Пукање на жилата на пенисот?

Biljbilj08

1987
Член од
19 ноември 2011
Мислења
698
Поени од реакции
312
Вака сега имам 16 години и редовно мастурбирам секој ден по неколку пати, кожичката околу пенисот тоа кругот ми е падната значи одвоена е од главичката на пенисот... и сега тоа што ми е во средината една кожичка тоа ли е жилата? како да ја симнам побрзо но без многу болка, дали е можно? :cenzura:
:cuc:
--- надополнето: 27 март 2012 во 22:58 ---
Еден другар имаше такво. Му стои повеќе време и редовно :drk: некогаш и по 4 пати на ден. Еднаш ко :drk: цела главишка како да се олабавила некако како да има вишок кожичка на неа, ама сега е се во ред иста како и порано. А и кога ќе го потеглел му се гледала цела галва. Дали ќе има проблеми кога ќе има односи?
:pos::pos::pos: ти да не го прегледуваш другарот... кажи не се срами дека имаш ти проблем
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
А да одите на лекар сите што сте со вакви „проблеми“? Не, сериозно, не си играјте сами. Не знам што толку срам да му се сневиди, нема урологот да ви го исече со сатар. И мене ми е непријатно на гинеколог али кога се мора, што да се прави.
 
Член од
6 февруари 2009
Мислења
496
Поени од реакции
462
Фино лепо ке си земете специјалистички упат од матичен лекар и ке отидете на уролог.
Краток френулум или Frenulum breve е многу честа и нормална појава, која се решава амбулантски ( значи нема лежење во болница и сл.) со локална анестезија. Се става локален анестетик се сече френулумот и се поставуваат неколку ресорптивни кончиња ( значи не се вадат туку сами ќе си паднат) и мало парче вазелинска газичка.
ТОЛКУ! 10 мин. работа.
Доаѓате на контрола по 2 дена, а по 10 дена сте спремни за old dirty game in out-in out.

Ако некој сака поише инфо или е стварно заинтересиран нека пише пп.
 
Член од
21 август 2012
Мислења
1
Поени од реакции
0
od kolku godini mozevte da ja izvadite cela glavicka bidejki jas imam 15 i za malce ne mozam da ja izvadam cela poveke od pola se vadi ama ne do kraj...ve molam pomognete :(
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.625
od kolku godini mozevte da ja izvadite cela glavicka bidejki jas imam 15 i za malce ne mozam da ja izvadam cela poveke od pola se vadi ama ne do kraj...ve molam pomognete :(
Немаат врска годините.
имаш 2 најдобри начина да го решиш проблемот.
1. Хируршки зафат
2. Кога го маваш, колку-толку пробувај што повеќе да ја вадиш главичката и како што поминува време би требало многу полесно да ти оди работата.

Ја би пробал со второво :)
 
Член од
2 јануари 2012
Мислења
603
Поени од реакции
146
Значи, имам 14 години. Редовно :drk:, и имам проблем, неможам главичката да ја извадам од кожата... едно време пробував, до пола излезе, ама почна да ме боли и прекинав... Нешто да ми предложите да направам дома ??? На доктор нема шанси да одам со родител... А сам кизнае што ќе направам... Значи ве молам да ми одговорите, само не ми предлагајте да одам на доктор...
 
К

Кнез Мишкин

Гостин
Значи, имам 14 години. Редовно :drk:, и имам проблем, неможам главичката да ја извадам од кожата... едно време пробував, до пола излезе, ама почна да ме боли и прекинав... Нешто да ми предложите да направам дома ??? На доктор нема шанси да одам со родител... А сам кизнае што ќе направам... Значи ве молам да ми одговорите, само не ми предлагајте да одам на доктор...
Де, де, што ќе направиш. Ако кожичката е слепена на главчето тогаш мораш да се јавиш на уролог за да те погледне и да проба рачно да ја тргне кожичката.
Ако само е тесна, ќе вежбаш малку со млака вода и сапун тоа би требало да помогне.
Мада мислам дека посета на лекар не е ништо страшно, ниту срамно.
 

Сталкерот

Резидентен космонаут
Член од
5 јуни 2012
Мислења
5.733
Поени од реакции
7.545
Ако некој се прашува како изгледа пукањето, слободно клик подолу.
Внимание вознемирувачка содржина
 
Член од
2 јануари 2012
Мислења
603
Поени од реакции
146
Де, де, што ќе направиш. Ако кожичката е слепена на главчето тогаш мораш да се јавиш на уролог за да те погледне и да проба рачно да ја тргне кожичката.
Ако само е тесна, ќе вежбаш малку со млака вода и сапун тоа би требало да помогне.
Мада мислам дека посета на лекар не е ништо страшно, ниту срамно.
Да... Малце не сум напишал како треба... значи кожичката е тесна, не е залепена... Ќе пробам сам пополека деновиве..
 
Член од
5 јуни 2008
Мислења
3.632
Поени од реакции
5.724
Значи, имам 14 години. Редовно :drk:, и имам проблем, неможам главичката да ја извадам од кожата... едно време пробував, до пола излезе, ама почна да ме боли и прекинав... Нешто да ми предложите да направам дома ??? На доктор нема шанси да одам со родител... А сам кизнае што ќе направам... Значи ве молам да ми одговорите, само не ми предлагајте да одам на доктор...
Дома можеш само да пробуваш постепено да ја вадиш главичката. Денес до пола, утре повеќе итн. Но, во многу случаи тоа воопшто не помага. Кожичката е премногу тесна за да може главичката да се протне преку неа. Посебно во еректирана состојба. Затоа, сакал или не, ќе мора да се одлучиш и да одиш на лекар. Ништо страшно. Немораш да кажеш на твоите дека ќе одиш на лекар. Оди си кај матичниот лекар, ќе ти даде упат за специјалист и ќе си одиш во болница на уролог. Таму најдобро ќе ти кажат дали има проблем и како можеш да го решиш. Ако треба хируршко зафатче, ќе им кажеш на твоите бидејќи си малолетен. Нема тука никаков срам.
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Не знаев кај да прашам па ајде овде, да не знаете некој лосион или што треба на главата од пенисот ако се има црвени точки ситни, имал ли некој такви проблеми, ме прашуваат ама не знам ни јас ништо околу тоа?
 

Castor

Ќесеџија
Член од
2 мај 2012
Мислења
481
Поени од реакции
960
Децо,особено 14-15 години,зошто после веќе може да биде проблем.На секое мочање,напрајте си навика и вадете ја глаицата од патлачето колку може толку.За месец дена ќе немате мака,тоа е еластична кожа и си бара тегнење.Немој да мислите само ако јачате десна рака дека ќе ви помине.Јас сеа незнам тука жили мили и сл.,ако неможете да го извадите апанзас,ќе го јадете стапот коа ќе треба да клецкате.Да не зборам на случаеви каде се залепува кожичката и каде неможеш ни да мочаш,ама тоа е ко помали.Тука нема срам,скоро секое несечено машко ја има маката,освен оние што на време си побарале совет.
 

Christian Lovato

stonecold
Член од
2 април 2012
Мислења
601
Поени од реакции
272
Не знаев кај да прашам па ајде овде, да не знаете некој лосион или што треба на главата од пенисот ако се има црвени точки ситни, имал ли некој такви проблеми, ме прашуваат ама не знам ни јас ништо околу тоа?
Да, тоа било некоја алергиска реакција!И треба само со благ шампон или сапун да се мие и за 2-3 дена ќе исчезнат!Инаку некоја крема имало ама не помагала!
 
К

Кнез Мишкин

Гостин
Не знаев кај да прашам па ајде овде, да не знаете некој лосион или што треба на главата од пенисот ако се има црвени точки ситни, имал ли некој такви проблеми, ме прашуваат ама не знам ни јас ништо околу тоа?
За тоа се иде на лекар, поточно уролог, се зема брис од уретра и се испитува микробиолошки, ако се најде некоја бактерија се лечи со антибиотик. Најчесто некоја бактерија, не мора да биде полово пренослива ако некој немал односи се вгнездува во уретрата и може да немаш никакви симптоми на пример пецкање при мочање и слично, но да имаш црвени точки.
Може да се залечи со кремички, ама ќе си направи човекот само штета отколку корист, пошто повторно ќе му се појавуваат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom