Ракомет - општа дискусија

Дали пратите ракомет?

 • Понекогаш

  Гласови: 141 33,1%
 • Да, обавезно

  Гласови: 267 62,7%
 • Неам Појма

  Гласови: 18 4,2%

 • Вкупно гласачи
  426
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.432
Поени од реакции
68.559
Едно прашање до "колегите" од Скопје :)
Шо кажа министерот за спорт од дмпне за ставањето на бутино на листа на сдс? Па ко ќе ми текни дека и на листа е и вашиот Л.М. ...
А што треба да каже?
Па се знае дека сдс и дпмне се иста страна на паричката, партнетс ин крајм.

Бутинот не е од сега во сдс, комуњар е од секогаш. Не е изненадувачка таа одлука. Заедно со Наумче и Ванчо Димовски одамна се во сдс. На времето кога беа протестите за бомбите во 2015, секогаш одеа они тројца заедно.
Од друга страна на протестиве за името, за бугарите во устав итн, секогаш присуствуваа Илчо Ѓорѓиевски, Милевски и Кралевски.
 
Член од
18 септември 2020
Мислења
1.027
Поени од реакции
5.659
А што треба да каже?
Па се знае дека сдс и дпмне се иста страна на паричката, партнетс ин крајм.

Бутинот не е од сега во сдс, комуњар е од секогаш. Не е изненадувачка таа одлука. Заедно со Наумче и Ванчо Димовски одамна се во сдс. На времето кога беа протестите за бомбите во 2015, секогаш одеа они тројца заедно.
Од друга страна на протестиве за името, за бугарите во устав итн, секогаш присуствуваа Илчо Ѓорѓиевски, Милевски и Кралевски.
Ако стани министерот министер, нема да е веќе претседател на Вардар?
Или јаболкарот ако стани пратеник, нема да е веќе тренер на Вардар?
Тешко вас а и сите нас со вакви спортски работници, не се само овие двајца, и кај нас вакви милион се претераја, аир од еден не видовме.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.271
Поени од реакции
22.472
Ако стани министерот министер, нема да е веќе претседател на Вардар?
Или јаболкарот ако стани пратеник, нема да е веќе тренер на Вардар?
Тешко вас а и сите нас со вакви спортски работници, не се само овие двајца, и кај нас вакви милион се претераја, аир од еден не видовме.
daj be gledaj si dvorot ebate toa shupelkata... ne se sekiraj za nas, svetlosni godini sme pred vas po uspeh i se. zivees u najgolemata vukojebina vo drzavata i ti najde da solis pamet? ti? :pos:

abe ako nekoj saka da uspees sve sto treba e da pravi e samo sprotivnoto od vas...
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
1.898
Поени од реакции
1.728
криминално судење во кавадарци,,,вака во пакистан не е
 
Член од
30 мај 2019
Мислења
1.851
Поени од реакции
3.318
Дел од нашиве репрезентативци не се мирисаат нешто или така ми се чини? Нешто голем прикриен набој има баш гледајќи ги Алкалоид и Пелистер.
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
1.898
Поени од реакции
1.728
 
Член од
30 мај 2019
Мислења
1.851
Поени од реакции
3.318
Видео, ама видео нема.
Еве линк:
Против сум играчите да се бунат толку на судиите и официјалните лица, ама мислев кога се пишуваше за случкава дека ептен го удриле делегатот. А по видеото ми изгледа дека само го турнал малку (секако неспортски потег), па овој после падна како покосен. Малку се издраматизира ова.
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
1.898
Поени од реакции
1.728
Значи готово е,немат враќање нзад,границата е 70 год така да Наче неславно ја заврши својата ракометна приказна.
Немат доволни докази ама целта ја остварија да го тргнат ....кој го насамари вака би било интересно да се слушнит од прва рука.
 
Член од
19 април 2023
Мислења
132
Поени од реакции
154
Денес го гледав натпреварот Е.Пелистер и Бутел и ми паднаа во очи некои ситници за кои сакам да чујам и поинакво мислење од моето.Прво дали екипите се договориле да играат со изменети дресови.Второ што мислите за носењето за капитенската трака на Фитљо и ,дали има на друг таков случај.Трето што се случува со Кизиќ,дали е повреден или нешто друго зарем и за Бутел нема место за него.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom