Распоред - апликација

Член од
31 декември 2013
Мислења
101
Поени од реакции
192
Да се надоврзам на предпрвосептемвриското лудило, би сакал да ја споделам апликацијава со сите ученици. Се работи за распоред на часови со проширени опции како: почеток и крај на часовите, обележување на часот кој се одвива во моментот, додавање белешки за предметите на одредена дата и пресметување на просек.

Линк: https://play.google.com/store/apps/details?id=jovanovski.app.rasporedbeta

Апликацијата е креирана првенствено за лична употреба, па може да не е толку user-friendly. Се случува некогаш да се crash-не сосем случајно, ќе се обидам да го поправам тоа во иднина.
 
Член од
9 април 2011
Мислења
810
Поени од реакции
1.043
Да се надоврзам на предпрвосептемвриското лудило, би сакал да ја споделам апликацијава со сите ученици. Се работи за распоред на часови со проширени опции како: почеток и крај на часовите, обележување на часот кој се одвива во моментот, додавање белешки за предметите на одредена дата и пресметување на просек.

Линк: https://play.google.com/store/apps/details?id=jovanovski.app.rasporedbeta

Апликацијата е креирана првенствено за лична употреба, па може да не е толку user-friendly. Се случува некогаш да се crash-не сосем случајно, ќе се обидам да го поправам тоа во иднина.
Баш пред некое време ми требаше ваква апликација, и од сите што ги видов /барав оваа ми остави најдобар впечаток, секоја чест.
 

4NHK0

Јас сум ти батка у суштина многу флексибилен шизик
Член од
9 април 2014
Мислења
1.153
Поени од реакции
846
Топ изгледа. Штета што ја немав кога ми требаше најмногу :D
Сигурно тегаш не постоел ниту андроидот, или пак ти си немал ќерамида со андроид :D.
 
Член од
6 април 2013
Мислења
357
Поени од реакции
302
Ретки се тие луѓе што би се заинтересирале и би направиле нешто вакво + на наш јазик.
Голема почит до тебе другар апликацијата е топ.
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.342
Поени од реакции
6.276
Не се лажете деца, кај ќе ви се потпише кајмакоски после, на телефонот?
 
Член од
9 април 2011
Мислења
810
Поени од реакции
1.043
Да се надоврзам на предпрвосептемвриското лудило, би сакал да ја споделам апликацијава со сите ученици. Се работи за распоред на часови со проширени опции како: почеток и крај на часовите, обележување на часот кој се одвива во моментот, додавање белешки за предметите на одредена дата и пресметување на просек.

Линк: https://play.google.com/store/apps/details?id=jovanovski.app.rasporedbeta

Апликацијата е креирана првенствено за лична употреба, па може да не е толку user-friendly. Се случува некогаш да се crash-не сосем случајно, ќе се обидам да го поправам тоа во иднина.
Имам неколку забелешки/предлози, да може да се стави до предметот просторијата во која се одржува предавањето
пример

и ова +Додади час да е со побледа боја, поради тоа што се меша со другите кога пример имаш 2 па 4и5 па 7 час (значи на 3и6 час си стои додади час и би требало според мене да е со побледа боја.
 
Член од
31 декември 2013
Мислења
101
Поени од реакции
192
Имам неколку забелешки/предлози, да може да се стави до предметот просторијата во која се одржува предавањето
пример
и ова +Додади час да е со побледа боја, поради тоа што се меша со другите кога пример имаш 2 па 4и5 па 7 час (значи на 3и6 час си стои додади час и би требало според мене да е со побледа боја.
Добра идеја е тоа да се избледи „+ Додади час...“ за да се разликува од часовите, ќе го средам тоа. А, за тоа со просториите можеш да ја додадеш просторијата во името на часот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom