Ресторани - генерална дискусија

Член од
9 јануари 2024
Мислења
12
Поени од реакции
9
Дали сеуште работи Паста Феличе или некое друго кое специјализира во паста?
Доколку нема некое кое специјализира, во кој ресторан може да се јаде добра паста?
Јес паста
 
Член од
4 јуни 2014
Мислења
123
Поени од реакции
40
Некој ресторан во Скопје да препорачате за мала прослава за 20тина души?
По можност да има жива музика петок вечер, и да се почовечни цените.
 

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.574
Поени од реакции
9.150
Дали сеуште работи Паста Феличе или некое друго кое специјализира во паста?
Доколку нема некое кое специјализира, во кој ресторан може да се јаде добра паста?
Енрико
 
Член од
4 јуни 2014
Мислења
123
Поени од реакции
40
Дали сеуште работи Паста Феличе или некое друго кое специјализира во паста?
Доколку нема некое кое специјализира, во кој ресторан може да се јаде добра паста?
Тоскана исто
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.658
Поени од реакции
18.135
Некој ресторан во Скопје да препорачате за мала прослава за 20тина души?
По можност да има жива музика петок вечер, и да се почовечни цените.
Дион Аеродром, ако ти одговара локацијата. Пристапни цени и солидна храна, на форумов прочитав многу лоши рецензии за храната, али бар за делот со месото (пошто само тоа и јадам) мене ми беа стварно ОК. Негативни страни се што местото за викенди е скоро секогаш преполно и нема одвоено дел за пушачи и непушачи кога е затворено, така што ќе мирисаш на чад од цигари после тоа. А да, и за бенд не сум сигурен дали секоја недела имаат.
 
Член од
14 декември 2021
Мислења
565
Поени од реакции
1.973
Некој ресторан во Скопје да препорачате за мала прослава за 20тина души?
По можност да има жива музика петок вечер, и да се почовечни цените.
За музика не сум сигурен.
 
Член од
9 октомври 2022
Мислења
1.384
Поени од реакции
2.749
Вчера ќе приповратев у една “еминентна” биртија кога чув: еј кажи и на Сејфула (салатерката) со голи раце да ми ја изгмечи зелката салата пред да стави оцет.

Зашто викам бе гад? Вика после неа ко со ворчестер да е зачинета, има нешто у кожата после цел ден у кујна.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.433
Поени од реакции
22.781
Ресторани генерална дискусија е темата, ако не ти чини плачи дома на мајкати не на форумов
kaza seljakot sto nema eden post na temata... ovde jadat gomna samo lugenca sto ne videle restoran ocigledno... aj odjebi i pridrzuvaj se na novata tema nema smisla diktatorkata na temata ja smeni temata za da vkluci diskusija od gomna kako tebe a do sega eden komentar nemate na novata tema ebate toa supacite
 
Член од
29 март 2024
Мислења
260
Поени од реакции
515
Ресторани генерална дискусија е темата, ако не ти чини плачи дома на мајкати не на форумов
со овој ако почнеш да се докажуваш ке се преебе цела тема, секој втор збор му е пичка кур еби се
мозок на грашок има
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.433
Поени од реакции
22.781
со овој ако почнеш да се докажуваш ке се преебе цела тема, секој втор збор му е пичка кур еби се
мозок на грашок има
2cata imate 0 relevantni postovi na temata. so vas nema dokazuvanje, samo mocanje...
 
Член од
23 март 2011
Мислења
1.045
Поени од реакции
953
Тој еден ,,Шалом" ресторан во Струмица
Ма има душа ,ма има една тераса со водопад ма душа гали.
Па храна убава македонска традиционална убава.
Е сега келнери кој улага у келнери и менаџери за услуга ,имаше порано еден убав црн брадалест, настеган менаџер на газ да падниш и свршиш ама сега го нема,друг има ...
Сега еден дебел со цвикери низок, труп тром малку ама тоа е.
Али објектот си оди ,си гази со Дано и Доне нормално... ееее времиња.


Sent from my SM-A025G using Tapatalk
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.396
Поени од реакции
79.299
не може ресторан да има душа, а и кога (во некоја фантазиска реалност) би имал, би било нерелевантно, бидејќи храната и услугите унутра ги прават луѓе
водопад нема шанси да ти гали душа, душа е апстрактен поим и неможе да има физички контакт со било што, може само да постои во апстракт

како изгледа менаџерот, исто не верувам дека е релевантно

Еврејски ресторан у Струмица? Невероватно. Што имат на мени? Кугел, чалах, мацох супи?

Не може еврејски ресторан да опстои овде. Пред 30 години на плоштад се отвори еден еврејски фаст-фуд EastWest се викаше и брзо се затвори. Некои еврејски прженици продаваа.
 
Член од
23 март 2011
Мислења
1.045
Поени од реакции
953
не може ресторан да има душа, а и кога (во некоја фантазиска реалност) би имал, би било нерелевантно, бидејќи храната и услугите унутра ги прават луѓе
водопад нема шанси да ти гали душа, душа е апстрактен поим и неможе да има физички контакт со било што, може само да постои во апстракт

како изгледа менаџерот, исто не верувам дека е релевантно

Еврејски ресторан у Струмица? Невероватно. Што имат на мени? Кугел, чалах, мацох супи?

Не може еврејски ресторан да опстои овде. Пред 30 години на плоштад се отвори еден еврејски фаст-фуд EastWest се викаше и брзо се затвори. Некои еврејски прженици продаваа.
Вака ,точно лугето ха создават таа ,,душа".Сега не ,упропастено е сето она кое реков. Мегутоа, целата таа убавина на луге, храна ,музика ,цвеќиња, водопад, природа, дава некоја енергија и душа. А зошто пак еврејски? Па сите сме исто зашто името е еврејско. Ако беше ,,Салам нема да ти беше убаво како ,,самама ,или ,,Peace пример.
Бог не создал сите исти ,поделивме се на секакви на вера, религија ,држава ,богати и сиромаси ,а веќе и на партии ами за какво и зашо?
Кој друг па ресторан прави ќеиф ? Нема бе златна ,ама сега секој си има вкус.
Респект ама нешто многу негативни.

Sent from my SM-A025G using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom