максимални резултати.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.232
Поени од реакции
41.522
Тоа зависи од кожата, исто така хигиена нормално. Јас имам ептен чувствителна кожа, и секогаш кога ќе пуштев брада, ме чешаше периоднично... арно ама му најдов лек во продавниците на DM , секојдневно го користам гелот во среде на сликата тој што е, 3 евра кошта ..еве неколку месеци веќе шумата си расте без никакви маани :cool: .
da potvrdam za ova u sredina, profi e i dosta korisno e, super produkt, drugive dva za oblikuvanje sto se mi se bezveze, ja mrsat mnogu bradata i iskreno ne mi se svigaat ic, prekinav da gi upotrebuem instantno a na ova gelov za mienje na brada 100 majki mu ebav.
Inace ne e za gustina na brada da ne se laze nekoj, nego e cisto za higiena, baska eftin e.
 

LustingVertigo

Snopdan Dogovich
Член од
1 декември 2017
Мислења
750
Поени од реакции
1.006
Единствен начин кој сигурно функционира е Minoxidil 5%. Само треба трпеливост, користење на подолг период, 6-12 месеци(Зависно од генетика и др фактори кај некои помалце кај некои повќе). Негативни ефекти освен сува кожа не би требало да имаш други освен ако не си ептен малер. После 1-2 недели кожата се навикнува и негативните ефекти се минимализират. У комбинација со здрава исхрана вежбање и некои од суплементите спомнати у претходните постови за максимални резултати.
Има по аптекиве или само да нарачаш ?
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.283
Поени од реакции
45.741
Ќе помине модава не се шљакајте со разни препарати и не си набивајте комплекси. Жив ќар сте што сте ќоси.
 
Член од
19 март 2012
Мислења
383
Поени од реакции
210
и какви резултати имаш?
Јас имам прилично солидна брада со некои послаби делови за кои сакав да ги пополнам, посебно конекторите(каде што се поврзува брк со муцката, кои воопшто ги немам). По 2 недели користење кај мене ги видов првите резултати, мали бели влакна на место каде што претходно немало. По 1 месец веќе тие влакна се прилично "созреани". На другите места видливи резултати после 1 месец е на образите каде што е значително по густа и има доста нови влакна.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.635
Поени од реакции
38.810
Јас имам прилично солидна брада со некои послаби делови за кои сакав да ги пополнам, посебно конекторите(каде што се поврзува брк со муцката, кои воопшто ги немам). По 2 недели користење кај мене ги видов првите резултати, мали бели влакна на место каде што претходно немало. По 1 месец веќе тие влакна се прилично "созреани". На другите места видливи резултати после 1 месец е на образите каде што е значително по густа и има доста нови влакна.
па 21 година имаш како што си пишал, ти одма сакаш да ти порасне? Ти си имал предиспозиции и таму да ти се згусне затоа ти потерало, мене на 21 ми беше ретка, а сеа на 25 ми е густа, брадата расте до 30 години.
 
Член од
19 март 2012
Мислења
383
Поени од реакции
210
па 21 година имаш како што си пишал, ти одма сакаш да ти порасне? Ти си имал предиспозиции и таму да ти се згусне затоа ти потерало, мене на 21 ми беше ретка, а сеа на 25 ми е густа, брадата расте до 30 години.
Точно, али на мене не ми се чека. Зашо би чекал 2-3-5-10 години коа можам за неколку месеци дојдам до тоа шо сакам :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom