Провинцијалци

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
16 јуни 2007
Мислења
79
Поени од реакции
7
Јас на пример како чисто крвна скопјанка (јеа рајт!) ми е страм да излегувам во јавност со провинцијалки. НАли тие ми се испод ниво. Мислам хелоуууууу што барам јас со нив, коа се сфе сељанки. И со мајка ми не излегувам од дома, оти она од Велес е. Дошла во СК божем да студира и го фатила татко ми. После сите од населбата во Велес и завидувале. И од мала мене тато ме учеше да не се дружам со таквите девојчиња, а коа пораснав голема ми кажа дечко стрикно од скопје да барам, нејќел он уште еден провинцијалец у куќа.
А сега..малку сериозно..
Колку треба да си исфрустриран, неук и примитивен да отвориш ваква тема? Какви се ти не генерализации ќе измислат. Бог да чува.
JAS BI REKOL KOLKU TREBA DA SI ZATECE OD SITUCAIJAVA PROVINCISKA ZA DA OTVORIS TAKVA TEMA A NEUKOOSTA E EDNA DRUGA GRANKA ZA KOJA NE BI PISUVLA SEA POZDRAAVVVV.NEXTTTTTTT
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
SRCKO SE NASPA TI A?
Срцко, сум рипнала од сон пред малку и помислив дека можеби со некоја причина нешто така рано ме разбуди. Кога видов дека ти си веќе тука .... ах сонцко мој!:sekss:

IZVINI KOREKSN MALCE TI NE GI KRADES SKOPSKITE FRAERCINJA ONI SAMO SE ZADOVOLUVAA SO TE SE PRAZNAT NA TEBE I POSLE TE KORPIRAAT,A TI SI MOMENTALNO USTE EDNO OSVOENO PROVINCISKO TROFEJCEEEEEEE:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
Ма какво трофејче, не и ја дигај цената! Може да и кажеш дека е пример уште една цртичка во нечиј дооолг список.:vozbud:
 
Член од
16 јуни 2007
Мислења
79
Поени од реакции
7
да вака збориш само затоа што сакаш да го ќариш. типично провинцијалски. пфффффф
и правилно се вика изчезнете ПУФ а не пффф.
Инаку друже tonialfista не е проблемот што он цурата ја брка од 2 одд или што ти и другарти не сте се јавиле на другарите од далечниот град. Можеби е до тебе проблемот. А инаку истата ситуација ја имаш и во скопје по сите скопски дискотеки од чистокрвни скопјани.
Бетер е во дискотеките како Милениум и Гранд. Таму не ти даваат флаши во глава, те бркаат со вили и мотики.
DEVOJKO ZNACI ZBORIME ZA GRADSKI DISKOTEKI NE OKOLNITE SKOPSKI SELA P.R COLSEUM HARD ROKI DR.DA NE NABRAJAM SEA

Срцко, сум рипнала од сон пред малку и помислив дека можеби со некоја причина нешто така рано ме разбуди. Кога видов дека ти си веќе тука .... ах сонцко мој!:sekss:


Ма какво трофејче, не и ја дигај цената! Може да и кажеш дека е пример уште една цртичка во нечиј дооолг список.:vozbud:
SE PRIFAKJA DA SLUSNA MA NE SI TROFEJJJJ CRTKA SI MA CRTKAAAAAAAA
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
Абе сељо ти се мислиш дека си пообразован или сите Скопјани се пообразовани од другите македонци?
 

The_Freelancer

Хиперактивен интелект
Член од
7 октомври 2008
Мислења
438
Поени од реакции
16
A TI SENJORRRRR KAKO TI BESE IMENCETO NEZNAM AKO SAKAS TOLKU MN DA GI OSETIS PROVINCIJALCITE I DA JA VOOCIS RAZLIKATA POMEGJU GRADSKO DETE OD SK I PROVINCIJALCI JA TE SOVETUEM DA OTIDES DO NAJBLISKOTO PROVINCISKO MESTO(OVA TI ZBORAM SAMO DOKOLKU SI OD SK INACE NEVAZI)DA ZEMES USTE EDEN DRUGAR ALI DA NE IM SE JAVUVAS NA TVOITE PRIJATELI OD PROVINCIJA I DA NE IM KAZUVAS DEKASI KAJ NIV U SELO NA GOSTI I VELEZETE SAMO TI ON U DISKOTEKA I PROBAJ DA I SE PUSTIS NA NEKOJA DEVOJKA TAMU ILI NESTO DA IMAS SO NEJZE,PA DA VIDIS KAKO SE POPIVA FLASA U GLAVA I KAKO TI I DRUGARI MOMENTALNO SE NAVGJATE NA PAT ZA JAPAN ZA NA KOSTOZGLOBNO DA VE SOSTAVAT 15VRVNI HIRURZI,A SETO TOA ZASTO TI SI MU JA POGLEDNAL DEVOJKATA(KOJA INACE NE MU E DEVOJKA ON JA BRKA OD 2 ODD ALI NEMOZE DA JA KJARI)ILI SI JA POCASTIL PIJACKA PIJACKA I SETO TOA ZASTO TI SI OD SK I ODMA ZA EDNA VECER CURAVA E ODMA ZAGREANA ZA TEBE A ONA JA BRKA CELI 15GOD ISE MOLI DA DOJDE NA VIKEND OD SK OD FAX.ME RAZBARA BE SEA.ZASTO NASLOVOT
Ne sum od Skopjeto ama se soglasuvam so tebe za situacijata so ja opisa i deka ima takvi NEOPISLIVI SELJACI, i celata poenta mene mi e deka ima seljaci i vo glavniot grad i vo drugite mesta niz MK, a lugjeto vo glavno se pod vpecatok na licnite iskustva so gi imale. Primer od mene so mozam da ti dadam e mnogu pati preko letoto ke dojdat od Skopje na odmor kaj nas i posle 15-20 dena pominati tuka na den-dva pred da si odi ke ti kaze oti si seljak i oti mestoto ti e dupka i mnogu cesto e u stil ABE KAJ NIE U SKOPJETO ZNAES KAKVA SHEMA VRTIME BE PEER, ZNAES KAKVI ZURCINJA SE PRAVAT, KOI PROVODI GI IMA????ZNAES KOJ SUM JA U SKOPJETO??? Seto ova ke ti go isere a bil 15-20 dena u tvoeto mesto oti e premnougu mizeren da odi na more u Grcija ili u druga drzava. Ke mi kazes oti takvoto ponasanje e u red? Ajt pliz
 

anon313

O.D.Bloodz
Член од
29 декември 2008
Мислења
64
Поени од реакции
1
Јас на пример како чисто крвна скопјанка (јеа рајт!) ми е страм да излегувам во јавност со провинцијалки. НАли тие ми се испод ниво. Мислам хелоуууууу што барам јас со нив, коа се сфе сељанки. И со мајка ми не излегувам од дома, оти она од Велес е. Дошла во СК божем да студира и го фатила татко ми. После сите од населбата во Велес и завидувале. И од мала мене тато ме учеше да не се дружам со таквите девојчиња, а коа пораснав голема ми кажа дечко стрикно од скопје да барам, нејќел он уште еден провинцијалец у куќа.
А сега..малку сериозно..
Колку треба да си исфрустриран, неук и примитивен да отвориш ваква тема? Какви се ти не генерализации ќе измислат. Бог да чува.
heheh me nasmea 4istokrvna skopjanka so majka od velessss :pos2: i don't got ittttttt :vozbud::vozbud:
 

Demon_Lord

May the force be with you!
Член од
11 септември 2008
Мислења
428
Поени од реакции
9
МОДЕРНО Е ДА СЕ ПИШУВА СО CAPS LOCK I NA LATINIЦА? :nesum:
Навистина треба да се воведи IQ тест за правење на user на кајганава...
 
Член од
16 јуни 2007
Мислења
79
Поени од реакции
7
Абе сељо ти се мислиш дека си пообразован или сите Скопјани се пообразовани од другите македонци?
ZA TEBE MIL MOJ SELJO OD DEKA I DA SI SUM D-R,M-R PO PONASANJE KAO NE TREBA DA IZGLEDAS I DA NALIKUVAS NA SELACISTE

Ne sum od Skopjeto ama se soglasuvam so tebe za situacijata so ja opisa i deka ima takvi NEOPISLIVI SELJACI, i celata poenta mene mi e deka ima seljaci i vo glavniot grad i vo drugite mesta niz MK, a lugjeto vo glavno se pod vpecatok na licnite iskustva so gi imale. Primer od mene so mozam da ti dadam e mnogu pati preko letoto ke dojdat od Skopje na odmor kaj nas i posle 15-20 dena pominati tuka na den-dva pred da si odi ke ti kaze oti si seljak i oti mestoto ti e dupka i mnogu cesto e u stil ABE KAJ NIE U SKOPJETO ZNAES KAKVA SHEMA VRTIME BE PEER, ZNAES KAKVI ZURCINJA SE PRAVAT, KOI PROVODI GI IMA????ZNAES KOJ SUM JA U SKOPJETO??? Seto ova ke ti go isere a bil 15-20 dena u tvoeto mesto oti e premnougu mizeren da odi na more u Grcija ili u druga drzava. Ke mi kazes oti takvoto ponasanje e u red? Ajt pliz
TI DRUZE NEZNAES ON MOZE NE TI KAZAL NIE TUKA OD SK IDEMA 15DENA NA VASETO EJZERO 15 DENA NA MORE(NE U GRCKA) I 10 NA PLANINA ONAKA NA CIST VAZDUH A TOA KOJ TI SE FURAL STO NE SI MU JA VRZAL BE EDNA KAJ TEBE DOMA BIL I TI SE KURCEL +
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
LELELELE sega ja gledam temava i jaaaaaaasssss

sraaaaaaam saraam da ti eee toniflasha

Provincijalciii rulz ruuuuulz provincijalki pikame kur trudni od naaaaas tomi za zhena zema :baeh:
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
Абе Тесла зошто мислиш така?Вие да не не серете за другите?
 

The_Freelancer

Хиперактивен интелект
Член од
7 октомври 2008
Мислења
438
Поени од реакции
16
TI DRUZE NEZNAES ON MOZE NE TI KAZAL NIE TUKA OD SK IDEMA 15DENA NA VASETO EJZERO 15 DENA NA MORE(NE U GRCKA) I 10 NA PLANINA ONAKA NA CIST VAZDUH A TOA KOJ TI SE FURAL STO NE SI MU JA VRZAL BE EDNA KAJ TEBE DOMA BIL I TI SE KURCEL +[/quote]

Abe kakvo more bre, takvi bedni crvci ne si videl u zivot ama za takvite dovolno e da sretnat nekoj od pomalo mesto i odma se ohrabruvaat, i ne spijat kaj mene doma, vikam opsto, tie si iznajmuvaat sobi u Dojranot, i im se igra biljard i koa ke im kazat 20 denari zeton AAUUUU LELE SKAPO VI EEE, ili "kolku vi e lebot?", i ke im kazat 25 denara, i oni odma LELEE KAJ NAS U SKOPJE ZA 20 MOZES DA GO NAJDES...u get the point...

p.s. Biser na letoto bese koa edna zena od skopje na plazata u Dojran so edno 5-6 godisno dete si go kaci deteto na mostot (oti mu se odelo u WC) si go soblece i go drzese dodeka on se olesni u vodata PRED SITE LUGJE..sea zborime za mala nuzda, da nema zabuni :), ama nema veza neli taa e SKOPJANKA, taa e kulturna!!!
 
F

Foxy`BuTTerFLY

Гостин
ОВА Е САМО НАШЕ СКОПЈЕ! УААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААА!
ЦАПС ЛООК РУЛЗ
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
1.433
Поени од реакции
341
JAS SI GO TEZERVIRAV USTE OD VCERA TONIALFISTA ZA KOGA KE DOJDAM SKOPJE DA MI KAZE SOVETI ZA SHMEKANJE I NOSENJE NA ZENSKI VO KREVET...
HAHA PUKNETE.... :vozbud:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom