Проституција кај младите девојки

Дискусија во форумот 'Чек дис аут!' започната од sponzor2010, 24 јули 2011.

?

Dali e moralno vo red povozrasni momci (40 god) da seksaat devojki na 16-18 pa i pomali za pari ?

 1. ne e moralno

  25 гласови
  89,3%
 2. moralno e

  3 гласови
  10,7%
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. sponzor2010

  sponzor2010

  Член од:
  24 јули 2011
  Мислења:
  13
  Допаѓања:
  2
  Abe vidi da se fatis za terminoloski zaebancii vo vakva rasprava e dokaz za nemok pred argumenti. Site znaat na sto mislev.
   
  На nihilista му/ѝ се допаѓа ова.
 2. run.bitch.run

  run.bitch.run

  Член од:
  18 јули 2011
  Мислења:
  24
  Допаѓања:
  14
  Моралноста овдека треба да се согледа и од родителската страна на девојчињата и како биле воспитувани ,социјализирани и колку морални вредности им биле всадени во во нивните главчиња од страна на нивните родители...
  Потоа не е проблемот само во тоа што родителите немаат пари за да и овозможат да си купи парталчиња ,па таа затоа се проституира со постари "sugardaddies" ,проблемот е од подлабока природа,некои девојчиња едноставно се желни за секс со постари господа сметајќи дека имаат поголемо искуство со тоа што се со нив, дека имаат класа,дека изгледаат сексипилно и постаро од своите врснички и можат да имаат некој постар од татко им...
  А и тоа страците попалени имаат проблем со тоа горните и долните глави па незнаат попрво што да направат ,им скачаат хормончињата како на тинејџери ако можат да се прошетаа со некоај помала од ќерка им ,не некоја стара како нивната сопруга...зошто да имаат стара овца ,кога им е послатко младото јагненце и не толку "невино"...
   
 3. sponzor2010

  sponzor2010

  Член од:
  24 јули 2011
  Мислења:
  13
  Допаѓања:
  2
  Znaci nekoj socioloski da kaze argument zosto moralnite normativi ne dozvoluvaat vakvo nesto, ne znae?
   
 4. Riki_AMG///

  Riki_AMG/// Kajgana's Heroj Ulice

  Член од:
  28 ноември 2010
  Мислења:
  2.680
  Допаѓања:
  1.734
  Абе ти не си салам.
   
  На Легионер му/ѝ се допаѓа ова.
 5. sponzor2010

  sponzor2010

  Член од:
  24 јули 2011
  Мислења:
  13
  Допаѓања:
  2
  Ok taman pisav deka nikoj nema objasnuvanje, me pobija. Inace vo Skopje cveta maloletnicka prostitucija i apsolutno nikoj ne prevzema nisto so toa. Maloletnickata prostitucija se smeta ednakva kako i onaa polnoletnata :)

  Koga covek ke razmisli malce devojka na 16 godini e dosta posvesna i fizicki povozrasna od masko na 16 godini. Zatoa i zakonot ne slucajno e napraven taka. Znaci iskreno smetam, deka dokolku nekoj smeta deka prostitucijata ne se kosi so moralnite normativi, togas granicata od 16 godini e vo red.
   
 6. old_School_mk

  old_School_mk Информатичар, гејмер, psy-trance слушател

  Член од:
  11 август 2009
  Мислења:
  5.128
  Допаѓања:
  3.057
  Тие што се 16-18 се сметаат за возрасни адолесценти и затоа не се толку строги законите ако некој полнолетен има секс со нив. Ама испод 16 е веќе малолетник и се одговара кривично за тоа.
   
 7. nihilista

  nihilista

  Член од:
  21 август 2008
  Мислења:
  6.501
  Допаѓања:
  1.309
  можат да имаат некој постар од татко им...
  a ako tatko i ja onadi onda e pedofil a ako ja onadi nekoj bogat plus postar od tatko i togas ne e plus ne e incest abe posle Osama bin laden ne cinel!
   
 8. Сколовранец

  Сколовранец Хобит

  Член од:
  13 март 2011
  Мислења:
  2.215
  Допаѓања:
  1.906
  Зошто се обидуваш да не убедиш во тоа? Каква корист имаш? Неможам да те сфатам.

  НЕ!!!! Секако дека не е во ред!
   
 9. sponzor2010

  sponzor2010

  Член од:
  24 јули 2011
  Мислења:
  13
  Допаѓања:
  2
  Krivicno odgovaras kaj nas samo za pod 14.
   
 10. run.bitch.run

  run.bitch.run

  Член од:
  18 јули 2011
  Мислења:
  24
  Допаѓања:
  14
  Ајде сега да претпоставиме дека постои на пример и машка проституција ..Кога девојките на 16 се смета дека се повозрасни од момчињата тогаш колку години машките би требало да имаат за да се смета дека се "искористени ", "проституирани" итн ?:pos:
   
 11. Iblis

  Iblis Гостин

  Абе тоа моралните закони само колку динамичка и лабилна категорија се, не сте ни свесни, конкретно за ваква тема погледнете ги годините за доброволно стапување во сексуален однос низ светот и ќе се скинете од смеа, на европско тло се од 13-18, во САД се 16-21, во африка и на Арапскиот континет или непостојат, или кога девојчето ќе влезе во пубертет или само доколку се омажи. Пак се е е релативо.
   
 12. FilipMacedon

  FilipMacedon Гостин

  Што послаби семејни врски,толку поизопачени работи меѓу населението...
   
  На Seniorita му/ѝ се допаѓа ова.
 13. IBIZA SOUND

  IBIZA SOUND

  Член од:
  6 февруари 2009
  Мислења:
  10.226
  Допаѓања:
  2.649
  od stranata na sponzor sum :)
  i devojcinjata od 16 do 18 godisna vozrast sakaat da probaat maz od 30 godisna vozrast
   
 14. smexy

  smexy Гостин

  Арно ама...

  "Така ќе ставам крај на развратот на оваа земја, за да се опоменат другите жени да не ги прават вашите срамни дела"

  -Езекиел 23:48
   
 15. Acid

  Acid Администратор

  Член од:
  22 јануари 2005
  Мислења:
  33.338
  Допаѓања:
  25.466
  Јас мислам дека само некој што е премногу ружен, глуп, стар и психички пореметен (за да има партнерка без да плати) може да мисли дека е морално.
  Ако спаѓаш во оваа група, тогаш те разбирам. Како и да е, ја префрлив темата во Чек дис аут. Не би сакале некој да те сфати сериозно...
   
  На losmij, @cool@, Мацата и уште 9 други им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели преку: