Продавам - Купувам

Член од
25 јануари 2011
Мислења
2.263
Поени од реакции
5.081
Колку што знам Војо од Зоо Вивариум се занимава со продажба на змии и слични егзотични животни.Еве контакт телефон па можеш да се распрашаш.
Зоо вивариум
адреса: Пиринска 42, хотел Амбасадор
место: Скопје
телефон: (02) 3232 133
локација: Дебар маало
Инаку Војо е тој плавиот дечко што често гостува кај Мелита и во слични емисии за животни.
Фалааааа :cuc:
 
Член од
26 јануари 2011
Мислења
1
Поени од реакции
2
знам..... :( ај може има некој вишак едно кученце....
Не се работи за вишок кученце.. Искрено Шар Пеите ем се ретки, ем бараат доста грижа.
Јас не ги продавам скапо (барем не во споредба со тоа како одат цените за други кучиња во Мк), но за Шар Пеи треба да можеш да вложиш бидејќи се навистина прекрасни кучиња, но бараат голема нега, внимание и посветеност.

 
Член од
13 февруари 2010
Мислења
1
Поени од реакции
0
Здраво!

Се продава торба која што е идеална за сите мали кучиња/мачки итн. но нажалост не и за француски булдог:) Торбата е некористена меѓутоа поради нејзината несоодветна големина ќе морам да ја продадам. Доколку сте заинтересирани ве молам да ми се обратите во inbox. Торбата е од super premium quality и ги има следните спецификации:

The I-GO2 Traveler comes with a telescoping handle with wheels for easy travel as a rolling case. The Treaveler can be used as a backpack, tote, or car seat. It meets most airline travel regulations (see specific airlines for details). With extendable sides for additional space you will have plenty of room to carry anything your pet needs. A removable pad is included for easy cleaning. Can be tethered to secure your animal.

- A backpack
- A roller bag with telescoping handle
- A car/booster seat
- An airline travel bag
- A hand-carried tote

17”H x 13”L x 11.5”W
For pets up to 20LBs

Доколку познавате некој што би бил заинтересиран ве молам препратете.

Благодарам!

 
Член од
15 март 2010
Мислења
603
Поени од реакции
1.807
Дали некој знае да продава Хаски или Самоид по ефтина цена или пак евентуално на поклон.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Lu
L

Lu

Гостин
Дали некој знае да продава Хаски или Самоид по ефтина цена или пак евентуално на поклон.
Самоид :vozbud:
Еј да си жива и здрава али не си свесна колку многу се изнасмејав кога прочитав Самоид, алал да ти е, ме расположи максимално :D

Самоид незнам дали ќе најдеш, ама Самојед ти гарантирам дека ќе најдеш ;)
На поклон никој не дава расно куче , а за околу 100 евра ќе најдеш, разгледај низ огласите.
Поздрав
 
S

Sheldon Cooper

Гостин
Подарува некој чивава стара до 3 месеци? Прашувам во име на другарка, спремна е и да плати доколку не ја подарувате :)
 
Член од
15 март 2010
Мислења
603
Поени од реакции
1.807
Самоид :vozbud:
Еј да си жива и здрава али не си свесна колку многу се изнасмејав кога прочитав Самоид, алал да ти е, ме расположи максимално :D

Самоид незнам дали ќе најдеш, ама Самојед ти гарантирам дека ќе најдеш ;)
На поклон никој не дава расно куче , а за околу 100 евра ќе најдеш, разгледај низ огласите.
Поздрав
Сум промашила букви :oops: ама мило ми е што те расположив :D
Епа да почнам да барам ако не
Позз
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Lu

Nymphadora

Емоцинално незрело џубре
Член од
2 февруари 2009
Мислења
986
Поени од реакции
1.672
кане корсо..продава некој?
сеуште бараш ?? или си најде веќе? ако не си најде кажи.. имам другарка што има многу квалитетно легло на кутренца.. дефинитивно нема да згрешиш...
 

methMKD

Евроскептик
Член од
18 јануари 2011
Мислења
1.826
Поени од реакции
723
чау чау некој да не продава случајно ? :) или да знае некој што продава или што би продавал во иднина :D
 
Член од
25 октомври 2009
Мислења
28
Поени од реакции
1
луѓе барам германска дога има некој што знае како се движат цените за кутре?
 
Член од
6 октомври 2008
Мислења
1.884
Поени од реакции
2.088
сеуште бараш ?? или си најде веќе? ако не си најде кажи.. имам другарка што има многу квалитетно легло на кутренца.. дефинитивно нема да згрешиш...
Колку и се движат цените за машко, а колку за женско кутре?
 

Nymphadora

Емоцинално незрело џубре
Член од
2 февруари 2009
Мислења
986
Поени од реакции
1.672
Колку и се движат цените за машко, а колку за женско кутре?
Se prodavaat mali kuchenca od rasata Cane Corso stari 2 meseci.Kuchinjata se prochisteni od glisti ,vakcinirani ,so pedigre i exterierno rabotna kniska ,

Majka: Agata Demone Dall Sud 5,PRM,CAC
Tatko : Damon Custodi Nos 7 x PRM, Mlad sampion na Srbija, 2 x R.CAC,2 x BOB, World Dog Show V

Slobodna e edna zenka cena 350 evra i 3 mazjaci cena po dogovor.Na slikite se roditelite i malite

воа е огласот.. чисто да видиш какви се родителите.. подоле имаш и слика.. али јас пак ќе се јавам кај другаркава да не случајно спуштила цена.. па ако си заинтересиран ќе се договорите.. како што пишува и во огласот.. можен е договор.
 
Член од
13 август 2008
Мислења
1.145
Поени од реакции
893
Барам машки џуџест пинч за парење.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom