Ресторанот кај што се јаде без пари

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Што му фали на јадењето варено на оган? :)
Мене ми е повкусно, не знам за тебе.
Котел, оган... нереков дека му фали нешто на јадењето варено на оган, но без струја и останати модерни апарати замисли шо можи да се зготви. Башка се знае, кинез, само оризи вари и по некое куче повремено :)
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.694
Поени од реакции
12.101
Куче секој сам си носи или??? :) Пошто на таа висина и орли трокираат.
Интересна околина, но не би се качил да ми нудат и пари...само од сликите ми се заврте :)
 
Член од
16 јули 2008
Мислења
1.858
Поени од реакции
1.034
Не е филмот за јадењето... се кладам дека секој шо се качува таму носи со себе јадење. Поентата е да се качиш на таа планина, макар и немало ништо горе, ама вие сте ја завртеле темата во погрешен правец.

И шо мислите дека има горе? Ресторан со 5 ѕвезди? Сигурно нема струја и вода, а јадењето што го прават е варено на оган. Така да... ретко кој би одел таму само за да јади.
Не само што не се со 5 ѕвезди туку нема ни ресторани.Направено е за да биде смешно инаку цела планина е со верски објекти (ко манастири) не се ресторани - кој будала би градел таму ресторан.
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Овие не се нормални...сигурно ќе стигнеш до таму блед челиот и ќе те видам после дали ќе имаш апетит за јадење... :pos2:
абе за стигнување ќе стигнеш.. ами за назад? налет јадење кога ќе си го истуриш во провалијата назад :)
 
T

Torchyrus

Гостин
Ма и да умрам од јадење не одам таму едноставно страв ми е од височини после еден пад кој го имам преживеано ... :(
 

Kajgana Shop

На врв Bottom