Револтот на Ламбе Алабаковски, Je suis Lambe Alabakovski

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
11.128
Поени од реакции
19.872
1. Според дефиницијата за геноцид и фашистичка држава, немало ниту геноцид, ниту Бугарија била фашистичка држава. Ако зборуваш за депортација на Евреи од териториите со кои управува Царството Бугарија - да, ја осудувам депортацијата, како и сите други дејствија против Евреите.
2. Ако акцијата била незаконска, ја осудувам.
3. Не ми е јасно за што комунистичка Бугарија треба да се извини. Ако можеш да објасниш. Колку што знам, нема репарации во Бледскиот договор, има укинување на репарациите од страна на Југославија.
ajt gitla togas od forumot da ti ebam mater fasistcka.
 
Член од
16 ноември 2020
Мислења
793
Поени од реакции
1.807
1. Според дефиницијата за геноцид и фашистичка држава, немало ниту геноцид, ниту Бугарија била фашистичка држава. Ако зборуваш за депортација на Евреи од териториите со кои управува Царството Бугарија - да, ја осудувам депортацијата, како и сите други дејствија против Евреите.
2. Ако акцијата била незаконска, ја осудувам.
3. Не ми е јасно за што комунистичка Бугарија треба да се извини. Ако можеш да објасниш. Колку што знам, нема репарации во Бледскиот договор, има укинување на репарациите од страна на Југославија.
Штом сметаш дека Бугариjа не била фашистичка држава (иако знам дека целото ваше племе смета така), иди еби си матер и мрш од овоj форум!
Иди да сереш во вашите татарски форуми!
 

Щипянецъ

македонски Бугарин
Член од
21 декември 2011
Мислења
1.372
Поени од реакции
541
Штом сметаш дека Бугариjа не била фашистичка држава (иако знам дека целото ваше племе смета така), иди еби си матер и мрш од овоj форум!
Иди да сереш во вашите татарски форуми!
Не сметам само jас. Така е насекаде низ светот. Постои јасен консензус за ова.

 
Последно уредено:
Член од
16 ноември 2020
Мислења
793
Поени од реакции
1.807
Мислам смедам само jас. Така е насекаде низ светот. Постои јасен консензус за ова.

Мрш, гнидо една!
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
7.866
Поени од реакции
18.200
2. Ако акцијата била незаконска, ја осудувам.
Опаш коњски во кој свет стрелање на деца е законска акција ?!
Дај кажи и дека си горд на фризурата од твоите предци.
 

Щипянецъ

македонски Бугарин
Член од
21 декември 2011
Мислења
1.372
Поени од реакции
541
Опаш коњски во кој свет стрелање на деца е законска акција ?!
Дај кажи и дека си горд на фризурата од твоите предци.
Не се сеќавам да имам такви предци. Нивните фризури малку личат на онаа на сликата на твојот профил. Моите предци се повеќе како на сликата на мојот профил.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
7.866
Поени од реакции
18.200
Не се сеќавам да имам такви предци. Нивните фризури малку личат на онаа на сликата на твојот профил. Моите предци се повеќе како на сликата на мојот профил.
Зошто не ми одговориш на прашањето туку се правдаш за фризурите ?
 

Щипянецъ

македонски Бугарин
Член од
21 декември 2011
Мислења
1.372
Поени од реакции
541
Зошто не ми одговориш на прашањето туку се правдаш за фризурите ?
Сите се полнолетни (не се деца), само едно имало 15 години (неполнолетно). Одговор: Во секоја земја, полицијата, а во случај на воена состојба, војската може да пука и врз малолетници кога е потребно според законот. Се уште не е јасно дали акцијата е законска или не. Многу од документите недостасуваат. Зошто? Кога нашите комунисти дојдоа на власт, им го дадоа на титовите комунисти полковникот од Крива Паланка и го осудија на смрт и го погубија. И нашите и титовите комунисти убија многу невини луѓе. Во Ваташа има трагедија, поради загубените животи, но се уште не е јасно дали жандармеријата и војниците постапиле според законот или не.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom