Проблем

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.074
Поени од реакции
1.340
Имам еден проблем.
На еден компјутер со call and surf пакет неможам ниту една страна да отворам.Ако се обидам да направам апдејт на антивирус или било што секоја програма што пробува да излезе на интернет јавува дека неможе и дека најверојатно нешто со проксито не е во ред.Обично знам дека Т Хоме нема зададено прокси сервери но сакав да прашам дали тоа има нешто врска со нив или е до компјутерот.Модемот е Speedport w503V
 
T

Tetro

Гостин
1. немаш број од корисничка подршка?
1.1. ако немаш, најди си/ јави им и прашај таму

2. сигурно ти имаат дадено IP-сдреси и секакви други нагодувања запишани на некое ливче со ДНС сервери итн итн. Провери си ги дали ти се исти.

3. Пробај да направиш енабле и дисабле на мрежната.

4. Ако не е ништо од ова, јави им пак.


Јас од кабелски користам, со акцес поинт. Веќе 3-4 дена ме зафркава нетот, им вртам секој ден ми кажуваат различно, рестартирај го ацц. поинтот/рестартирај пц-то/блаблабла/
на крај им реков: абе сте сменила днс сервери? ми вика: да, има нови ///??// епа ај кажувај, и така се реши проблемот, ме префрлија на нов сервер, и сите среќни си живееја :nesvest:
 
Член од
1 декември 2008
Мислења
48
Поени од реакции
5
Јас користам ист таков рутер. Само стави ИП адресите да ти се на автоматски. Не се става никакви за него.
 

GrouchoMarx

Мочко
Член од
26 јануари 2008
Мислења
2.907
Поени од реакции
469
Ја па мислев тој е осмо, а ти петто си.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom