Пријателство vs. Љубов

Anele

princess without a crown*
Член од
3 јануари 2009
Мислења
135
Поени од реакции
4
Sto koga momceto koe i se dopaga na vasaat najdobra drugarka e zagreano za vas?Momceto e neviden fraer i ete za belja i vas vi se dopaga. Sto togas?
Momcinja- vi se slucilo da skarate dve drugarki?
Devojki- dali treba da ima karanica vo slucajov? kako bi izreagirale da ste na nekoe od mestata na devojkite vo slucajov? Dali treba da se izbere prijatelstvoto pred svojata sreka? Sto mislite?
 
B

black angel

Гостин
mi se ima sluceno i toa nekolku pati ostaviv na maskoto da odbere koja poise mu se sviga a so drugarkami ne se ni skarav ni nisto bidejki ne vredi za takvi raboti da se kara covek
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
Sto koga momceto koe i se dopaga na vasaat najdobra drugarka e zagreano za vas?Momceto e neviden fraer i ete za belja i vas vi se dopaga. Sto togas?
Momcinja- vi se slucilo da skarate dve drugarki?
Devojki- dali treba da ima karanica vo slucajov? kako bi izreagirale da ste na nekoe od mestata na devojkite vo slucajov? Dali treba da se izbere prijatelstvoto pred svojata sreka? Sto mislite?
Тогаш - да не правите бељи. Среќа на туѓа несреќа не се гради. А уште и тоа што е фраер, треба да ти ги минимализира сомневањата и двоумиците на ниво на никакви. Затоа што за максимум месец - два, ќе се појават во неговиот живот нови такви другарки како вас двете, та ќе му се поинтересни, а тебе ќе те шитне. Уште ли не ги научивте ,,фраерите" бе луѓе? Ставете се на местото на девојчето што го свиѓа овој ,,фраеров". Да го гледа со најдобрата другарка? Никако и никогаш! Плеткање со исти машки - категорично Н-Е.
 
M

marsovka

Гостин
фер плеј
Нека бира една од двете ,ако ми е другарка нема да ми се налути ако мене ме одбере ако се случи обратното ни јас нема да се налутам,ако не одбере ниедна тогаш ќе се тешиме една со друга дека е кретен или нешто слично
А може да се деси и да си прави ме со него нати го дај ми го...се е можно.
 

Ѓорѓески

Бивши Скај Дог
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.661
Поени од реакции
945
Нема врска јас кому му се свиѓам, битно ми е мене која ми се свиѓа.

Ми се има случено, не сум скарал никого, бидејќи и тие од другата страна беа паметни.
Едноставно зрело размислуваја.

Пред месец дена повторно се случи тоа, но што да праам кога се сплеткав со девојки од 16 години.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Доволно е да ја приметам другарка ми како го гледа типот, уште пред да ми каже дека и се свиѓа, за да се повлечам. Во истиот момент кога тој ќе стане објект на нејзиното внимание и особено кога истото ќе ми го соопшти, тој човек престанува да постои како дечко, може да биде пријател, ама дечко никако. Ги има на тон во Скопјево, јас сигурно нема да се заинетам и да направам нешто со дечкото кој го свиѓа другарка ми. Не сум будала.
 

Desire

Refuse,Resist
Член од
25 декември 2007
Мислења
1.823
Поени од реакции
284
Епа ако се другарки ниедна нема да направи ништо со тој “фраерот“.Ќе им биде само за гледање,не за чепкање.
 
F

Foxy`BuTTerFLY

Гостин
Не би тргнала никогаш по тип за кој другарка ми рекла барем, добар гз вади, или згоден е.
а и не би отишла ни толку далеку да дозволам да ми се допадне некој за кој она е загреана. Сум била во такви ситуации, и секогаш сум ставала ѕид помеѓу мене и дечкото. не би рискирала другартсво поради дечко.
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Не беше иста, но слична ситуација во мојот случај. Раскарав цело друштво.:devil3:

Не бев јас крива што дури и без да покажам интерес за било кој од нив, они се испонашаа бетер од кокошкине што се закубаа лани пред... кој кафич и да беше.:toe:

А ако другарка ми фрлила око на некој што сака да види колкави му се шансите кај мене... џабе му се сите напори. Он како и да е, е само пролазна ствар, а другарка ми ќе остане засекогаш до мене. Си ги знам приоритетите и пријателството го ставам на прво место.:pipi:
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.425
Поени од реакции
7.790
Тогаш - да не правите бељи. Среќа на туѓа несреќа не се гради. А уште и тоа што е фраер, треба да ти ги минимализира сомневањата и двоумиците на ниво на никакви. Затоа што за максимум месец - два, ќе се појават во неговиот живот нови такви другарки како вас двете, та ќе му се поинтересни, а тебе ќе те шитне. Уште ли не ги научивте ,,фраерите" бе луѓе? Ставете се на местото на девојчето што го свиѓа овој ,,фраеров". Да го гледа со најдобрата другарка? Никако и никогаш! Плеткање со исти машки - категорично Н-Е.

среќа на туѓа несреќа може да се изгради, ама кратко трае...
пред една година, идев со една цура... ја така си ја сватив везата, ко мување да ми е, а бев утрескан у една нејзина другарка(не е најдобра ама сепак...) значи...таквите ситуации неможат да дојдат до среќен крај, или ке раскинете со девојката со која што одите, или пак ке се искарат другарките меѓу себе...
темава е потпрена на комплицирана ситуација која ретко некогаш се случува... и на крај се си е до прашање до врската каква е и паметот на двете девојки...
 

Anele

princess without a crown*
Член од
3 јануари 2009
Мислења
135
Поени од реакции
4
Тогаш - да не правите бељи. Среќа на туѓа несреќа не се гради. А уште и тоа што е фраер, треба да ти ги минимализира сомневањата и двоумиците на ниво на никакви. Затоа што за максимум месец - два, ќе се појават во неговиот живот нови такви другарки како вас двете, та ќе му се поинтересни, а тебе ќе те шитне. Уште ли не ги научивте ,,фраерите" бе луѓе? Ставете се на местото на девојчето што го свиѓа овој ,,фраеров". Да го гледа со најдобрата другарка? Никако и никогаш! Плеткање со исти машки - категорично Н-Е.
Mislam deka imame razlicna pretstava za toa sto znaci da si fraer. Pogresno me razbra izgleda. Spored mene e fraer onoj koj moze da ima mnogu devojki no e so edna i taa istata ja pocituva i saka. Sto togas?
 
R

RAYTHEON23

Гостин
Епа ако се другарки ниедна нема да направи ништо со тој “фраерот“.Ќе им биде само за гледање,не за чепкање.
se soglasuvam totalno oti taka nema da ima problemi a i so tek na vreme taa privlecnost mozebi ke pomine:smir:
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
Mislam deka imame razlicna pretstava za toa sto znaci da si fraer. Pogresno me razbra izgleda. Spored mene e fraer onoj koj moze da ima mnogu devojki no e so edna i taa istata ja pocituva i saka. Sto togas?
Фраер, дефиниран со горенаведенава дефиниција - е оксиморон. Со тоа што и станува верен дечко на девојката, престанува да делува на начин што би привлекувал поголема маса девојки кои се залетуваат. А девојките се залетуваат по фраери кои се најчесто - слободни, згодни и со пари. Со други зборови - спонзоруши. Фала на пажња.
П.С. Се извинувам на искреноста, ама ми се гади дефинитивно од спонзоруши.
 

Anele

princess without a crown*
Член од
3 јануари 2009
Мислења
135
Поени од реакции
4
Фраер, дефиниран со горенаведенава дефиниција - е оксиморон. Со тоа што и станува верен дечко на девојката, престанува да делува на начин што би привлекувал поголема маса девојки кои се залетуваат. А девојките се залетуваат по фраери кои се најчесто - слободни, згодни и со пари. Со други зборови - спонзоруши. Фала на пажња.
П.С. Се извинувам на искреноста, ама ми се гади дефинитивно од спонзоруши.
Ako toa e za tebe fraer ne mora da znaci deka taa e opsto prifatena definicija. I da, temava ne bese za toa sto e fraer na sto ocigledno ne se soglasuvame zatoa on topic pls...blagodaram:smir:
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.783
Поени од реакции
4.019
фер плеј
Нека бира една од двете ,ако ми е другарка нема да ми се налути ако мене ме одбере ако се случи обратното ни јас нема да се налутам,ако не одбере ниедна тогаш ќе се тешиме една со друга дека е кретен или нешто слично
А може да се деси и да си прави ме со него нати го дај ми го...се е можно.
Нема да ти биде глупо да ги глеаш заедно ако ја одбере нејзе..а и да знаеш ека она знае дека си го свиѓала!?
Или ако те одбере тебе,а ти знаеш дека на нејзе и се свиѓал..и треба да се лигавиш со него пред неа..?
За болдираното..Фраер е типот се додека не ве откачи двете а?После кретен станува..
Бреј женииии

инаку кај нас е која прва кажала дека го свиѓа ,другите не го чепкаат,едноставно го гледаат како другар и свиѓач на другата..
Не се десило ради „фраер’’(читај: билокое машко) да се расправаме,никој не е вреден колку нашето другарство,апсолутно никој..
Ако ми каже другарка дека некој и се свиѓа,за мене тој не постои како можен кандидат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom