Продавам - Купувам

Член од
5 ноември 2010
Мислења
4.841
Поени од реакции
3.873
тражам човек шо продава или дава на поклон хаска или сибирски самојед..во штип или некаде во близина за да можеме да се видеме :) ?
Неколку пати имаат спомнато на темава,дека расно куче освен од пријател или од роднина нема да добиеш на поклон.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Lu

FeliXxX

Нинџа
Член од
27 април 2010
Мислења
808
Поени од реакции
282
Неколку пати имаат спомнато на темава,дека расно куче освен од пријател или од роднина нема да добиеш на поклон.
ако де мош има некој далечна роднина тука на форумот...се шалам..нормално ама така е де зборот
иначе тражам да купам па ако има некој нека пише
 

piratcee

Пиратче
Член од
5 јануари 2011
Мислења
9
Поени од реакции
6
И еве уште фотографии од малите самоједчиња =).



Доколку сакате да ги видите и на видео родителите, еве видео од таткото


А еве и од мајката




Мајка Биба: PRM, BOB, BOG

Татко Бартон - (Домино): 4 PRM, R.CAC, CAC, R.CACIB, 2 BOB, BOG,
YCH of Macedonia, YCH of Serbia, YCH of Bulgaria,
Grand Ch of Bulgaria, Balkan Ch

Контакт: Илче
078 23 16 15
071 23 16 15
076 72 79 35
 
Член од
28 јуни 2011
Мислења
6
Поени од реакции
25
lele jas sakam da cuvam kuce ama majka mi ne mi dozvoluva da cuvam :place: a inace bi cuvala haska,labrador i sarolaninec ( a moze i vucjak )
 

FeliXxX

Нинџа
Член од
27 април 2010
Мислења
808
Поени од реакции
282
има ли некој сега да продава хаска или сибирски самојед во штип или во близина на штип ?
 
L

Lu

Гостин
Член од
5 ноември 2010
Мислења
4.841
Поени од реакции
3.873
Оф топик - Кога ќе видам вака запуштени и несредени кучиња ми доаѓа да ги натепам сопствениците со еден стап.
Незнам зошто луѓево чуваат кучиња ако не се способни да ги исчуваат како што треба :cautious:
Може затоа ги продаваат кучињата,јас не сум крив само најдов огласот и пастирав :)
 
L

Lu

Гостин
Може затоа ги продаваат кучињата,јас не сум крив само најдов огласот и пастирав :)
Знам, не велам јас ништо за тебе :) , јас искоментирав за тие „сопствениците“ што го пратиле огласот.
 
Д

Дамјан_Amstaff

Гостин
Оф топик - Кога ќе видам вака запуштени и несредени кучиња ми доаѓа да ги натепам сопствениците со еден стап.
Незнам зошто луѓево чуваат кучиња ако не се способни да ги исчуваат како што треба :cautious:
Се митарат :)
 
Член од
29 јуни 2011
Мислења
65
Поени од реакции
23
Mojata macka uste malku e ke rodi mozi i da gi prodavam i da gi podaarubavm ke vidam..:)
 
L

Lu

Гостин
Mojata macka uste malku e ke rodi mozi i da gi prodavam i da gi podaarubavm ke vidam..:)
Дали твојата мачка е расна ?
Ако е расна што раса е? :)

Ако е расна мачката (Сијамска, Персиска, Ангорка...) можеш да ги продаваш мачињата, но доколку мачката ти е нерасна за џабе ќе ги продаваш мачињата никој нема да ти ги купи бидејќи еден куп мачиња се подаруваат :)
--- надополнето: Jul 2, 2011 11:19 PM ---
Се митарат :)
Хмм, мислиш се митарат ? :)
Јас не би рекла дека се митарат (да можеби делумно се митарат) но види ги какви се целите ушлакани во кал и прљави (ај тоа е лесно ќе се избањаат) али види им ја длаката колку многу им е затуткана (не се чешлани можеби 2 месеци) а посебно кај тој што седи (мислам дека е мажјакот) му фали цела длака кај увото цела дупка има (сигурно ептем се затуткала длаката и се напраила како топка па сопствениците му ја исекле).
Еххх за жал некои луѓе не се способни да чуваат долгодлаки кучиња :)
 

Toya-akita

akita inu
Член од
10 јуни 2010
Мислења
26
Поени од реакции
2
ВО НАЈАВА. За прв пат во Мкедонија легло за 20 дена од расата која го воодушеви целиот свет и која важи за најверниот чувар и пријател на човекот ( позната сторија од филмот Hachiko http://www.youtube.com/watch?v=-KqIzH5Kq8k&playnext=1&list=PL498CA07669CFDA27 ) . Парена е Toya со прекрасен мажјак од Унгарија. Секој заинтересиран може да се обрати на маил toya.akita@gmail.com
 

Kajgana Shop

На врв Bottom