Проблеми со пенисот

Dr. Wish

Outstanding Сasual Dating Authentic Maidens
Член од
23 септември 2013
Мислења
2.393
Поени од реакции
2.794
Влакната се нормално, а тоа што неможеш да ја повлечеш кожичката немора да значи дека ќе ти прават циркумцизија(сунет познато кај народот), прво се пробува со вежби. Скоро во 90% од случаите сите успеале да ја повлечат после вежби. Мој совет да идеш на уролог он да види, не е ништо срамно, како што кажаа и погоре, сите сме биле, тоа е нормално да се посети :)
 
Член од
9 јули 2016
Мислења
129
Поени од реакции
52
Можеби звучи глупо и не е проблем но сакам да прашам..имам 13 години и имам влакна на пенисот нормално но кога ми е во ерекција главицата не излегува и сперматозоидите излегуваат полека а не шприцаат:drk::)..дали има уште време или треба да правам нешто?
Тоа значи дека кожичката ти е голема и долга. Тоа многу пали. На почетокот бидејќи никогаш не си дркал, спермата е погуста, како дркаш повеќе така потечна. Убаво е што полека излегува, нема што да правиш опушти се и дркај и еби.
 
Член од
26 јуни 2017
Мислења
3
Поени од реакции
3
Имам 13 години и денес кога го дркав пенисот забележав црвенило и не ми излегува главичката целосна туку малку.....и спермата ми остана на врвот од главичката и морав со тоалетна хартија да си го исчистам.......имам и малку влакна окулу пенисот........дали е тоа нормално??:drk::drk:
 
Член од
24 април 2010
Мислења
1.248
Поени од реакции
1.752
Имам 13 години и денес кога го дркав пенисот забележав црвенило и не ми излегува главичката целосна туку малку.....и спермата ми остана на врвот од главичката и морав со тоалетна хартија да си го исчистам.......имам и малку влакна окулу пенисот........дали е тоа нормално??:drk::drk:
Добро бе што генерација ке бевте, да ви се мочам у мозокот, у наше време немавме интернет па овие работи ги знаевме од многу порано, имал влакна околу пенисот :facepalm::facepalm::facepalm:, глеј мадиња дали имаш
 
Член од
1 јули 2017
Мислења
3
Поени од реакции
1
Поз дечки, значи вака јас имам 24 години и кога сум бил 3 годишен ми потече пенисот и под итно сунет ме направија. И сега денес гледав чудна сувост на пенисот долната страна одвратно и собрано и горниот дел околу главата беше суво. 10 пати се исправ со топла со ладна ма не знам што, и сеуште го имам тоа. За Фимоза гледам дека можно е само ако не си сунетлија и имаш проблем со кожичката што кај мене го нема тоа, само ме загрижува одвратната сувост. Совет или препорака?
 
Член од
26 јуни 2017
Мислења
69
Поени од реакции
16
Поз дечки, значи вака јас имам 24 години и кога сум бил 3 годишен ми потече пенисот и под итно сунет ме направија. И сега денес гледав чудна сувост на пенисот долната страна одвратно и собрано и горниот дел околу главата беше суво. 10 пати се исправ со топла со ладна ма не знам што, и сеуште го имам тоа. За Фимоза гледам дека можно е само ако не си сунетлија и имаш проблем со кожичката што кај мене го нема тоа, само ме загрижува одвратната сувост. Совет или препорака?
Nemozam nis da ti pomozam ama fimoza ne e stom se imas sunetisano to sigurno.

Sent from my 5010X using Tapatalk
 
Член од
1 јули 2017
Мислења
3
Поени од реакции
1
Nemozam nis da ti pomozam ama fimoza ne e stom se imas sunetisano to sigurno.

Sent from my 5010X using Tapatalk
Епа, ете веќе трет ден се убив од читање по разни форуми. Balanitis xerotica obliterans е втората опција (недајбоже). Ама истото го викаат дека кај циркумцизираните (сунетисаните) е ретко дури и невозможно. Пецкање ниту било која болка немам. Само ми смета и искрено ме плаши, а и грдо е колку е сува кожата, се срамам да кажам на родителите, а на девојката кој знае Сида ќе помисли дека имам (паничарка е). Не знам, сѐ си мислам да идам сам на уролог. Дотогаш сакам да чујам една добра вест од вас дечки.
 

Ѕид на плачот

Намќорка
Член од
7 септември 2016
Мислења
143
Поени од реакции
68
Епа, ете веќе трет ден се убив од читање по разни форуми. Balanitis xerotica obliterans е втората опција (недајбоже). Ама истото го викаат дека кај циркумцизираните (сунетисаните) е ретко дури и невозможно. Пецкање ниту било која болка немам. Само ми смета и искрено ме плаши, а и грдо е колку е сува кожата, се срамам да кажам на родителите, а на девојката кој знае Сида ќе помисли дека имам (паничарка е). Не знам, сѐ си мислам да идам сам на уролог. Дотогаш сакам да чујам една добра вест од вас дечки.
Како си, пријателе?!
 
Член од
10 февруари 2010
Мислења
819
Поени од реакции
290
не ми се верува што се читам од неписмени и во заблуда ставени луѓе
 
D

dARK_ElementaL

Гостин
Еден мој другар ми рече пред некоја недела дека не бил задоволен од големината на алатот.
Имав слушнато за некои вежби кои потекнуваат од арапскиот свет па сакам да прашам дали некој ги познава овие вежби, дали ги правел, ако ги правел дали се ефикасни и има ли негативни последици затоа што се спомнува истегнување на пенисот со рака, а мене ова ми изгледа малце брутално.
Молам да одговори некој што знае навистина за да знам дали да препорачам или не. И очекувам сериозни одговори без заебанции на сметка на другарот.
Исто така сум слушнал за herbal v blue фластери кои наводно служеле за растење на пенисот. Ако некој знае нешто за ова и дали е точно може да каже нешто.
 

zarkojames

Predator233
Член од
15 јули 2017
Мислења
70
Поени од реакции
20
Пријатели ми треба мислење од вас, значи вака пенисот ми функционира нормално до преднекое време кожата почна нормално си се вовлекува, но на главата на пенисот имам некои мали бели точки кои се осетливи на допир и знаат мала болка да предизвикаат поготово кога е сува главата.
Мислење ?
 
Член од
29 јуни 2017
Мислења
1.944
Поени од реакции
9.918
Пријатели ми треба мислење од вас, значи вака пенисот ми функционира нормално до преднекое време кожата почна нормално си се вовлекува, но на главата на пенисот имам некои мали бели точки кои се осетливи на допир и знаат мала болка да предизвикаат поготово кога е сува главата.
Мислење ?
Трк на лекар..... Оти јас не знам од што ти е состојбата. :/
 

Kajgana Shop

На врв Bottom