Пукање на жилата на пенисот?

Necrophilia

Night date without obligations, one night only
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
cyberlady напиша:
Жила:drk: е вена?
не!! напротив П.Овердрајв напиша дефиниција за жилата т.е. тоа е сврзно ткиво.

Тече крв поради тоа што има многу капилари, а боли поради тоа што има многу нервни завршетоци.

Како и да е, велат дека поболно од тоа било анален секс, оти анусот има повеке нервни завршетоци.

п.с. збориме за анален без лубриканти.

Fantom_oh напиша:
БИ ТРЕБАЛО да боли, ама дали СИ СИГУРЕН дека ќе боли? Не си, а сега чекаме некој јунак кој е сигурен да ни кажит :)
ај следен пат ке ја терам девојка ми да не се напалува толку за да не биде влажна и ке се скинам? може??? :toe:
 

Ljupco

...ExtraVagant...
Член од
20 јули 2006
Мислења
1.810
Поени од реакции
12
...jebachishta...boli mnoooogu boli...i obichno se deshava koa ke naletate na nekoja "suvopichesta"...so po-tesna i ne mnogu spremna (navlazneta) ...obicho kaj cura pred menstualen ciklus...togash..."vraka"...ne prima bash do kraj i mora da se zapne mushki i zatoa mozz da se desi toa sto se desi...boli u PIchku materinu i gospod u pizami ke go vidite posle peche i boli...a sto e najstrashno posle toa nema seks edno pa sigurno dve nedeli...najmalce dok ne se oprai....taka...
 

Necrophilia

Night date without obligations, one night only
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
ајде... сеа не исплаши!

изглеа ке станам асексуален.
 

Ljupco

...ExtraVagant...
Член од
20 јули 2006
Мислења
1.810
Поени од реакции
12
Necrophilia напиша:
ајде... сеа не исплаши!

изглеа ке станам асексуален.

...nema plashenje i toa e na narod i toa se deshava...ne se umira...nemaj gajle...
 

[MkD]Scout

~Fade to Black~
Член од
28 јануари 2007
Мислења
1.485
Поени од реакции
9
Жилата е спојот на кожичката на пенисот то ест едно мало жиличе (кожичка , сврзно ткиво) на долната страна на „Главичката”. Тоа се кине како што кажа љупчо во некои недоволни услови за убава пенетрација: ненавлажнетост, нестручност итн.
За болка - боли и тоа доста.
Може да се скине таа по операциона постапка или при сексуален чин. Или откога е скината може да се сошие повторно исто со операционен зафат.
salut!
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
oпасна ствар е тоа мајке му...од лично искуство си знам =))))
 

cyberlady

стара чупа
Член од
2 ноември 2005
Мислења
329
Поени од реакции
11
Химен

Значи жилата е машки химен?:drk:
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Нема врска, не боли, малку подпекнува, еден ден, ама проаѓа...башка, мала цена за добар секс, хехехе!

Мене одма ми се скина, па немав гајле, пошто мноооогу ми се сакаше да не и се симнам, нешто како циганче на црешна, потпекнуеше, ама неспоредливо со задоволството на сексуланиот чин.
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.812
da i odgovoram na GIRLLL...epa vaka toj so ti kazuval deka se skinal ili slicno veruvaj mi deka si preuvelicuva so cel da dade nekakov copus delict za nastanot....inaku ako zborime za covekot so mu se skinala "zilata"(inaku ako ti se skine zilata gotov si ama aj...) deckoto sigurno koga mocal si go nemal tegnato mnogu nanazad koga mocal taka da se svrzala pogolem del od kozinkata so frenulumot...i poradi ova i den denes malite deca gi teraat da si gi tegnat oti eve moze da dojde do vakvo deredze pa da trese deka se skinal....deckoto da ne ima afiniteti da se osekja zenstveno ???:drk::kesa::salut:
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
hahahhahahahahhahahha :D Neznam.. Mene taka mi kaza.. Ja ne sfatif.. I odma tuka da si prasam.. Ali sea mi e jasno :D Thx ppl :D
 

[MkD]Scout

~Fade to Black~
Член од
28 јануари 2007
Мислења
1.485
Поени од реакции
9
makedon4e напиша:
da i odgovoram na GIRLLL...epa vaka toj so ti kazuval deka se skinal ili slicno veruvaj mi deka si preuvelicuva so cel da dade nekakov copus delict za nastanot....inaku ako zborime za covekot so mu se skinala "zilata"(inaku ako ti se skine zilata gotov si ama aj...) deckoto sigurno koga mocal si go nemal tegnato mnogu nanazad koga mocal taka da se svrzala pogolem del od kozinkata so frenulumot...i poradi ova i den denes malite deca gi teraat da si gi tegnat oti eve moze da dojde do vakvo deredze pa da trese deka se skinal....deckoto da ne ima afiniteti da se osekja zenstveno ???:drk::kesa::salut:
Па добро бе сите уролози,гинеколози и секс-учители ги советуваат машките деца на едно МАСТУРБИРАЊЕ!. Тоа освен што дава некакво самозадоволување има и медицински аспект кожичката се опушта доволно за да нема проблеми во сексуалните односи!
На тој што му се има скинато баш таа жиличка (неможам да најдам погодна сликичка) си знае како му било. Гарфилд тебе ти е скроз одвоена главичката од кожичката? не верувам дека не те болело толку. потпекнува само кога при мастурбирање ке се одлепи кожичката од главата. па тоа е тоа.
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
Абе,не боли толку, малку крв и толку,ја мислам дека тоа е од ненавлажнетост и без кондом...какви мажи сте вие што се жалите што да кажат овие со хименов
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Ljupco напиша:
...jebachishta...boli mnoooogu boli...i obichno se deshava koa ke naletate na nekoja "suvopichesta"...so po-tesna i ne mnogu spremna (navlazneta) ...obicho kaj cura pred menstualen ciklus...togash..."vraka"...ne prima bash do kraj i mora da se zapne mushki i zatoa mozz da se desi toa sto se desi...boli u PIchku materinu i gospod u pizami ke go vidite posle peche i boli...a sto e najstrashno posle toa nema seks edno pa sigurno dve nedeli...najmalce dok ne se oprai....taka...
eheeeee dve nedeli ja mislev poise :):drk:
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
Незнам за вас ама јас дефинитивно не би сакал да ми се скине тоа чудо. Глеав на сликите и кај мене е малце подебела таа кожичка што и дава ефект као на демек поцврста, ама па ако се скине, ке боли коа да ми го стаиле на гилотина. И да, како што кажаа погоре, мастурбирајте редовно, оти со малце тренинг и еве навлаката на пенисот ми се спушта до пола надоле без да се "скинам". А бај д веј на муслиманите коа им праат сунет, уствари таа кожичка ја кинат? Или пак цела навлака ја тргаат? Ако е второво ондак мое сочувство:smir:
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Она второто е... :eek:ftopic:И како сум слушнал тоа што ке го сечат го ставале да се вари во грав и на нумкото (кумот како сакате) му го турале и треба да го јаде... Дали има некој за ова попрецизно да каже нешо?
 

Kajgana Shop

На врв