Протест против законските измени за плаќање придонеси за хонорарите

Член од
16 септември 2014
Мислења
329
Поени од реакции
764
Периодот 95/96 е премногу рано за да памтам од тогаш шо се случувало :D[DOUBLEPOST=1419437838][/DOUBLEPOST]
Ич не памтам дека имало вакво нешто, shame on me :D
2008 - 2014 6 години доволно за да пораснат копиљаци да заборават шо било и да мислат дека се први и посебни.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.204
Поени од реакции
25.919
Де де, не набројувај, едни кажи.
Протестните маршови на СДСМ во 2011та, протестот за името во 2008ма, референдумските собири во 2004та, протестот пред Собрание во 2001ва, стотици протести во 90тите. Сите со поголема посетеност од последниве.

Настрана митинзи на партии, кои ги има десетици, со значително поголема посетеност.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Од Кајгана дојде тој протест, можевте линк од темата да им дадете, еве не знаат, прашуваат.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
2008. Еве и уште еден за во твоите анали :) Ова е извештај од МВР значи зголеми ја малку бројката. Многу мрачна атмосфера имаше памтам ко вчера да беше. Дојде до мали тепачки меѓу дел од групата која сакаше да биде насилна и полицијата. Една будала фрли парче бетон.
На 09.12.2003 година, во времето од 10,00 до 14,00 часот, пред Собранието на Р Македонија, Министерството за образование и Владата на Р Македонија во Скопје, а во организација на Сојузот на студентите од Природно математички, Филозофски, Шумарски и Педагошки факултет, околу 4.000 студенти, средношколци и граѓани одржаа протестен собир, во знак на незадоволство од легализација на универзитетот во Мала Речица-Тетовско. Околу 12,30 часот, пред Министерството за образование, дел од насобраните студенти фрлаа јајца и камења, при што се скршени девет стакла од зградата на Министерството, а едно овластено службено лице е полесно повредено. Од страна на организаторите е најавено дека во текот на денешниот ден, со почеток во 10,00 часот, повторно ќе се одржи протестен собир. Се преземаат мерки за следење на состојбата.
А ја реков негде дека немало никогаш протести во Македонија ?
Реков дека ова се првите протести ?
Шо ми спомнуваш протест на кој излегле 4000 студенти, ако зборуваме за помасовен од овој последниот Студентски марш ?

2008 - 2014 6 години доволно за да пораснат копиљаци да заборават шо било и да мислат дека се први и посебни.
Па зошто сте вие старите, за да не учите нас младите :D

И ај за да не одолговлекуваме, може да се согласиме дека ова бил еден од најмасовните протести ?

П.С. се фативте за најнебитната работа од мојот пост...
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
А ја реков негде дека немало никогаш протести во Македонија ?
Реков дека ова се првите протести ?
Шо ми спомнуваш протест на кој излегле 4000 студенти, ако зборуваме за помасовен од овој последниот Студентски марш ?


Па зошто сте вие старите, за да не учите нас младите :D

И ај за да не одолговлекуваме, може да се согласиме дека ова бил еден од најмасовните протести ?

П.С. се фативте за најнебитната работа од мојот пост...

Остај ги малечок, вашите се најмасовни во понова историја и најчисти. Остај ги прашање е они дали биле на протестиве кои ги споменуваат или читаат на нет за тие времиња.

Се што е чисто е убаво, солидарност мора да има. И вие треба да испаднете за хонорарците и они за вас. Остај ги ти Тони лигушот, Дејан и Жугич смрдлата. На тие им е кратка кариерата, вечно ќе бидат обележани како лигуши.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Остај ги малечок, вашите се најмасовни во понова историја и најчисти. Остај ги прашање е они дали биле на протестиве кои ги споменуваат или читаат на нет за тие времиња.

Се што е чисто е убаво, солидарност мора да има. И вие треба да испаднете за хонорарците и они за вас. Остај ги ти Тони лигушот, Дејан и Жугич смрдлата. На тие им е кратка кариерата, вечно ќе бидат обележани како лигуши.
Абе тогаш сум бил мал, сеа сум голем, мажиште сум сеа :D
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Абе тогаш сум бил мал, сеа сум голем, мажиште сум сеа :D
Не се сомневам. Понесетe ги протестите како прави мажи, знаете дека од денешните мажи остана само како оној погоре остаен на слика. Друго е се на државна цицка залепено на било кој начин. И тие што не водеа во тоа време денес се прв ешалон на власта.

Водачите на протести секогаш така завршуваат за мала пара. Толку вределе.
 
Последно уредено:
Член од
16 септември 2014
Мислења
329
Поени од реакции
764
Абе тогаш сум бил мал, сеа сум голем, мажиште сум сеа :D
Е браво биди мажиште и тоа четворно, пошо овие кепециве и цицлестине што ќе ве водат у петок освен опуртунизам и шанса да бидат забележани во ова не ни гледаат ништо друго, “ интелектуалци“ под влијание на потешки или полесни дроги , кој уше од 3 оделение гледаат како да те заебат,накодошат, да моеш ти да им ја напишеш домашната или ти да го изедеш ќутекот шо тој треба да го добие, си ги видел сигурно си ги имал во клас оние подмуклине расипаните.
подпораснати го имаат читано Јунг, а и Принцот ја имаат прочитано и пази дркале на него у секој муабет ти потенцираат за тоа дека е ок да си себичен и да мислиш само на себе, истиот тој не само шо не мисли на тебе него кур го боли а тебе ти си му само бројка до исполнување на неговите болни амбиции пошто тој со способност и работа е НУЛА не го бива за кур и на никој друг начини не може да стигне до врвот. Ти си за него само една ебана бројка топовско месо за да тој ги истакне неговите “ лидерски “ способности.
Погледни ги сега фацките шо ќе ве водат убаво запамти им ги фаците пошо тие утре се твојте идни функционери, не него ич не му е гајле за тебе нити му чуе за демократија, тој знае дека за нишо друго и не го бива, адвокат од него нема да биде нема ни писар да биде единствениот начин тој да преживее е да паразитира од тебе,ти ќе го раниш утре.
Ете тоа се твојте идни функционери, ако не веруваш погледни ги убаво и запомни им ги фацките.
Јас ги видов неколкупати досега, и сите тие се сега горе и ги носат овие закони.
Можеби не е во ред овде да го пишам ова али на некого му засметав на темата за студентските протести па ме банираше.
Да излегов на студентскиот марш, излегов и на протестот за хонорарците.
Не сум засегнат на ниеден можен начин од двата закони, да бев решен да подржам и да штрајкувам и се да сторам што е до мене и од мене, за жал се повтори македонското проклество студентскиве и другиве протести се користат исклучиво за САМО ПРОМОЦИЈА , на опуртунистички педерчиња и цицлести девојчиња.
Посебно ова важи за студентскиов пленум.
 
Последно уредено:
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Од Кајгана дојде тој протест, можевте линк од темата да им дадете, еве не знаат, прашуваат.
Ма каква Кајгана, тоа Миленко дебилот е организатор, не знаеш дека нема изјава или негов настап да не се испромовира како негов иницијатор и организатор, никаква Кајгана тој не спомнува.
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Е браво биди мажиште и тоа четворно, пошо овие кепециве и цицлестине што ќе ве водат у петок освен опуртунизам и шанса да бидат забележани во ова не ни гледаат ништо друго, “ интелектуалци“ под влијание на потешки или полесни дроги , кој уше од 3 оделение гледаат како да те заебат,накодошат, да моеш ти да им ја напишеш домашната или ти да го изедеш ќутекот шо тој треба да го добие, си ги видел сигурно си ги имал во клас оние подмуклине расипаните.
подпораснати го имаат читано Јунг, а и Принцот ја имаат прочитано и пази дркале на него у секој муабет ти потенцираат за тоа дека е ок да си себичен и да мислиш само на себе, истиот тој не само шо не мисли на тебе него кур го боли а тебе ти си му само бројка до исполнување на неговите болни амбиции пошто тој со способност и работа на никој друг начин и не може да стигне до врвот ти си за него само една ебана бројка топовско месо за да тој ги истакне неговите “ лидерски “ способности.
Погледни ги сега фацките шо ќе ве водат убаво запамти им ги фаците пошо тие утре се тцвојте идни функционери, не него ич не му е гајле за тебе нити му чуе за демократија, тој знае дека за нишо друго и не го бива адвокат од него нема да биде нема ни писар да биде единствениот начин тој да преживее е да паразитира од тебе,ти ќе го раниш утре.
Ете тоа се твојте идни функционери, ако не веруваш погледни ги убаво и запомни им ги фацките.
Јас ги видов неколкупати досега, и сите тие се сега горе и ги носат овие закони.
Можеби не е во ред овде да го пишам ова али на некого му засметав на темата за студентските протести па ме банираше.
Наликуваш на подвоена личност и само сакам да кажам дека оваа твоја личност ми се допаѓа повеќе. Не му се истурај на Бојан, бидејќи некој мора да биде викач за друг да биде водач.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Е браво биди мажиште и тоа четворно, пошо овие кепециве и цицлестине што ќе ве водат у петок освен опуртунизам и шанса да бидат забележани во ова не ни гледаат ништо друго, “ интелектуалци“ под влијание на потешки или полесни дроги , кој уше од 3 оделение гледаат како да те заебат,накодошат, да моеш ти да им ја напишеш домашната или ти да го изедеш ќутекот шо тој треба да го добие, си ги видел сигурно си ги имал во клас оние подмуклине расипаните.
подпораснати го имаат читано Јунг, а и Принцот ја имаат прочитано и пази дркале на него у секој муабет ти потенцираат за тоа дека е ок да си себичен и да мислиш само на себе, истиот тој не само шо не мисли на тебе него кур го боли а тебе ти си му само бројка до исполнување на неговите болни амбиции пошто тој со способност и работа на никој друг начин и не може да стигне до врвот ти си за него само една ебана бројка топовско месо за да тој ги истакне неговите “ лидерски “ способности.
Погледни ги сега фацките шо ќе ве водат убаво запамти им ги фаците пошо тие утре се тцвојте идни функционери, не него ич не му е гајле за тебе нити му чуе за демократија, тој знае дека за нишо друго и не го бива адвокат од него нема да биде нема ни писар да биде единствениот начин тој да преживее е да паразитира од тебе,ти ќе го раниш утре.
Ете тоа се твојте идни функционери, ако не веруваш погледни ги убаво и запомни им ги фацките.
Јас ги видов неколкупати досега, и сите тие се сега горе и ги носат овие закони.
Можеби не е во ред овде да го пишам ова али на некого му засметав на темата за студентските протести па ме банираше.
Баба Ванѓа vol. 2 а? :D[DOUBLEPOST=1419440679][/DOUBLEPOST]
Наликуваш на подвоена личност и само сакам да кажам дека оваа твоја личност ми се допаѓа повеќе. Не му се истурај на Бојан, бидејќи некој мора да биде викач за друг да биде водач.
Awwwwwwwww, па ти мене ме браниш ? :love:
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Ма каква Кајгана, тоа Миленко дебилот е организатор, не знаеш дека нема изјава или негов настап да не се испромовира како негов иницијатор и организатор, никаква Кајгана тој не спомнува.
Бил свињата во некоја темна просторија каде си набројувал парички на рака. Е само таму бил мршникот светски. Крвник.

Тие што беа иницијатори сите до еден беа од Кајгана. И денес активни поддржувачи на студентите.
 
Член од
16 септември 2014
Мислења
329
Поени од реакции
764
Баба Ванѓа vol. 2 а? :D[DOUBLEPOST=1419440679][/DOUBLEPOST]
Awwwwwwwww, па ти мене ме браниш ? :love:
Не е ванѓа туку веќе видено секоја генерација се повторува истото ,ајде ако не биде така ти мене да ме плукаш,нема реални барања нема причини има само нејќеме и нејќеме демонстрација на способност за подведување и скоривање на маси со читање на глупи извештаи, си ги потенцираат нивните лидерски способности се истакнуваат и одскокнуваат од масата.
И не нетреба да те брани брутус пошто не те ни напаѓам.
Инаку да со членска книшка сум да не рече некој дека сум член на сдсм или било која друга партија.
Ете и @leandra може да потврди ми ја има видено книшката од владејачката партија, гајнц ажурирана со печати со сите тертипи. А поголем плукач и критикувач на актуелнава владејачка гарнитура од мене нема.
 
Последно уредено:
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Баба Ванѓа vol. 2 а? :D[DOUBLEPOST=1419440679][/DOUBLEPOST]
Awwwwwwwww, па ти мене ме браниш ? :love:
Е што да не мислиш дека ќе те тепам. Таман работа па башка сега празнично расположение, утре очекувам сите заедно и оро да заиграте со пратенците пред собрание :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom