Распукување на устата

Член од
24 октомври 2008
Мислења
328
Поени од реакции
5
Jas koristam labelo ili na nivea ili na rosal i mn e se dobri ,mene mi pomagaat:)
 

батеМаче

Човек
Член од
3 декември 2008
Мислења
319
Поени од реакции
271
Пробај со лимонче, малце е киселко ама некои викаат дека помага. Јас лично немам пробано
 

energichen

EOTL
Член од
19 септември 2007
Мислења
519
Поени од реакции
75
доста корисно е да се намачкаат усните со мед
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
4.773
Поени од реакции
2.082
Од искуство, после распукување на устата користам Нивеа лабело...ми помага многу...
 

Шмекерот

Еден и единствен
Член од
24 мај 2008
Мислења
1.767
Поени од реакции
384
Треба да се негува устата. Еве да појдам од себе коа шмекам например...на пример коа ми е испукана устата...ја прикривам и по онака не опуштено шмекам. Не дека многу ја приметуваат при шмекот :) но кога ќе дојде до пољубац со дадената шмекерица...ќе се забележи тоа. Еве јас се мачкам со лабело...и топ. стално коа ми е изнегувана устата...пошмеќер испаѓаш у очите на шмекериците...
Ја знам често да шмекам и да ги испрчам усните како Анџелина Џоли..така фино испупчени...и да имам бонус при мојот шмек :)...
 

Penja

Stajk-City is Wild West
Член од
1 ноември 2008
Мислења
82
Поени од реакции
2
obicno na zenskite im ispukuva ustata zs pusat nedolicni raboti ama i odredeni maski se krivi sto ne drzat dovolna disciplina dole :cds:
 

Penja

Stajk-City is Wild West
Член од
1 ноември 2008
Мислења
82
Поени од реакции
2
Wow Ajnastajn.......od pusenje raspukuva ustata neli??A tebe koga ti e raspukana od pusenje ti e isto!samo sum ljubopitna?:tapp:
LoL jas ne pusam nisto drugo osven cigari i po nekoj JoinT nekad:raz:
sorry ako te navrediv ali i toa e mozno za raspukuvanje na ustata kaj zenskite:baeh:
 
Член од
23 март 2008
Мислења
685
Поени од реакции
165
LoL jas ne pusam nisto drugo osven cigari i po nekoj JoinT nekad:raz:
sorry ako te navrediv ali i toa e mozno za raspukuvanje na ustata kaj zenskite:baeh:
Ne me navredi ne se pronajdov vo postot samo golemava misla mi bese nepoznata...i kako sto navedov ljubopitna sum.A za moznava opcija nikad ne sum cula,blagodaram sto me prosvetli.
 

*pumpkin*

addicted to blue
Член од
28 август 2008
Мислења
716
Поени од реакции
23
и мене многу често ми распукува и како ранички ми се прават, лабело ставам на секој 10 мин, најчесто Росала, а дома кога епетн ми е распукана ставам Хидроциклин маст, многу помага...прво облоги од чај од камилица, држи ги 5-10 мин, па после намачкај се!!!!!
 
Член од
24 ноември 2008
Мислења
1.035
Поени од реакции
44
иако е астарено и сигурно ке речете е да бе сега сељачи работи но свинската маст нај убаво помага но нетреба да биде солена, трипати мачкање тоест тридена пред спиење и устата нема да ви биде испукана и плус тоа слузокожата, се регенерира и ја задржува виталноста подолг период што значи дека после еден ваков третман нема да имате проблем со испукани усни најмалку 2 месеци
 
Член од
27 август 2007
Мислења
129
Поени од реакции
6
Мене устата а воопшто и цело лице ми е многу осетливо.. Секогаш ми е распукана и не е до тоа што не јадам витамини, што не ставам лабело или од преголема доза на кармини и сјаеви.. баш напротив.. јадам многу витамини. минерали итн... Ставам лабело редовно не е тоа премногу туку доволно за да си ја заштитам устата... а кармини и сјаеви немам никогаш ставено затоа што тоа ми е најодвратното нешто... без разлика кое време е.. мојата уста е распукана... но сепак затоа служи лабелото..
 

▒IsNoGood▒

A hell of a brainiac
Член од
8 декември 2008
Мислења
155
Поени од реакции
8
И јас имам таков проблем во зимскиот период, особено кога скијам... а скоро се вратив од Маврово. Ама лабелото ми е доволно да си го решам проблемот. Користам Нивеа, ама добри се и медицинските од Галафарм, ги има во аптеки.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom