Проблем со тастатурата - Помош !

Член од
24 октомври 2008
Мислења
38
Поени од реакции
0
Имам тастатура DELUX MULTIMEDIA Модел K7016.Проблемот е што не ми работат копчињата Fi,F2,F3...,PrtSc,Scroll Lock,Esc и таквите копчиња.Пробав да најдам драјвери,ама не успеав.Ако може некој да ми даде совет што да права....или тастатурата во канта,па да одам по друга?:toe:
 
Член од
26 февруари 2008
Мислења
305
Поени од реакции
61
Тешко дека некој ќе ти даде решение за твојот проблем....
Најдобро решение земи си нова за 150 денари и то...
 

F|eR

Мало смо се напили, пали смо у џбун!
Член од
7 јуни 2008
Мислења
2.005
Поени од реакции
393
Истиов проблем и кај еден другар.. И кај него не работат F1,F2,F3... Ја мислам дека лек е еднаш, два пати од колено и нова:pos2::pos2:
 
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.569
Поени од реакции
610
Имам тастатура DELUX MULTIMEDIA Модел K7016.Проблемот е што не ми работат копчињата Fi,F2,F3...,PrtSc,Scroll Lock,Esc и таквите копчиња.Пробав да најдам драјвери,ама не успеав.Ако може некој да ми даде совет што да права....или тастатурата во канта,па да одам по друга?:toe:
Си пробал со друг оперативен систем? Можеби не е подржан :)
 

mikki

FeRRuM
Член од
15 мај 2009
Мислења
74
Поени од реакции
0
imam problem so tastaturata priklucokot e kako usb i koga ja stavam pokazuva deka ne ja prepoznava:salut:
 
?

..........

Гостин
Куписи нова, не вреди да се замараш 150 денари се мајкаму.:toe:
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.846
До сите што не им работат тие F1,F2,F3...PrtSc,Scroll Lock,Esc...

Видете дали на тастатурата горе имате копче F-Lock. Деактивирајте го копчето со негово притискање и видете дали работи. Кај мене вака беше, ја дури мислев и да им ја враќам, али го приметив тоа F-Lock дугме, и тоа била работата.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom