Припадник на полицијата претепал момче до смрт! - ПРОТЕСТИ ПРОТИВ ПОЛИЦИСКАТА БРУТАЛНОСТ

Статус
Затворена за нови мислења.

kIRe9

OK. u'r right
Член од
4 март 2009
Мислења
1.419
Поени од реакции
73
не ми се верува дека има пациенти на форумов шо полемизираат ДАЛИ ТРЕБА ИЛИ НЕ ТРЕБА НЕКОЈ ДА ЈАДЕ ЌУТЕК ОД ЏАНДАРИ, уште помалце ми се верува дека некој збори како и зашо и дали било оправдано да го утепаат... идете вие утепајте се бе бабици едни, цел живот ли ке ве(не) угнетуваат момците на позиција? дур не се крене глас, сите ке не газат... па вие пак идете вејте знамиња за на геј парада на вакви протести.. морони и нишо поише, кој и да е не заслужува ова да се деси, посебно не на 22-3 ГОДИШНО МОМЧЕ кое (карикирам) не згазило на мравка... а ние мн добро знаеме у каква држава и општество живееме-КАЈ ИМА СИЛА НЕМА ПРАВДИНА!!! а ние мн добро знаеме како може да вратиме-со сила :) Нит сум за бутање влада, мрзам шо некои сакаат да земат поени(политички партии) од овие случки, овде сме сите како еднакви граѓани, како ЛУЃЕ ПРЕД СЕ!!! младо момче е мртво-само зашо некој бивши затвореник добил напад на тестостерон па му се тепало деца упола негова тежина, се силел со пиштоли цел живот и мисли господ за муда го фатил.. море за такви кримоси само бесилка и нишо више.. нормалното опшстество е далеку поразлично од ова во кое ние живееме :) GET THE PICTURE???
 
S

smexy

Гостин
Робовите ќе служат.Отсекогаш било така,засекогаш и ќе остане.Додека ја трампате слободата за илузијата на безбедност.
Идиотизам до немајкаде.Не сакате да го согледате проблемот!
Има ли воопшто смисла да го пишувам ова?
Толку многу зло и несреќи,да се падне толку ниско и ништо да не се научи...
Проблемот со вас е што вие ги бркате симптомите.Сите вие,љубители на чмароотечение.
Не гледате подалеку од носот а сакате да го видите цел универзум.
Откријте ја болеста,чумата што лежи во секој од вас,кога ќе престанете да барате виновници насекаде,ќе видите дека вината чмае врз вас.
Дури и да се казни убиецот,тоа нема да спречи ништо,утре-друг ден некој друг "спроведувач на законот" ќе го повтори истото.
Замисли,некои семејства се во потера и по крвна одмазда?
И тие не ебааваат жива сила,и тие се закон сами за себе.
И што се случува кога сите го наметнуваме својот закон на туѓи?
Бескраен круг на омраза.
Доволно е.
Сите сте глупи.
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
--- надополнето: Jun 7, 2011 11:13 PM ---

И јас ќе кажам дека сум сведок. Сведокот е најлабав доказ. Сигурно има правници тука што ќе го потврдат тоа. Рекла казала, за мене не е релевантна вистина.
Немаш ексклузивно право на воздухот, ако не ти одговара, затни нос.
Оф мори мајко, сведокот бил најлабав доказ, а кој за тебе е најрелевантен доказ, МВР, м?
А носот мене одамна ми е затнат, баш заради фактот што ме опкружуваат амебоидни створења како тебе.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489

Ај, потврди ми дека не хаулицинирам. Нели сабајлево имаше пост на фб, како имало некои сценарија, а сега го барам кај него на фб го нема тој пост. Или јас сум грешка нешто, или го има избришано...
Секако дека имаше, мислам дека наназад низ странициве и принтскрин имаше, ама фоката го избришал од Фејсбукот. Да не мешам јас политика исто, ниту сум за плавите ниту за црвените, исти гомна се сите, ама да сум СДСМ после постот ќе го тужам за клевета.
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Незнам на некои членови на форумот што не им е јасно, дека детево било претепано од искомплексирано говедо што работи во мвр, еве затоа ке се потрудам и јас да објаснам од пратење на целава ситуаација, значи има докази дека момчето е претепано брутално до смрт со што се согласува и самата полиција, друго има очевидци на настанот кој што некои официјално имаа сведочено други неофицијално дека момчето бегало и се сопнало и било претепано, значи разјаснивме дека момчето било убиено од стока без потреба, друга работа е дека на некои не им е јасно дека државните институцији сакаат да ја прекријат работата и да се заборави се, значи прво објавуваат демек сам од себе умрел, потоа кога согледаа дека неможе да сокријат објавуваат дека е убиен дечкото и тоа после 48 часа и се обидуваат преку провладини медиуми да го исфилмуваат убиството како нормална работа, како да се случува тоа секој ден.
Тоа го разјаснивме, друго што можеме да согледаме а не е ниту некоја новост дека во секој град има дегени кои мислат дека се се и сешто , стокава неофицијално бил близок човек до власта и мое мислење е дека затоа и пробале да го прикријат случајот.
Сега што друго не е јасно со ситуацијава јас стварно незнам.
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.723
Поени од реакции
9.836
Vidi, jas go cenam tvojot patriotski stav, iako mene patriotizmot mi e po malku smesen . Ti si nasol vrednost tamu, ok, tvoja rabota. No ovde ne e prasanje ni za patriotizam, ni za A1, ni za Janko, ovde se raboti za eden malski siledjija koi dobil malku vlast, i na smrt pretepal 22 godisno momce koe go molelo, zamisli, go molelo da ne go ubiva. Znaci batali A1, Sitel, izbori, Ljube, misli samo na kretenot koj mu ja udira glavat od klupata na deckoto...

Ako ova ne go razbiras, ne znam sto da ti kazam...
Jа ставот за ова го кажав и го осудив убиството 60 страни назад,и неможам ради тебе да се повторувам..Ти ме направи будала дека јади бурек кажал нешто или не го осудил настанот, а ја ја гледав цела емисија и знам што и како кажа.. Од изгубена реторичка војна го вадиш шупакот и се правиш наивен , за да накрај остави тоа гледај овоа ..Ме иритираат такви вртокапи како тебе
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Кажаа дека украл 1/2 пијачки од некој шанк на баскерфест, така да не се работи за никаков џоинт.
А и зборот ( џанак ) што го употреби, мислам дека е претежок збор за некој што пуши травче.
А од каде па информацииве? Жити се.
 

Гоч

33 1/3 rpm
Член од
17 мај 2009
Мислења
1.417
Поени од реакции
47
Значи уште еднаш македонското општество покажа дека му недостасува нешто што се нарекува општествена одговорност.
Прво, секако тука е МВР со нивните дозирани информации. Што ги кошташе веднаш да ги објават деталите (не ми се верува дека мислеле дека може да се скрие вакво нешто).
Второ, македонските медиуми уште еднаш покажаа дека се ДНО! Шпекулирање со имиња, наслови кои немаат врска со реалноста, целосно игнорирање на веста, играње со чувствата на семејството... Што уште не видовме последните два дена... Да имавме државен цензор, сите телевизии и весници требаше сега да бидат остро казнети....
Трето, и најразочарувачки, обичните луѓе... Кои како и секогаш кај нас се поделија на две и никој не зборува реално, туку во завиткана форма си продава политиканство.
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Jа ставот за ова го кажав и го осудив убиството 60 страни назад,и неможам ради тебе да се повторувам..Ти ме направи будала дека јади бурек кажал нешто или не го осудил настанот, а ја ја гледав цела емисија и знам што и како кажа.. Од изгубена реторичка војна го вадиш шупакот и се правиш наивен , за да накрај остави тоа гледај овоа ..Ме иритираат такви вртокапи како тебе
И јас тоа го зборувам. Ама ајде. Кој разбира. Сега треба да почнам да колнам се живо што работи во полиција, а сум запознала многу одговорни и добри полицајци. Зошто имало еден лудак, ајдеее марш сите се криви. Страшна работа. Страшен човек е овој Зара Бла Бла.... Страшен народ е овој, верува на се и сешто, нема способност да размислува со своја глава...
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.723
Поени од реакции
9.836
Коа ќе ти пребијат некој близок, ќе те прашам дали еден поединец нема да ти ја смени сликата за целото.
Немај ти намера да протестираш, во македонска крв ти е тоа и онака, тоа јасно ми е.
Ама ондак, немој ни да лелекаш, молим те.
Една работа знам. Знам дека ја ќе протестирам у петок.
Не зашо цркнал Мартин ил Даниел ил шогознам као се вика. Жал ми е што неговата фамилија треба да преминува преку се ова сега, но, let's be fucking real for a moment, нит го знам нит го познавам и не ме боли мене курот, и воопшто не протестирам за него, или за тебе, туку протестирам за мене.
Протестирам зашо еден ден истото ќе му се случи на некој мој ближен или ќе ми се случи на мене.
А знам и дека мене тоа ако ми се деси ќе напраам беља за која ќе зажалам подоцна.

Мене така да ме убие?
Мамата ќе му ја ебам!
У јеботе пеерот, од овакви индивидуалисти ми пукна курот..од овакви патам цел живот,кои на другиот око ќе му извадат за да спасат свој мрсен шупак..Извини..кои лекови конзумираш ?
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Jа ставот за ова го кажав и го осудив убиството 60 страни назад,и неможам ради тебе да се повторувам..Ти ме направи будала дека јади бурек кажал нешто или не го осудил настанот, а ја ја гледав цела емисија и знам што и како кажа.. Од изгубена реторичка војна го вадиш шупакот и се правиш наивен , за да накрај остави тоа гледај овоа ..Ме иритираат такви вртокапи како тебе
Ej, ej, kaj zabega?

Jas samo kazav deka Janko e odvraten, toa e mojot eticko-estetski sud za nego...

Retoricka vojna, mislis ti protiv mene?

:D

Se predavam od start, protiv takva kombinacija na Demosten, Hitler i Trendo, nemam sansa...
 
S

smexy

Гостин
У јеботе пеерот, од овакви индивидуалисти ми пукна курот..од овакви патам цел живот,кои на другиот око ќе му извадат за да спасат свој мрсен шупак..Извини..кои лекови конзумираш ?
Антипатриотинал,Антилоботомофен и уште некои други.Кај мене делуваат одлично засега.
 

NaughtyByNature

Y Child
Член од
1 декември 2010
Мислења
423
Поени од реакции
427
Немам причина да бегам како и да сум облечена, или манијаците мажи имаат ексклузивно право да мислат дека секоја девојка што носи минич всушност сака да има секс со тебе, иако си старо небањато маже? Идиотизам. Инаку, не, наутро кога сите спијат, јас шетам куче, обично со подочњаци, бушава коса и првите распар тренерки што ќе ги фатам. И не е ова место каде што зборуваме за некој немил настан што ми се случил на мене, тоа беше само еден пример, да не забегуваме од темата. Можеме на друго место да си позборуваме за конкретниот пример. Поздрав.
Слушај бе ________... На никој тука не му е гајле колку си ти информирана или не, какво мислење имаш за алфите, какво искуство имаш со нив, дали ти се легитимирале кога си го пасела кучето, какви теории имаш за причините за убиството, што мислиш за владата, за опозицијата, за законите, за курци палци. Ако ти се иде на протест, бујрум, ако не, поздрав. Имај малку човечност ко што немаше до сега и одјеби. Не ли ти е јасно зошто на секоја тема скока пола форум против тебе? Патем, навистина не ми е јасно што бараш уште тука, особено на темава. Се избаци од нигде да цитираш мислења напишани пред 30 и кусур страни само за да ни кажеш дали се согласуваш или не. Абе разбери, не не' боли кур! А пошто и тебе не те боли за дечкото што е убиен, иди си у друг подфорум и не го оцрнувај неговото име!


 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom