Продавам, купувам, менувам...

kamiSKaZI

Io Sono Interista
Член од
31 јануари 2007
Мислења
543
Поени од реакции
34
Член од
24 октомври 2011
Мислења
127
Поени од реакции
16
Продавам Cooler Master Seidon 120m. Воденото ладење е користено 3 години. Не е сервисирано работи перфектно. Поради редовното оддржување течноста во него е променета пред 4 месеци.
Цена 1800 денари.
cm-seidon120m-intro.jpg
 
Член од
24 октомври 2011
Мислења
127
Поени од реакции
16
Продавам 3 години користена HD 7970 Sapphire Reference Model графичка карта.
Графичката карта функционира одлично, исто како на денот кога е купена!
Не крева поголема температура од 75 степени кога е на 100% load и 35 степени во idle.
Доколку сте заинтересирани може да дојдете и да ја тестираме пред да ја купите.
Цената е 9000 денари.
 

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265
На продажба оди Mac Mini стар 13 месеци, купен од Дуна. Оперативниот е Yosemite, не е апдејтиран на El Capitan. Ги има следните спецификации:

2.6GHz dual-core Intel Core i5 (Turbo Boost до 3.1GHz)
1TB (5400-rpm) хард диск
8GB 1600MHz LPDDR3 меморија
Intel Iris графика
Два порта Thunderbolt 2 (до 20 Gbps)
Четри порти USB 3 (до 5 Gbps)
HDMI порт
Слот за SDXC картичка
Gigabit Ethernet
Приклучок за аудио и слушалки
IR приемник
Wi-Fi 802.11ac Wi-Fi безжична мрежа; компатибилна со IEEE 802.11a/g/b/n
Bluetooth 4.0 безжична технологија

Гаранција нема (овие компјутери имаат само 1 година гаранција).

Цена: 34.000 денари
 
Член од
13 мај 2013
Мислења
40
Поени од реакции
12
Се продава рутер жичен ASUS RX3041+адаптер.Подарок D-Link DSL-360R+адаптер,ADSL SPLITTER.

Цена по договор во ПП
 
Член од
28 ноември 2011
Мислења
122
Поени од реакции
101
Купувам сателитска антена со мотор
 
Член од
24 октомври 2011
Мислења
127
Поени од реакции
16
Продавам 3 години користена HD 7970 Sapphire Reference Model графичка карта.
Графичката карта функционира одлично, исто како на денот кога е купена!
Не крева поголема температура од 75 степени кога е на 100% load и 35 степени во idle.
Доколку сте заинтересирани може да дојдете и да ја тестираме пред да ја купите.
Цената е 9000 денари.
ПРОДАДЕНА!
 
Член од
4 март 2013
Мислења
47
Поени од реакции
16
Се продава HDD Hitachi Sata 2 - 250 GB
Цена 1000 ден.
 
Член од
22 април 2012
Мислења
74
Поени од реакции
54
Продавам 3 конфигурации во исправна состојба
Dual Core e2200 2.20 / 2gb ram / 250gb HDD/ 3000 денари
Amd Sempron 2600+ / 512 ram / 80 HDD 1000 денари
Intel Pentium 2.0 / 512 ram / 120 HDD 1000 денари
Сите 3 за 4500 плус монитор 17 Самсунг и плус некој плочки рам за ддр1, тв картици и процесор Интел пентиум 3.0

Или замена за графичка карта со моја доплата !
 
Член од
22 април 2012
Мислења
74
Поени од реакции
54
+ Продавам или менувам Asus Gts 250/1gb за замена ако има нешто приближно на GTX 750ti 2gb..
 
Член од
25 март 2009
Мислења
84
Поени од реакции
3
Продавам лаптоп Acer Aspire 5736Z на делови се работи само матичната е изгорена пластиките се во одлична состојба
Се што ве итересира контактирајте ме еве и некоја слика


Sent from my D5803 using Tapatalk
 
Член од
1 јануари 2013
Мислења
197
Поени од реакции
143
Продавам EzCast M2 dongle 800 denariSent from my MI 4LTE using Tapatalk
 
Член од
16 јануари 2014
Мислења
112
Поени од реакции
14
Продавам 3 конфигурации во исправна состојба
Dual Core e2200 2.20 / 2gb ram / 250gb HDD/ 3000 денари
Amd Sempron 2600+ / 512 ram / 80 HDD 1000 денари
Intel Pentium 2.0 / 512 ram / 120 HDD 1000 денари
Сите 3 за 4500 плус монитор 17 Самсунг и плус некој плочки рам за ддр1, тв картици и процесор Интел пентиум 3.0

Или замена за графичка карта со моја доплата !
Што рам има првиот (ddr 1 / ddr 2)?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom