Прилеп и Мариово

Dzings

Premium
Член од
31 март 2007
Мислења
1.804
Поени од реакции
52
Vikendov e pivofest , to so edna dobra gozdba vo Makedonska Kuka ili kaj kumot , mater negova koja dupka e ama pa kolku vkusno jadenje , bi mu ja sredila samo da mozam raet da si sedam , hihihih.
Dzingis , sega kalapi pivo po eftina cena za da shitkame okolu Heraklea
Kaj najde Makdonska kuka be? NE chini! Praj kamuflazi poslednive godini, da ne recham, zaebava! A za kumata ne znam ne sum ja probal skarata tamu! LoL!:smir:
Btw, da vi preporacham na site ne ochekuvajte neshto posebno vikendov od poznatata prilepska skara zashto ima mnogu guzva i site gledaat da prodadat shto poveke a ne da napravat ubavo taka da pijte samo pivo- edno ima hranlivost kolku eden hamburger!
For Friends: Ke vi dadam dva dena prednost, se prikluchuvam vo petok vecher ili sabota sabajle pa ke vidime koj e najdobar! Dali i tret pat po red ke bidam neprikosnoven! :pehar: :pehar:
For Prezident: Odlichna idea!:smir: Bashka ima i izbor ke ima mnogu pivari ke imame exkluzivni piva! LoL!:pos2:
 

Kir4e

OdPrilep Ebago
Член од
1 февруари 2007
Мислења
269
Поени од реакции
5
Pa bi trebalo da bide dobro ovaa godina za Pivo Fest .... se ocekuvaat okulu 500 Iljadi Gosti od Drugi Gradovi pa mozi i Drzavi !!! Eve kako sto mozam da zaprimetam vejke se Postaveni Nekoi Standovi no ne site ... Cel Plostad ke bide so Standovi i Skari .. Bi trebalo da ima najmnogu posetiteli ovaa godina otkako postoi Pivo Festot . :3: :party2:
 

Dzings

Premium
Член од
31 март 2007
Мислења
1.804
Поени од реакции
52
GG! Ako ima zainteresirani za natrpevar kazete!
Pravila na takmichenje:
Pieme edna za edna, bez namerno zadrzuvanje vreme, se pie normalno edna chasha do 5 minuti, gubi onoj shto prv ke stane da ide vo wc! zashto za da se opiesh od pivo treba mnogu! I normalno koj gubi si ja plaka smetkata!
 

Insomniac

Evil Macedonian
Член од
27 мај 2007
Мислења
1.799
Поени од реакции
27
Kaj najde Makdonska kuka be? NE chini! Praj kamuflazi poslednive godini, da ne recham, zaebava! A za kumata ne znam ne sum ja probal skarata tamu! LoL!:smir:
Btw, da vi preporacham na site ne ochekuvajte neshto posebno vikendov od poznatata prilepska skara zashto ima mnogu guzva i site gledaat da prodadat shto poveke a ne da napravat ubavo taka da pijte samo pivo- edno ima hranlivost kolku eden hamburger!
For Friends: Ke vi dadam dva dena prednost, se prikluchuvam vo petok vecher ili sabota sabajle pa ke vidime koj e najdobar! Dali i tret pat po red ke bidam neprikosnoven! :pehar: :pehar:
For Prezident: Odlichna idea!:smir: Bashka ima i izbor ke ima mnogu pivari ke imame exkluzivni piva! LoL!:pos2:
kaj kumata skarata e najdobra
 

Kir4e

OdPrilep Ebago
Член од
1 февруари 2007
Мислења
269
Поени од реакции
5
Ne znam vo koj od standovive ke Imalo Gage Pienje :) mislam natprevaruvanje :)
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
GG! Ako ima zainteresirani za natrpevar kazete!
Pravila na takmichenje:
Pieme edna za edna, bez namerno zadrzuvanje vreme, se pie normalno edna chasha do 5 minuti, gubi onoj shto prv ke stane da ide vo wc! zashto za da se opiesh od pivo treba mnogu! I normalno koj gubi si ja plaka smetkata!
Ova e cista provokacija a ja obozavam takvi , odlozi takmicenjeto za nedela do deset dena ke ti prajme otpor jas i coekot )
 

ПрИтИ_гРл

Unforgivable ♥
Член од
6 јуни 2006
Мислења
2.554
Поени од реакции
21
Вечер ПивоФест. Би требало да е во ред се! Бидејки плоштадот е нареден повеќе од секогаш. Цел булевар, тоа како и секогаш! Брво за организацијата! Ајде сите вечер во Прилеп на скара и пивце!
 

Kir4e

OdPrilep Ebago
Член од
1 февруари 2007
Мислења
269
Поени од реакции
5
Eve Nekoi Sliki Kako e Vo Prilep Za Vreme Na Pocetokot Za PIvo Fest ....





 

Insomniac

Evil Macedonian
Член од
27 мај 2007
Мислења
1.799
Поени од реакции
27
е па ај да пијаме пиво, вечерва че пијам Bavaria
 
J

Johnny Stulic

Гостин
Онака импресии од прв ден на пиво фест.

Бев со два френда во штанд на Лашко го фатив отварањето од еден наш виден сограѓанин прв збор беше латинска поговорка Ин вино веритас т.е во виното е вистината добар увод за пивофест таман реков да си одам штрак водителкава прај реплика на старцава вика температурата е за дваеесет температури пониска од очекуваната и сега ќе че ви ги стопли срцата Елена Велеска со Жена Огнена.

Ова онака како тривиа сума сумарум не шетнав многу утре сум прва на работа дежа ву ситуација од претходните феста и многу ветер.

Рагаца и Џингс ракавицата е фрлена само одредете термин .

Регаца само после десет години да не дојде до екслузивни снимки и фотографии Васко Ефтов и да ти плукни вистина во очи и сега нашава претседателка во икриминирачка поза кај што бацува шоља итн итн па да се препотуваш без одговори не бев јас ме наместија,фото шоп шта ти ја знам:wink::)
 

Kir4e

OdPrilep Ebago
Член од
1 февруари 2007
Мислења
269
Поени од реакции
5
Super e so Pivo Fest ... Sega se Ocekuvaat Gosti od Bugarija i Srbija da dopatuvaat organizirano so Avtobusi ... Nego malce vremevo e ladnicko ali nema veze koga preostanatoto e dobro !!!
 

ПрИтИ_гРл

Unforgivable ♥
Член од
6 јуни 2006
Мислења
2.554
Поени од реакции
21
Впечаток од првата вечер :

Ништо посебно! Минатите години беше далеку далеку подобро и многу пополно! Можда затоа што ладно беше, али спрема другите години, оваа е една од послабите!

Ај можда вечерва или утре ќе биди подобро!
Kir4e напиша:
Eve Nekoi Sliki Kako e Vo Prilep Za Vreme Na Pocetokot Za PIvo Fest ....





Бај д веј, овие слики не се од овогодинашниот пивофест!:nenene:
 

Insomniac

Evil Macedonian
Член од
27 мај 2007
Мислења
1.799
Поени од реакции
27
Елена Велеска ви напрај кеф?
 

Dzings

Premium
Член од
31 март 2007
Мислења
1.804
Поени од реакции
52
Zarem peeshe pred da si dojdam jas?!?!!? AAAA! Pak mi kidna!!!!:nerv: Ako, ako! Shto si e moe ke si dojde...
I aj posle ne pijaj!!!!
Prezident! Skash ti: jas sam a vie dvajca a? LoL!:pos2:
I da se takmichime koj poveke ke ispie? E bravo....
Ne slagam taka! Sudijaaaa....
Vchera bilo prazno zashto jas ne bev tuka!!! LoL!
Ajde izlezete denes i videte - The Return Of The King!
Lele, lele: edna 'guska veke svitkav' sega pred pola saat... Koj e drug na red za :duel: vo :party2: .....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom