Пукање на жилата на пенисот?

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
Е да го ебам,сеа сум у заблуда.Имам редовен секс сум имал редовен од 2 година средно.Сум имал и со кондом и без кондом значи секаков.Ама мене ми се нема скинато таа жила што ја викате.Мене ми е исто како на сликата на првата страна што е!Немам проблеми никакви за време на секс без разлика дали е со или без кондом.Башка на тоа место кај што е таа жила ми е најубаво кога ме задоволува орално.

Има различни мислења тука,дали мора да се скине или немора?И која е разликата ако не е скината?
Нека пази девојката ти со забчињата да не те закачи, а ти глеј да не "удираш" толку силно ко си позади неа :icon_lol:
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
Алоооо, Франкфурт...
Френулумот, или жила, како што вика темава, не смее да се прекине и при обрежување (циркумцизија), бидејќи тој дел е најчуствителен и најодговорен за сексуалните задоволства. Мене не ми е јасно, со кој памет сакате намерно пенисот да си го направите “мртов“???

Можно е при секс овој дел да се прекине, но со заздравувањето МОРА да се спои, во спротивно, штетата е непроценлива.

Тоа што некои спомнаа некаква кожичка, не се однесува на френулумот, туку на тенка бела ципа која вообичаено се прекинува околу 10-12 година и се наоѓа на горниот дел на глансот.

Значи: не паѓајте во заблуда и фрлете жилетите. На темава може да пише кој што сака, ако толку се интересирате, посетете доктор кој ќе ви објасни дека френулумот ВО НИКОЈ случај НЕ СМЕЕ да е прекинат и дека со темава, голем дел од членовите паѓаат во заблуда.

Ве молам не се глупирајте и не правете работи за кои подоцна ќе се каете!



На цртежот, стои дека френулумот може но не мора да биде отстранет со циркумцизијата. Прашајте некој што има правено обрежување, дали овој дел стои, или е отстранет. А за почеток, проверете, кој дел од пенисот ви е најчуствителен!

Проверивте?

Е сега, сакате да го немате тој дел?
Добар пост ...
Е сега да ве прашам другиве за која жила зборите бе ?
 
Член од
1 февруари 2010
Мислења
57
Поени од реакции
4
Кај мене жилата, како што ја нарекувате само од себе се скина после подолго практикување секс без кондом.Лично не сум приметил некоја болка или кога сама се скинала .После се што прочитав од претходните прашанња и мислења , јас и партнерката направивме детале преглед на главата на пенисот, целосно главата е оголена исто како дасум правен сунет како што прават муслиманите. Сексуалното задоволство мое и на партнерката е на највисоко ниво, така да нема разлика дали е скината или не жиличката(сврзното ткиво), кое ја држи главата на ѓоко покриена. Колку што ми е познато од медицински аспект подобро главата да е потполно оголена, нема простор за собирање на бактерии, и недај Боже да се развијат некои инфекции- што е добро за двата пола.:toe:
ПОздрав!
 
Член од
3 февруари 2011
Мислења
5
Поени од реакции
1
е абе види сега на мене пенисот ми е како на првата слика и јас како што читав оваа треба со операција , а не ли бива да се одели сврзаното твкиво со теглање на доле ама малце боле кога теглаш на долу хаха или со секс ама викате може крајниот резултат да биде како на Слика бр 3 понагоре малце што е ??
 

Ѓорѓески

Бивши Скај Дог
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.661
Поени од реакции
945
Најчесто се кине при анален секс.
Крварење има.
Не ми се слуѕчило ниту пак сакам ( иако после тоа сите зборат дека сексот им траел подолго ) ама бре паника ќе имам и кошмари дур се излечи раната...

Совет : не бидете напорни ко животно, гурајте како човек :smir:
 
М

Мартин`

Гостин
е абе види сега на мене пенисот ми е како на првата слика и јас како што читав оваа треба со операција , а не ли бива да се одели сврзаното твкиво со теглање на доле ама малце боле кога теглаш на долу хаха или со секс ама викате може крајниот резултат да биде како на Слика бр 3 понагоре малце што е ??
Може и самиот да ја скинеш при мастурбација или односи, но не е препорачливо зошто во домашни услови сепак полесно може да има инфекција и нешто сл. Но немора воопшто да се скине истата, може и со таа да имаш сексуални односи ако е поеластична да кажеме. Сепак најдобро е да си отидеш на уролог, ќе средат за 5 минути. Вака сам ризикуваш да закачиш некоја инфекција или пак (недај боже) парафимоза за која обавезно мора да се јавиш на лекар, зошто има шанси од гангрена.

Јас планирам да соберам храброст да отидам да ја сецнат, зошто врши работа ама сепак не е ептен еластична. Па подобро за 5 минути да средат отколку при односи случајно да не се скине. Инаку како мал кога отидов ми рекоа неморало само ќе се средело и уште тогаш ми препорачаа под туш да се изложува повеќе на млаз вода и секако обавезно да се посветува повеќе хигиена.
 
Член од
3 февруари 2011
Мислења
5
Поени од реакции
1
аха викаш за 5 минути ке биде работа ако е за толку одам уште овој месец а барам родителите да не дознаат имам 19 г. доволно сам да одлучам викаш нема да приметат ???
 
Член од
8 октомври 2009
Мислења
821
Поени од реакции
301
аха викаш за 5 минути ке биде работа ако е за толку одам уште овој месец а барам родителите да не дознаат имам 19 г. доволно сам да одлучам викаш нема да приметат ???
родителите те гледаат таму...доле...па да приметат?
 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
Има разлика откако ми ја отстранија жилата, но не е толку страшно за да се нарече пенисот "мртов".

Нормално, никој не сака ни заб да му извадат, камо ли да му сечат дел од пенисот. Но, тоа е што е.
Ако пукне жилата, од тоа колку е скинато зависи и како и дали ќе заздрави. Моето беше многу, имав болки и при уринирање, да не спомнувам за повеќе.
Бев на лекар, и точно е, ми рекоа дека препорачливо е да не се отстрани таа жила, но препорачливо е и крајници да не се вадат, ама чим дојде до тој степен кога кога се мора - мора се.

--- надополнето ---

p.s. Едино "оперативниот зафат" е многу језив. Трае преку сила 5 минути, но за тоа време мислам оти ќе спобудалеш. Посебно кога ти ставаат инекции (игли) во главичката и надоле. :)
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.358
Поени од реакции
4.882
Па не сте арни човече :smir: Ако земе некој да ја чита темава од прва страна дали сте свесни што може да направи... Единствени добри образложувања има на последниве 2 страни.. Некој има спомнувано дека сам со жилет ќе си ја сечел ‘‘жилата‘‘ :tapp: Значи прво ако ве интересира нешто ќе си побарате убаво на mr. google и информирајте се.. Навистина се надевам дека дечкото не направи никаква глупост. Peace :smir:
 
Член од
1 март 2008
Мислења
1.396
Поени од реакции
1.050
ostaj fajnali .. mene duri kazneni poeni mi turija za toa sto si kazav mnenieto .. demek sum navredil nekoj ????? a jas sakav da kazam deka ova e onaa bolest za koja otvorija tema sajber bolesti ..kako ne ve e sram .. so vakvi temi mozete da osakatite nekoj be a ne mene da mi stavate kazneni poeni sto sakav da kazam NE na vaa vasa ludost .... zileti mileti bileti ... nemam zborovi ...
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Леле кога се сеќавам на тие 5 мин кои беа најболни во животов досега.Тоа беше пред негде 3 и пол години на распустот од 7 кон 8 одделение.Мислам дека после зафатот проблеми имаш негде околу 2 недели.Но тоа само на лето,ти треба широки шорцеви да носиш и сл.Ама кога ќе ти стане тогаш мисли му ја.таква болка не знам не знам.А подоцна чекаш само конците за паднат.Мене веќе одамна целосно ми е заздравен,мислам дека хигиенски е подобро но естетски остануваат како белези од конците(можеби со времето и тие ќе ги снема).
 
Член од
31 мај 2011
Мислења
1.424
Поени од реакции
789
Дии мнгоу гадна работа боље да одиш на операција со анастезија него вака :confused:
 

_Vlatko_

Rossonero
Член од
2 ноември 2008
Мислења
759
Поени од реакции
45
ааа добро ако сакам да одам чисто на консултација со уролог или слично како е процедурата? Треба да се зема упат од матичен доктор или? ии овие операции и такви ствари се наплаќаат и колку чинат ако е така? Јас имам мои сини картончиња...пишете ако знаете
 

Kajgana Shop

На врв Bottom