Ракометарите ќе добијат 10.000 евра бонус од државата !

?

..........

Гостин
^ Тролаш ... :D
Темите за ракомет и кошарка имаат ~1000 страни ...
Сите весели освен ти ....
Вака математички поставено, јасно ли ти е сега ...
Ете зошто треба да даде владата стотици илјади евра за ракометот, за веселите форумџии на форумот.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.794
Поени од реакции
21.205
вие интелектуално просветлените личности можете слободно да го дрвите и да филозфирате па ете и да слезите ако имате желба. никој не ве држи.
а тоа дали беа 4 деца и неколку напалени види ги снимките од натпреварите и на ракометарите и на кошаркарите. не ке да беа баш 4 тинејџери и неколку напалени.
да ве читаат мислам дека сите исто ке ви кажат. од еден до последен.
со други зборови сте ја промашиле темата.
ајде јас тука се симнувам, да не ве реметам.
поздрав
 
В

Вори

Гостин
Едно време ги праќаа од штабови,овој е пратен од Бихачка највероватно.Аман бе,не ми се верувам дека повторно мешате политика и спорт.
Немале децата за јадење,им требало за операции и слични работи.Жал ми е за тоа,да имам пари или некоја функција,радо би им помогнал на сите.
Ама тоа не значи дека не треба да се радувам на успех на една два милионска земја.

Ти друже,јадеш месо и слични ствари,кифлици,руски салати,кашкавали.Пиеш Кока-Кола,Фанта и сл?
За Добро познат се однесува ова.Ако може нека ми одговори.
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
4.959
Поени од реакции
4.881
Едно време ги праќаа од штабови,овој е пратен од Бихачка највероватно.Аман бе,не ми се верувам дека повторно мешате политика и спорт.
Немале децата за јадење,им требало за операции и слични работи.Жал ми е за тоа,да имам пари или некоја функција,радо би им помогнал на сите.
Ама тоа не значи дека не треба да се радувам на успех на една два милионска земја.

Ти друже,јадеш месо и слични ствари,кифлици,руски салати,кашкавали.Пиеш Кока-Кола,Фанта и сл?
За Добро познат се однесува ова.Ако може нека ми одговори.
Јадам и ?
 
В

Вори

Гостин
Како не ти е срам тогаш.Деца немаат леб да јадат,а ти се расфрлаш и трошиш пари за толку јадење и пиење.Оние во Африка јадат еднаш месечно што се вика,а ти толку јадеш само за една вечер.
Зошто не се солидизираш со нив и не јадеш такви работи?
 
?

..........

Гостин
вие интелектуално просветлените личности можете слободно да го дрвите и да филозфирате па ете и да слезите ако имате желба. никој не ве држи.
а тоа дали беа 4 деца и неколку напалени види ги снимките од натпреварите и на ракометарите и на кошаркарите. не ке да беа баш 4 тинејџери и неколку напалени.
да ве читаат мислам дека сите исто ке ви кажат. од еден до последен.
со други зборови сте ја промашиле темата.
ајде јас тука се симнувам, да не ве реметам.
поздрав
Тие во салите на ЕП беа со сопствени лични средства, останате со државни, кој по фунција кој возот го фатил гага....... потрошени пари во Србија......и плус нови свежи илјадници евра од буџетот за ракометарите, се друго е топ во државата....5 место......
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
4.959
Поени од реакции
4.881
Како не ти е срам тогаш.Деца немаат леб да јадат,а ти се расфрлаш и трошиш пари за толку јадење и пиење.Оние во Африка јадат еднаш месечно што се вика,а ти толку јадеш само за една вечер.
Зошто не се солидизираш со нив и не јадеш такви работи?
:pos: Толку ти беше аргументот ? :tapp: Ај кажи колку годинки си,па да продолжиме со дискусијата.
:sneaky:
Или ај не , јас тие кифлици торти фанти кока коли итн самиот си ги заработувам,значи произведувам нешто корисно луѓето го купуваат тоа од мене и јас со мојте пари си го купувам јадењето.
Значи јас плаќам данок, кога сум го купил тоа јадење а не сум земал пари од буџет за да го купам тоа јадење,со тој данок сум платил за да му се помогне на некого. А не тие пари да му се дадат на некој коњ за да трча по некаква топка по терен.
 
В

Вори

Гостин
:pos: Толку ти беше аргументот ? :tapp: Ај кажи колку годинки си,па да продолжиме со дискусијата.
:sneaky:
Или ај не , јас тие кифлици торти фанти кока коли итн самиот си ги заработувам,значи произведувам нешто корисно луѓето го купуваат тоа од мене и јас со мојте пари си го купувам јадењето.
Значи јас плаќам данок, кога сум го купил тоа јадење а не сум земал пари од буџет за да го купам тоа јадење,со тој данок сум платил за да му се помогне на некого. А не тие пари да му се дадат на некој коњ за да трча по некаква топка по терен.
Толку ми беше,а имам 10 годинки.

Знаеш што ти е проблемот дечко тебе?Што си тежок анти-спортист.Немаш играно ниту еден спорт,мразиш спорт,сакаш да бидеш различен демек,а уствари си крајно неталентиран и неспособен за да постигнеш нешто во некој спорт,или пак да изиграш една партија фудбал со другарите од маало.
Сигурен сум дека те земале да бидеш статива,кога играле пред зграда,затоа што не можеле да најдат камен,за да направат гол.

Крај на муабетот.Да го кажуваше некој што игра нешто,ајде.Ама ми кажува човек што појма нема од спорт.

п.с Колку ќе ти платат за серењево?200 евра или пак ќе те вработат некаде да пишуваш колумни?
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.505
Поени од реакции
33.665
~ 1000 страни се пишуваат и од ~ 20 членови, ебати аргументот.
Уште еден сличен беспредметно вметнат и без тежина аргумент е ставањето на муабетот во политичка конотација со позадинска намера. Јас со моите 20 пратам спорт ама ракомет стриктно не, плаќање/политика/влада/субвенции/колумни не ме тангираат и сега? Баш и не сум инволвиран во цела ситуација, не пратам мода и аналогно не пратам ракомет, ама кошарка гледав, фудбал пратам. Сега? Туку ајде, еве нека ги наградат, но не значи добро познат нема поента. Вакви размери, ваков ratio глава-ѕид немало одамна. Ако actually го прочитате, а не цитирате само за постирање трол сликички, можеби и ќе сфатете. Ама се палете на директниот пристап, он мене агресифно. ПФ!
 

Елф

of Northern Mirkwood
Член од
31 јануари 2008
Мислења
1.373
Поени од реакции
147
Некоја делегација отишла на посета во некоја душевна болница, каде што сите биле среќни и весели,сите брмчеле како пчели насмеани разиграни брм брм брм брм.
Кога гледаат еден седнат во ќошот седи и не прави ништо,кога понатаму уште еден таков и втор и трет и уште неколку други, кога ги прашале зашто и тие не се весели и не брмчат како пчели, не се разиграни и насмеани.
Одговорот бил :
- Абе ние сме лекарите и чуварите.
Што математички гледано..................... немора да значи дека ако „ мнозинството“ што брмчи е мнозинство и дека истото е во право.
Хммм интересен пример ...
Но, според теорија на веројатност (со употреба на соодветна математичка распределба за веројатност), мнозинството е во право деведесет посто од случаевите.
Следствено твојот став за ракометарите спаѓа во оние десет посто, значи исклучок на правилото.

:)
--- надополнето: 28 јануари 2012 во 16:48 ---
~ 1000 страни се пишуваат и од ~ 20 членови, ебати аргументот.
Уште еден сличен беспредметно вметнат и без тежина аргумент е ставањето на муабетот во политичка конотација со позадинска намера. Јас со моите 20 пратам спорт ама ракомет стриктно не, плаќање/политика/влада/субвенции/колумни не ме тангираат и сега? Баш и не сум инволвиран во цела ситуација, не пратам мода и аналогно не пратам ракомет, ама кошарка гледав, фудбал пратам. Сега? Туку ајде, еве нека ги наградат, но не значи добро познат нема поента. Вакви размери, ваков ratio глава-ѕид немало одамна. Ако actually го прочитате, а не цитирате само за постирање трол сликички, можеби и ќе сфатете. Ама се палете на директниот пристап, он мене агресифно. ПФ!
Е, да ...
Ама видиш не се од 20 членови напишани. :)
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.505
Поени од реакции
33.665
Е, да ...
Ама видиш не се од 20 членови напишани. :)
Бате, со широка намена е форумот, не е ориентиран. Во филм и тв има исто толку теми со толку страници.
Ама Манчевски не му даваат 10к евра за филм, што е смешно, туку му бараат пари за билет да си го претстави надвор филмот. Немој со вакви нерелевантни примери.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.794
Поени од реакции
21.205
Тие во салите на ЕП беа со сопствени лични средства, останате со државни, кој по фунција кој возот го фатил гага....... потрошени пари во Србија......и плус нови свежи илјадници евра од буџетот за ракометарите, се друго е топ во државата....5 место......
и ???
што ти беше поенатата??
имаш некоја мисла нешто ти се мота низ главата или ???
ама во ред реков дека се симнувам оти ке ме доведите во искушение да ме банираат , а мислам дека не вреди муабетот за тоа.
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.175
Поени од реакции
15.985
Би ги замолил сите оние кои не се занимавале бар месец дена активно со спорт да не се дрзнуваат да ја осудуваат оваа одлука за наградување на спортисти кои и те како го заслужуваат тоа.
Фала.
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
4.959
Поени од реакции
4.881
Би ги замолил сите оние кои не се занимавале бар месец дена активно со спорт да не се дрзнуваат да ја осудуваат оваа одлука за наградување на спортисти кои и те како го заслужуваат тоа.
Фала.
Би ги замолил сите оние што мислат дека трчањето по топка, или било каква друга бесцелна физичка активност е врвно животно достигнување, и дека истото треба да се награди да престанат да дишат да не го трошат попусто воздухот.
Фала
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
@ dobro poznat - не сакаш спорт, мразиш, глеаме! Но не се сите како тебе, поголемиот дел од светото обожава спорт.

Целиот свет функционира така, ти ќе ми кажуваш други приказни.
Ти реков, спортот е ОГРОМЕН бизнис, огромен !!!
Од друга страна, спортот е најдобриот амбасадор, најдобриот промотор, особено на помали земји ко нас.

Ние сме далеку зад другите у спортот, заради тоа што има многу такви како тебе кои постојано мрчат. Ајт...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom