Пристигнува лек кој ги брише непријатните сеќавања

Ljupco

...ExtraVagant...
Член од
20 јули 2006
Мислења
1.810
Поени од реакции
12
Закон! Ќе ја заборавам Анастазија!!!

...nikad nema da ja zaboravish, Anastazija, znaesh zasto, poradi dve-tri raboti...zasto si ja sakal...Anastazija e Vaga(a vagite nikad nema da i zaboravish zasto nema bolji od niv) i drugo...na vaga ednaska i se greshi(tie se samo za najboljite fraeri)...


ps.dosta vishe OCHI MI BODESH ...so postoive tvoi za Anastazija-princezata Ruskaja...:pos2:
 

*БоРовИнкА*

јас не сум ЛУДА, јас ЛУДО живеам
Член од
20 јули 2007
Мислења
638
Поени од реакции
16
не фала... не би го користила... ако ги заборавам непријатните сеќавања секогаш ќе ги повторум истите грешки...
 
Член од
8 август 2007
Мислења
1.541
Поени од реакции
48
не фала... не би го користила... ако ги заборавам непријатните сеќавања секогаш ќе ги повторум истите грешки...
Па до некаде во право си. Е сега, ако се работи за случка од типот силување, како што напишаа погоре, тогаш оправдувам.
 
К

Кнез Мишкин

Гостин
Сега прочитав дека лекот ќе се зема исклучиво под контрола на неуросихијатар,, значи лекот нема да се издава за мали психолошки проблеми......
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
1.968
Поени од реакции
43
Сега прочитав дека лекот ќе се зема исклучиво под контрола на неуросихијатар,, значи лекот нема да се издава за мали психолошки проблеми......
Нормално дека треба да се зема со дозвола на лекар. Тогаш сигурно ќе бидат објаснети и контраиндикациите на овој чудесен лек. Мое убедување е дека само ќе го намали стресот при сеќавање на некоја непријатна случка, а не дека ќе ја избрише таа случка од сеќавање.
 
Член од
20 јуни 2005
Мислења
132
Поени од реакции
2
Сега прочитав дека лекот ќе се зема исклучиво под контрола на неуросихијатар,, значи лекот нема да се издава за мали психолошки проблеми......
Дај остави линк или кажи каде си прочитал баш ме интересира што е целава работа.
 
К

Кнез Мишкин

Гостин
Дај остави линк или кажи каде си прочитал баш ме интересира што е целава работа.
Го прашав вујко ми, он по професија е лекар ама живее у Лондон и ми кажа дека веста за појавата на овој лек кај нив се појавила одамна...и ми рече дека лекот бил на база на оние апчиња за смирување како шо се лексилиум, диазепам..., но многу појаки и со пролонгиран рок на дејство...се припишуваат само под контрола на лекар специјалист...негова претпоставка е дека лекот има огромни негативни контраиндикации па дури можел да создаде и зависност...Ама за тоа треба да се разговара со луѓе од струка на фармација или слично...
...за да се тврди за различни котраиндикации потребен е хемискиот состав на лекот...без тоа ништо работа...
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
1.157
Поени од реакции
18
jas ne veruvam vo ovaa glupost hahahha ama i da e taka pa nema da bide interesno samo da imas ubavi sekavanja:pipi:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom