Проблем со фризурата

Член од
23 септември 2011
Мислења
42
Поени од реакции
0
Сакам да ја растам косата ама имам еден проблем,во косата сум ко глуварче и неможам да ја растам на долу и незнам што да правам,ај некој ако знае нека пише како да направам косата да ми расте надолу :).
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Сакам да ја растам косата ама имам еден проблем,во косата сум ко глуварче и неможам да ја растам на долу и незнам што да правам,ај некој ако знае нека пише како да направам косата да ми расте надолу :).
остај ја нека порасне, па после ќе се пеглаш (ако тоа ти е целта)
не моеш одма надоле да ја тераш коа нема должина
 

Nymphadora

Емоцинално незрело џубре
Член од
2 февруари 2009
Мислења
986
Поени од реакции
1.672
Сакам да ја растам косата ама имам еден проблем,во косата сум ко глуварче и неможам да ја растам на долу и незнам што да правам,ај некој ако знае нека пише како да направам косата да ми расте надолу :).
хааххаха
http://imageshack.us/photo/my-images/828/tonisamja.jpg/
друже зависи до влакното... ако велиш дека не може.. тогаш не се малтретирај за џабе :)
 
Член од
29 јануари 2008
Мислења
821
Поени од реакции
410
Сакам да ја растам косата ама имам еден проблем,во косата сум ко глуварче и неможам да ја растам на долу и незнам што да правам,ај некој ако знае нека пише како да направам косата да ми расте надолу :).
Нуларица
 
S

Sheldon Cooper

Гостин
и ја сум ко глуварче ама ај решив да ја пуштам па сега има некоја дужина и ја ангажирав сестра ми да ми ја припегла :) баш сум фенси
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
2.801
Поени од реакции
3.053
совет сакај си ја косата каква што ти е, обично бушавите имаат поголема самодоверба (иако мислат дека косата им е проблем) и немој да ја изгубиш тоа те прави посебен и привлечен. косата е 3% од тоа како луѓето те гледат затоа воопшто не се секирај, можеш и долга можеш и кратка само немој со сила да ја пеглаш, ставаш гелови, лакови и триста срања па да изгледа ко да не си ја измил 5 години.
Битното е да е секогаш измиенa, чиста и природна
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.822
Поени од реакции
2.913
никој не се замара за влакната на муда и вагини и сега се замараш за косата,а бе остај си како што е и сакај си ја косата;)
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.033
Поени од реакции
14.970
јас не сум глуварче....туку сум бушав...ебаго...и јас сакам така...:)
 
Д

Данлош Чехонте

Гостин
Сакам да ја растам косата ама имам еден проблем,во косата сум ко глуварче и неможам да ја растам на долу и незнам што да правам,ај некој ако знае нека пише како да направам косата да ми расте надолу :).
Па што не зимаш едно вакво ...
 
Член од
22 септември 2010
Мислења
130
Поени од реакции
27
:pos::pos:глуварче, уште ова не го бев слушнала.

користи шампони за растење на косата ако се брзаш х))) и маска.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom