Ресторани со попусти за храна и пијалоци

Rale

Crno Beli Svet
Член од
14 април 2012
Мислења
809
Поени од реакции
723
Подолго време немав излезено на ручек или општо да се хранам надвор од дома со оглед на тоа дека 7 месеци во годината дена сум отсутен од државава и кога сум тука се хранам исклучиво дома,и понекад онака по сендвичари чисто набрзина само да каснам нешто.
Денеска бев излезен и седнавме со девојка ми во Ања,и гладен бев нешто и гледам на менито Рамстек 300 ден,,си викам во себе дека не е лошо воопшто.И му порачувам 2 порции и на тоа келнерот ми вика дека ресторанот има попуст,30% на сите јадења и 50% на сите пијалоци,,и стварно било така,,имало флаер на масата т.е на секоја маса ама не сум го приметил...од 10 Март до 10 Април ќе траеле попустите.

Мислам дека е ова супер идеја на рестораните да привлечат муштерии со оглед на тоа дека за истата работа платив 600 ден во еден друг ресторан само за една порција,а сега за тие пари денес добив 2 порции,плус голема Шопска салата,плус фурнаринки,плус 2 мали макијата...не можев да верувам најискрено колку со тој попуст си во плус.
Е сега јас по градов многу многу не се движам али чисто само ме интересира дали има уште такви ресторани со такви попусти или се права реткост.
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.547
Поени од реакции
5.305
Со овие групер.мк, лапај итн за попусти секаде даваат сега. Од ексклузвни ресторани до локални кафичи. Јас лично сега пред некој ден јадев цезар салата и фурнаринки во Национал(тука одма до градска болница) за само 110 денари и баш се најадов :).
 

Rale

Crno Beli Svet
Член од
14 април 2012
Мислења
809
Поени од реакции
723
Со овие групер.мк, лапај итн за попусти секаде даваат сега. Од ексклузвни ресторани до локални кафичи. Јас лично сега пред некој ден јадев цезар салата и фурнаринки во Национал(тука одма до градска болница) за само 110 денари и баш се најадов :).
Neznam dali Stromboli imas probano bratce,obicno se ili so kulen ili spanak....a i vo dvata se stava kaskaval,100 den reg cena a so popust za 70 den...smesno navistina.

Stromboli.png
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Не ми прајте вака бе :(
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.547
Поени од реакции
5.305
Сабота во Mecho's пиците се намалени за 50 посто. Сегде попусти, и ај после иди биди слаб :rolleyes:
 

iggo_s

.. sangre blanca en mis venas!
Член од
30 јуни 2009
Мислења
1.389
Поени од реакции
1.077
Малку застарена темава ама ептен е погодена за следниов муабет. Сите попусти/промоции околу вас можете да ги пронајдете на OnMapp која е бесплатна Андроид мобилна апликација.

Доколку има заинтересирани за дополнителни информации, отворив посебна тема за апликацијата - клик ТУКА.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom