Проблем со пенисот

Член од
19 јуни 2024
Мислења
3
Поени од реакции
2
Имам проблем со пенисот ако може да побарам совет од вас не знам точно до кога но ми се појавија вакви дамки на пенисот најдов слични слики од интернет само не толку изразени како на сликите ако може некој да каже што имам и како да се тргнат да даде совет
 

Attachments

Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.411
Поени од реакции
6.915
Имам проблем со пенисот ако може да побарам совет од вас не знам точно до кога но ми се појавија вакви дамки на пенисот најдов слични слики од интернет само не толку изразени како на сликите ако може некој да каже што имам и како да се тргнат да даде совет
Ili go sechish ili namaluvash drkanje :pos:
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.575
Поени од реакции
36.179
Имам проблем со пенисот ако може да побарам совет од вас не знам точно до кога но ми се појавија вакви дамки на пенисот најдов слични слики од интернет само не толку изразени како на сликите ако може некој да каже што имам и како да се тргнат да даде совет
what-are-fordyce-spots-are-they-dangerous.jpg fordyce-spots-on-vulva-image-credit-dermatech99-2010-january-1.png

...тие се еден вид лојни жлезди т.н.Фордисовите испакнатини (Fordyce spots) често ги има на усните или во внатрешноста на устата, но и на гениталии не само на пенисот туку и на тестисите и не преставува здравствен проблем, најчесто кај тие особи кои имаат проблем со мрсна кожа и коса (ако немаш попратни симптоми како чешање, пржење или нелагодност што може да даде понекогаш и генитални инфекции т.е. сексуални преносливи инфекции) нема простор за загрижување, онака под виртуелна претпоставка!
Ili go sechish ili namaluvash drkanje :pos:
...зш му се смееш, мастурбација е една од најздравите активности ако се нема соодветен партнер(ка), ама добро да не се претерува! :)
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.411
Поени од реакции
6.915
...тие се еден вид лојни жлезди т.н.Фордисовите испакнатини (Fordyce spots) често ги има на усните или во внатрешноста на устата, но и на гениталии не само на пенисот туку и на тестисите и не преставува здравствен проблем, најчесто кај тие особи кои имаат проблем со мрсна кожа и коса (ако немаш попратни симптоми како чешање, пржење или нелагодност што може да даде понекогаш и генитални инфекции т.е. сексуални преносливи инфекции) нема простор за загрижување, онака под виртуелна претпоставка!

...зш му се смееш, мастурбација е една од најздравите активности ако се нема соодветен партнер(ка), ама добро да не се претерува! :)
CITAJ pravilno!!!
DA namali , ne da prekini! :D
 
Член од
19 јуни 2024
Мислења
3
Поени од реакции
2
Прегледај го приврзокот 420849 Прегледај го приврзокот 420850

...тие се еден вид лојни жлезди т.н.Фордисовите испакнатини (Fordyce spots) често ги има на усните или во внатрешноста на устата, но и на гениталии не само на пенисот туку и на тестисите и не преставува здравствен проблем, најчесто кај тие особи кои имаат проблем со мрсна кожа и коса (ако немаш попратни симптоми како чешање, пржење или нелагодност што може да даде понекогаш и генитални инфекции т.е. сексуални преносливи инфекции) нема простор за загрижување, онака под виртуелна претпоставка!

...зш му се смееш, мастурбација е една од најздравите активности ако се нема соодветен партнер(ка), ама добро да не се претерува! :)
Фала за совет брат дека ме плашеа посебно жолтите дамки што беа на врвот од кожата од алатот исто имам и некое благо искривување на пенисот Како можам да го исправам и дали мора хируршки зафат ???
 
Член од
15 јуни 2013
Мислења
1.735
Поени од реакции
2.648
Фала за совет брат дека ме плашеа посебно жолтите дамки што беа на врвот од кожата од алатот исто имам и некое благо искривување на пенисот Како можам да го исправам и дали мора хируршки зафат ???
Смени малце со другата рака.
 

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.743
Поени од реакции
9.307
Фала за совет брат дека ме плашеа посебно жолтите дамки што беа на врвот од кожата од алатот исто имам и некое благо искривување на пенисот Како можам да го исправам и дали мора хируршки зафат ???
Само да не претераш пошто ќе изгледаш како братот @Zippertrax што изгледа на аватар.
 
Последно уредено:
Член од
19 јуни 2024
Мислења
3
Поени од реакции
2
Закажав на дерматовенеролог за преглед па ме интересира како се одвива еден преглед кај него некој да објасни подетално ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom