Програм за подобрување на квалитет и јачина на звукот

Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.569
Поени од реакции
610
Значи вака. Некои звучни картици имаат свој Equalizer но тој bass или тој звук што го вадат тие не е толку квалитетен како оваа програма.

Значи програмата се вика SRS Audio Sandbox. Се плаќа, но ќе ви пратам линк по ПП за целосната верзија.

~Инсталирање
Значи има обична .msi инсталација и се инсталира како секоја апликација.

~Активирање
Откако ќе ја инсталирате SRS Audio Sandbox ќе имате опција да ја пробате за 30-тина дена или да внесете код да ја активирате целосната верзија.
Ќе го внесете сериалот на програмата во Key генераторот и ќе ви излезе код за вашата верзија на SRS.

~Работење

Не внесувајте многу ваши опции што не знаете, бидејќи може да дојде до неквалитетен звук (крчење) на вашите звучници. Ако имате појаки терајте! Значи каде што пишува Content одберете што слушате, звук на музика, филм, игра за подобри ефекти. Каде што пишува Preset одберете каков вид на звук сакате, дали сакате да имате ефекети како во клуб или домашно кино и слично... (Автоматски - препорачано). Можете да стиснете Advanced и вие да наместите колку Bass сакате.

~Разлика
Па одлучете самите. Оваа програма се користи на многу DVD, LCD TV, и најнови звучни технологии... Можеби и вие имате на вашиот телевизор или нешто друго... Само видете дали има SRS.

~Се надевам дека помогнав со ова на тие што се љубители на басот, или квалитетна музика.

-Coolzrock.
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Другар ај прати ми линк по ПП за програмчево.Многу ми крчи кога слушам музика,ке го скршам ПЦ-то.Фала однапред брат.позз
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2
Поени од реакции
0
Значи вака. Некои звучни картици имаат свој Equalizer но тој bass или тој звук што го вадат тие не е толку квалитетен како оваа програма.

Значи програмата се вика SRS Audio Sandbox. Се плаќа, но ќе ви пратам линк по ПП за целосната верзија.

~Инсталирање
Значи има обична .msi инсталација и се инсталира како секоја апликација.

~Активирање
Откако ќе ја инсталирате SRS Audio Sandbox ќе имате опција да ја пробате за 30-тина дена или да внесете код да ја активирате целосната верзија.
Ќе го внесете сериалот на програмата во Key генераторот и ќе ви излезе код за вашата верзија на SRS.

~Работење

Не внесувајте многу ваши опции што не знаете, бидејќи може да дојде до неквалитетен звук (крчење) на вашите звучници. Ако имате појаки терајте! Значи каде што пишува Content одберете што слушате, звук на музика, филм, игра за подобри ефекти. Каде што пишува Preset одберете каков вид на звук сакате, дали сакате да имате ефекети како во клуб или домашно кино и слично... (Автоматски - препорачано). Можете да стиснете Advanced и вие да наместите колку Bass сакате.

~Разлика
Па одлучете самите. Оваа програма се користи на многу DVD, LCD TV, и најнови звучни технологии... Можеби и вие имате на вашиот телевизор или нешто друго... Само видете дали има SRS.

~Се надевам дека помогнав со ова на тие што се љубители на басот, или квалитетна музика.

-Coolzrock.
Ќе може ли код друже да добијам за ова по пп
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Другар навистина дај и кај мене код по ПП,спуштено е се средено,само код уште дај и ке ти бидам благодарен:smir:
 
Член од
3 септември 2008
Мислења
160
Поени од реакции
2
Значи вака. Некои звучни картици имаат свој Equalizer но тој bass или тој звук што го вадат тие не е толку квалитетен како оваа програма.

Значи програмата се вика SRS Audio Sandbox. Се плаќа, но ќе ви пратам линк по ПП за целосната верзија.

~Инсталирање
Значи има обична .msi инсталација и се инсталира како секоја апликација.

~Активирање
Откако ќе ја инсталирате SRS Audio Sandbox ќе имате опција да ја пробате за 30-тина дена или да внесете код да ја активирате целосната верзија.
Ќе го внесете сериалот на програмата во Key генераторот и ќе ви излезе код за вашата верзија на SRS.

~Работење

Не внесувајте многу ваши опции што не знаете, бидејќи може да дојде до неквалитетен звук (крчење) на вашите звучници. Ако имате појаки терајте! Значи каде што пишува Content одберете што слушате, звук на музика, филм, игра за подобри ефекти. Каде што пишува Preset одберете каков вид на звук сакате, дали сакате да имате ефекети како во клуб или домашно кино и слично... (Автоматски - препорачано). Можете да стиснете Advanced и вие да наместите колку Bass сакате.

~Разлика
Па одлучете самите. Оваа програма се користи на многу DVD, LCD TV, и најнови звучни технологии... Можеби и вие имате на вашиот телевизор или нешто друго... Само видете дали има SRS.

~Се надевам дека помогнав со ова на тие што се љубители на басот, или квалитетна музика.

-Coolzrock.
ХМмммм... многу добра тема брате
Ќе може ли и мене линк по ПП те молам..

:helou:
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
Ај и мене по ПП плс,сакам појак бас:smir:
 
Член од
30 април 2009
Мислења
107
Поени од реакции
1
ако може и за мене пп па да видиме како ке се покаже програмава
 
Член од
17 октомври 2007
Мислења
137
Поени од реакции
1
Ај и на мене :smir:
 

ITK

Член од
10 октомври 2008
Мислења
1.107
Поени од реакции
51
И мене...
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.213
Поени од реакции
935
Го симнав од торент, интересно програмче е.
Само да не се извадите од такт, при првото пуштање, автоматски ќе се појача звукот, ќе се вклучи Winamp и ќе почне некаква порака од производителот :)
 

Sacansi*

Oh, crystal ball!
Член од
4 април 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
68
Пуштај ПП. :D
 
Член од
20 јануари 2009
Мислења
3.159
Поени од реакции
375
ај и за мене ПП:helou:
 
А

Ајсшутер

Гостин
ако може и за мене пп па да видиме како ке се покаже програмава
Ај и мене по ПП плс,сакам појак бас:smir:
ај и за мене ПП:helou:
http://justfuckinggoogleit.com/
Пишете само SRS Audio Sandbox torrent на гугл и симнувај.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom