Реконструкција на Градскиот Стадион ''Гоце Делчев'' во Прилеп

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.004
Поени од реакции
7.705
Негде ги направија,негде се во фаза на реноворање со хетррик програмата .Кај нас Х од хеттрик нема.
трибината ви е вас од хеттрик, вие и струмица први добивте во на хари времето
 

Mercury

ФК Победа
Член од
23 септември 2013
Мислења
1.042
Поени од реакции
485
Остај то беше за гласот Хари шо му го даде на Платини.Ова друго е сега :)
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.004
Поени од реакции
7.705
Остај то беше за гласот Хари шо му го даде на Платини.Ова друго е сега :)
нема врска, истото е, сигурно тврдам вие и Струмица од истата програма зедовте пари, тогаш можи поинаку се викаше..
 
Член од
10 октомври 2009
Мислења
2.954
Поени од реакции
1.349
нема врска, истото е, сигурно тврдам вие и Струмица од истата програма зедовте пари, тогаш можи поинаку се викаше..
Тогаш беше хет трик и беше само за изградба на трибини, не ми текнува колку пари беше.
Сега е хет трик четири. :icon_lol: Битола, Тетово, Прилеп и Штип се среќните добитници. :icon_mrgr: Оваа програма е за смена на терените и вградување на рефлектори со пари од УЕФА и ФФМ а општините се обврзани на изградба на мали покриени трибини.
Е сега шо не лажат дека ќе го реконструираат цел стадион од темел то друг муабет е.
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.004
Поени од реакции
7.705
Тогаш беше хет трик и беше само за изградба на трибини, не ми текнува колку пари беше.
Сега е хет трик четири. :icon_lol: Битола, Тетово, Прилеп и Штип се среќните добитници. :icon_mrgr: Оваа програма е за смена на терените и вградување на рефлектори со пари од УЕФА и ФФМ а општините се обврзани на изградба на мали покриени трибини.
Е сега шо не лажат дека ќе го реконструираат цел стадион од темел то друг муабет е.
и нас така не лажат..
 
Член од
14 април 2010
Мислења
4.677
Поени од реакции
5.925
Тогаш беше хет трик и беше само за изградба на трибини, не ми текнува колку пари беше.
Сега е хет трик четири. :icon_lol: Битола, Тетово, Прилеп и Штип се среќните добитници. :icon_mrgr: Оваа програма е за смена на терените и вградување на рефлектори со пари од УЕФА и ФФМ а општините се обврзани на изградба на мали покриени трибини.
Е сега шо не лажат дека ќе го реконструираат цел стадион од темел то друг муабет е.
Плус уште еден град, мислам дека Охрид ќе биде, пошо за 5 стадиони е одобрена програмата, теренот и рефлекторите од Уефа, а Општините се обврзани по една трибина со минимум 5000 гледчи покриена да изградат од сопствени средства.
 
И

Игнориран член

Гостин
Абе никој нема нов стадион да види со кој сака се кладам.
Можи во Штип само патриотите да се смилуват и да напрат една трибина а Битола ќе плаќа казни допрва за то шо не го испочитувавме договорот.
До 15 септември требаше да биди завршена дренажата и да бидат поставени рефлекторите. А до март 2016 треба сите да имат по една трибина изградено, шо е невозможно како шо стојат работите.
Во Битола ништо не се работи, само песок турија и така седи со месеци распуштено а еве уште малце ќе заврши градежната сезона.
Јас сварно незнам зошто и оние од ФФМ не излезат на терен и да ги седнат на маса овие локалните моќници и да му објаснат кој се казните за непочитување на договорот со УЕФА:
Ако ја посерат сега, никогаш повеќе нема ни 5 центи да добијат од УЕФА.
 
Член од
14 април 2010
Мислења
4.677
Поени од реакции
5.925
Во буџетот за 2016 година за изградба на спортски објекти имало издвоено “фантастични“ 7 милиони евра. Ваљда се за Тетово, Штип и Битола трибините, ете во Тетово, ќе ја покријат таа спроти централната трибина ќе ја потсредат малце, ќе сменат столчиња на стадионот, ќе ја средат централната трибина и ќе кажат дека реновирале, а за тоа пола милион евра ќе потрошат, во Штип можеби ќе изградат некое трибинче колку толку да биде ново и сигурно и во Битола ќе дадат највеќе пари пошо таму има највеќе притисок, ама пак сигурно нема да биде којзнае каква трибина,сигурно не како што посакува народот.
 

Mercury

ФК Победа
Член од
23 септември 2013
Мислења
1.042
Поени од реакции
485
И Велес беше во таа програма.Ама на време си завршија,уствари први.Вештачка трева и рефлектори
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.823
Поени од реакции
7.120
Во буџетот за 2016 година за изградба на спортски објекти имало издвоено “фантастични“ 7 милиони евра. Ваљда се за Тетово, Штип и Битола трибините, ете во Тетово, ќе ја покријат таа спроти централната трибина ќе ја потсредат малце, ќе сменат столчиња на стадионот, ќе ја средат централната трибина и ќе кажат дека реновирале, а за тоа пола милион евра ќе потрошат, во Штип можеби ќе изградат некое трибинче колку толку да биде ново и сигурно и во Битола ќе дадат највеќе пари пошо таму има највеќе притисок, ама пак сигурно нема да биде којзнае каква трибина,сигурно не како што посакува народот.
Izvor ? Link nesto :confused:
 
Член од
14 април 2010
Мислења
4.677
Поени од реакции
5.925
Последно уредено:
Член од
10 април 2015
Мислења
257
Поени од реакции
164
Naglaseno bese deka so het trik programata 4 grada dobivaat po 350 000 evra za teren I reflektori I toa, Prilep, Bitola, Tetovo, Stip a opstinata da izgradi, dogradi ili vlozi sredstva vo tribinski prostor! Donacijata vo od Hari vremeto vo Prilep I Strumica e nezavisno od ova. Kako so se suska demek za PP bile obezbedeni sredstva nekade vkupno okolu 750 000 evra. Jas bi bil zadovolen ako postoeckite tribini sever I jug se nasminkaat, plus teren I reflektori, taka stadionot sega zasega ce bidi pristoen.[DOUBLEPOST=1445172643][/DOUBLEPOST]
нема врска, истото е, сигурно тврдам вие и Струмица од истата програма зедовте пари, тогаш можи поинаку се викаше..
Ovaa donacija e nezavisna od taja togas. Togas za stadionot vo Prilep imase 900 000 franci za tribinata, trebase da bidi pokrijana I da ima reflektori ama od pokrivot I reflektorite nisto, da se nadevame deka sega ce bidi!
 
Последно уредено:
Член од
10 април 2015
Мислења
257
Поени од реакции
164
Najnovo!

http://www.prilep.gov.mk/news/mk/prilep-naskoro-ke-dobie-nov-stadion/




30.10.2015
Прилеп наскоро ќе добие нов Стадион
Градоначалникот Марјан Ристески и директорот на ФФМ Илчо Ѓорѓиоски, денеска потпишаа договор за донација за реконструкција на градскиот стадион „Гоце Делчев“. Стадионот ќе има капацитет од 18.000 места, а ќе биде направен според сите критериуми на УЕФА за играње дури и на меѓународни натпревари. Планирано е и хортикултурно уредување околу стадионот и изградба на паркинг простор. Исто така планирано е овој фудбалски терен да добие и соодветни трибини, соблекувални како и осветлување, за да може на него да се играат и ноќни натпревари. Покрај градскиот стадион „Гоце Делчев“, ќе се градат и други фудбалски терени во градот. Со овие инвестиции Прилеп станува општина со најдобра спортска инфраструктура во Македонија која во иднина ветува дека повторно тука ќе се раѓаат ново спортски таленти.
Инвестицијата ќе чини повеќе од 1 милион евра.[DOUBLEPOST=1446219626][/DOUBLEPOST]http://setaliste.com.mk/top-vesti/makedonija/фото-наскоро-прилеп-ќе-добие-нов-стади/
 
Последно уредено:
Член од
10 април 2015
Мислења
257
Поени од реакции
164
Ni al ni aber od najavenata rekonstrukcija na tribinite I terenot. Pretpostavuvam deka sega ce se pocni so nesto pred izbori! Pred nekoe vreme imalo ekipa na stadion I merele nesto na juznata tribina!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom