Развод другари..... Како до враќање во игра?

Член од
7 септември 2016
Мислења
19.640
Поени од реакции
34.846
Леле жено дај одјеби. Не сите жени се светици малтретирани дома. Ој со другарката муабети си, не туку труј тука.
...мислиш на мене паранојо, кaко нејзина другарка или што ти е проблемот, секој си искажува свое мислење на форумов, ако е спротивно од твое не значи така да се однесуваш, држи ниво беше екс модераторка палеше гасеше на форумов, казнуваше и банираше според твоите мислења не ти беше доста, уште малтретираш?

,,женo" обраќање на кванташки и пред селска чешма, ееее се вратија тие времиња повторно се актуелни, сељачизмот никако да се искорени од МКД.

...инаку само на форумов има најмалку десетина членови што се наоѓаат во таква незавидна состојба, разведени со едно или две деца ама кај мајката и никогаш нивните до тогаш мијау мијау љубени не се вратиле, не прашале за нив, па ете функционираат, така да не си ни прв ни последен, остави сами коцките ќе се наместат ако ти не си крив за оваа ситуација.
 
Член од
5 ноември 2012
Мислења
2.527
Поени од реакции
5.718
Izvini no zena da bega so deca od domot 150 kvadrata mora da si ima golema maka.
Koj znae sto maka imala ....:(
Vekovna borba za ramnopravnost, stigna do toa da zenite nikogas ne se krivi i ne gresat :)
Posto mnogu e tesko da se svati deka kako sto ima mazi sto od bes rasturile semejstvo, isto taka ima I zeni...
Zamisli...
Btw, covekot ne barase da mu sudite, tuku sovet kako da prebrodi krizen period I da se vrati vo normalen zivot
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.682
Поени од реакции
38.869
модерно тиндер слушам било, се вртеле доста пичиња вака по чаршиски муабети, знае некој нешто повеќе? Па да му помогнеме на морално политички?
 
Член од
15 март 2023
Мислења
31
Поени од реакции
52
Izvini no zena da bega so deca od domot 150 kvadrata mora da si ima golema maka. Zena bega od azdis no bez deca.
Ne se sekiraj ke se vratis ti vo igra brzo samo ti trebanekoj mesec zasto ti bilo neochekuvano.
So sreka.
Се сомневам на некој психички проблем, многу се жалеше на главоболки, срцебиење, анксиозност....

Не беше истата што ја познавам 20 години. Во шок сум, не знам како да се поставам.
 

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.627
Поени од реакции
8.500
Се сомневам на некој психички проблем, многу се жалеше на главоболки, срцебиење, анксиозност....
Пријателе, сите жени се со фабричка мана....психички проблем и не е некој проблем кога станува збор за жените. Проблем у брак се јавува кога маж не може да го менаџира све тоа.
 
Член од
24 декември 2013
Мислења
470
Поени од реакции
660
Се сомневам на некој психички проблем, многу се жалеше на главоболки, срцебиење, анксиозност....

Не беше истата што ја познавам 20 години. Во шок сум, не знам како да се поставам.
Brakot e vo dobro I vo zlo,vo zdravje I vo bolest.
Site sme mladi I zdravi pred 20 god, posle moze da se razbolime.Predmenopauzata moze da dade takvi tegobi koi gi opisha.So podrshka od bliskite, konsultacija so lekar tegobite se namaluvaat I uspevame da gi menadgirame. Za psihichki problemi treba da se konsultira psihijatar.
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.724
Поени од реакции
1.482
Значи ако не си фермал никој додека си бил во брак со неа неочекувај дека ќе си вратиш старо друштво , а за ново во денешно врреме нема и непостои се е ако некој може да те искористи.
 
Член од
15 март 2023
Мислења
31
Поени од реакции
52
Brakot e vo dobro I vo zlo,vo zdravje I vo bolest.
Site sme mladi I zdravi pred 20 god, posle moze da se razbolime.Predmenopauzata moze da dade takvi tegobi koi gi opisha.So podrshka od bliskite, konsultacija so lekar tegobite se namaluvaat I uspevame da gi menadgirame. Za psihichki problemi treba da se konsultira psihijatar.
Преекстремно беше за предменопауза. На 46 ли почнува тоа?
Автоматски споено мислење:

Пријателе, сите жени се со фабричка мана....психички проблем и не е некој проблем кога станува збор за жените. Проблем у брак се јавува кога маж не може да го менаџира све тоа.
Не можам да менаџирам делузии, измислици...
Иначе у право си, сите жени живеат у паралелна реалност у која никад за ништо не се криви...
Автоматски споено мислење:

Значи ако не си фермал никој додека си бил во брак со неа неочекувај дека ќе си вратиш старо друштво , а за ново во денешно врреме нема и непостои се е ако некој може да те искористи.
Имам друшто, загубив некоја за која мислев дека ми е soulmate.
Автоматски споено мислење:

Само Andrew Tate му е лекот.
Стар сум за тоа.
 
Член од
23 септември 2015
Мислења
723
Поени од реакции
388
Преекстремно беше за предменопауза. На 46 ли почнува тоа?
Автоматски споено мислење:


Не можам да менаџирам делузии, измислици...
Иначе у право си, сите жени живеат у паралелна реалност у која никад за ништо не се криви...
Автоматски споено мислење:


Имам друшто, загубив некоја за која мислев дека ми е soulmate.
Автоматски споено мислење:


Стар сум за тоа.
Камо и ние да имавме да учиме од некој за жените како денешниве генерации што можат да учат од Andrew Tate и други....
Порано тотално не "освестени" оделе во брак....барем по тоа што имам заклучено од постари особи.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.640
Поени од реакции
34.846
Пријателе, сите жени се со фабричка мана....психички проблем и не е некој проблем кога станува збор за жените. Проблем у брак се јавува кога маж не може да го менаџира све тоа.
...аууу немој така, тогаш што би рекле за мажите, „криво насадени“ ?
Преекстремно беше за предменопауза. На 46 ли почнува тоа?
... напротив не е менопауза, туку закаснет пубертет и созревање!
 

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.627
Поени од реакции
8.500
...аууу немој така, тогаш што би рекле за мажите, „криво насадени“ ?
Секој маж би доживеал една нормална по сите стандарди жена како некоја птица со јак клун што го клука у глава. И у таа смисла го кажав тоа....нормално и малку да ги брецнам жените, од време на време обожавам да го правам тоа.
Земајки у предвид дека све тоа е нормално, и човекот што е у брак доброволно се одлучил на тој чекор тогаш е должен да ја менаџира ситуацијата.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.640
Поени од реакции
34.846
Секој маж би доживеал една нормална по сите стандарди жена како некоја птица со јак клун што го клука у глава. И у таа смисла го кажав тоа....нормално и малку да ги брецнам жените, од време на време обожавам да го правам тоа.
Земајки у предвид дека све тоа е нормално, и човекот што е у брак доброволно се одлучил на тој чекор тогаш е должен да ја менаџира ситуацијата.
... не знам зошто мислиш дека мажот дома ја менаџира ситуацијата, кога диригентот е жената!
 

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.627
Поени од реакции
8.500
... не знам зошто мислиш дека мажот дома ја менаџира ситуацијата, кога диригентот е жената!
По дефолт глава у куќата е мажот и он се жртвува за фамилијата, ако жена е главна тури му пепел....таква е природата на нештата.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.640
Поени од реакции
34.846
По дефолт глава у куќата е мажот и он се жртвува за фамилијата, ако жена е главна тури му пепел....таква е природата на нештата.
...де де што тој жртвува за фамилијата, а жената не жртвува, немој така, со право мажот мора да биде глава на семејството, но жената е таа што диригира, иако не го свири главниот инструмент го препушта на мажот, но таа е главна ако еден брак ќе се одржи или не и колку да не ја сака мажот, таа наоѓа начин да го држи или растури тој брак!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom