Ресторани за свадба

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Ресторани по Скопје и низ Македонија има безброј, но кој од нив би го одбрале за вашата свадба? Ако веќе сте направиле свадба во кој ресторан беше прославата? Ги исполнил ли вашите очекувања и замисли ресторанот кој сте го одбрале?
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.873
Прециз

Добар е за свадби во кои има над 350 гости и има многу место за играње.
 

Stojna7

професорка пред хотел
Член од
2 декември 2013
Мислења
69
Поени од реакции
89
не е битен ресторанот, битно е да се погоди времето на денот за свадбата. апропос, невестата не чини да гребе по тенџериња, зошто ќе врне на свадбата и ќе накиснат сватовите (ова пак ич не чини).

друго, не помалку битно: се ближи Ѓурѓовден и сите најдобри певачи и останати врвни музиканти ќе бидат букирани за ѓурѓовденски свирки. гледајте да го избегнувате овој период за свадби ако сакате квалитетна музика на свадбата.
 
Член од
26 август 2013
Мислења
213
Поени од реакции
245
Сириус Струмица - Новата Сала
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Јас сакам и ќе гледам мојата свадба да биде во некој ресторан некаде на отворено, навечер во лето. Има доста такви добри ресторани. Некои од нив се...

Ресторан Мулино ВоденицаМетропол ОхридРоџер ПијаноВила Ина

Има уште, ама тие друг пат ќе ги донапишам/допостирам...:)
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Ако сега поченте да барате за во Јуни може и ќе најдете мада тешко. Многу зависи и колку луѓе очекувате пошто многу големи ресторани не сакаат мали свадби а од друга страна ако е голема свадбата не може секаде да резервирате поради ограничениот капацитет. Најбитно е да биде весело :) Кога е весело тогаш ќе заборавите и ситници како што е лебарка на салфетка (нешто што го доживеав лани на свадба).
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.873
Во овие ресторани само летно време ма да и тогаш не е сигурно. Еден другар летово се излажа во ваков ресторан да прави свадба и кога заврна дожд цела свадба се уништи. Не се знаеше дали да се веселиш или да бегаш од дождот.
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
3.831
Поени од реакции
3.616
Правел некој свадба у Везилка ? Или присуствувал на свадба тамо ?

Впечатоци ?
 
Член од
18 октомври 2019
Мислења
17
Поени од реакции
3
Здраво, дали некој има правено свадба во Аква стар кадино ?
 
Член од
19 јули 2022
Мислења
2
Поени од реакции
0
Има ли некој предлог за евтин убав добар ресторан за свадби
 

Kajgana Shop

На врв Bottom