Прилепската скара е најдобра

Прилепчани Приготвуваат Најдобра Скара

  • Да

    Гласови: 29 50,0%
  • Не

    Гласови: 29 50,0%

  • Вкупно гласачи
    58
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.065
Поени од реакции
666
А плинска или на ќумур е скарата? Ако плинска може да и се фати на мојана на тераса што ја имам.

Сериозно скара ко скара. Месо ко месо. Само да е наше и од наш чоек напраено. Другото е се исто.
Пријателе, се` си има тертип на праење па и приготвувањето на амур.Значи секој си има свои тајни околку тоа и ретко тоа да се открие.
И токму поради тоа, секоја скара не е иста
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
A be, uste praat kebapi od magaresko??
Е сега и ти магаре, само ти изрази желба за тебе ако треба прле ќе заколиме. Магарешкото тегаво е ќе треба многу да џвакаш :icon_lol:.
 
Член од
24 ноември 2008
Мислења
1.035
Поени од реакции
44
Според мене во Прилеп се подготвува најдобра скара во цела Македонија не го велам ова заради локал патриотизам али никаде не сум јадел така добра скара како кај Кумата или Македонска Куќа или Порта или во секоја биртија низ градот очекувам ваше мислење или сугестија каде да појдам и да јадам добра скара
Ова кој те има излажано ??
 

DonRistovski

Peace Disturber
Член од
1 септември 2009
Мислења
3.432
Поени од реакции
4.031
Ја немам пробано, а баш би сакал да ја пробам :pipi:
 

Блаугранец!

mes que un club!
Член од
28 август 2009
Мислења
785
Поени од реакции
176
Не сум ја пробал таа скара, а баш сакам да ја пробам да видам зошто е „најубава“ .
 
Член од
5 август 2007
Мислења
3.578
Поени од реакции
2.563
Ај да ги видам тие 18 души што гласале дека не е најубава скарата во Прилеп, и нека ми кажат да пробам кај има поуба скара:toe:
Горе некој праша дали е на плинско или на жар. Во 90% од кафаните е на жар, сеа ако јадите хамбургер во некоја сендвичара нормално дека на плин е, и плус, то не е скара.
Тие што немаат пробано, да пробаат кај Кумата, Стојче, Балче и нека ми кажа кај има поуба, а не репер да му биди во Македонска Куќа, пошо јас ретко познавам прилепчанец таму што јади..
 

@@@@@@

MAKEDONEC
Член од
15 мај 2008
Мислења
539
Поени од реакции
33
Ubedlivo najuba, bez konkurencija!!!Rodninite moi koga ida vo Prilep vela deka da dojdis ovde a skara da ne probas navistina e zalosno.I uste ednas majstorilakot e vo amuro, rebroto si e rebro, kremenadlata si e kremenadla toa e skoro sekade isto ili slicno.
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.172
Поени од реакции
4.132
Прилепчаниве имет многу добра скара.Како добро сум се најадол во еден прилепски ресторан во Охрид.
 

Raza

N00B
Член од
24 август 2009
Мислења
20
Поени од реакции
7
P vidi sega za site so odgovorile ne i jas mislam deka nikogas ne probale pa zatoa taka glasaat ili se epten lokal patrioti pa ne se davaat :) inace opsto poznato e megu postarite generacii deka od cela jugoslavija vo Leskovac I Prilep se podgotvuva naj dobrata skara .... inace stvarno AMURO igra naj golema uloga a i majstoro treba da znae da odceni dobro koga mesoto e dobro prigotveno .... Toa vesalici rebra kremenadli toa ne e skara ne stanuva muabet za takva skara tuku za proizvodi od meleno meso .... Imase tamu pogore nekoj komentar deka nekoj me izlazal za dobrata skara i za mestata kade sto se prigotvuva dobra skara ... moram da kazam deka pripagam na mnogute Prilepcani sto izrasnale vo carsijata ... Tatko mi e dukandzija i od mal pominuvam mnooooo golem del od vremeto vo carsija i sum probal i sum bil segde skarata e vistina dobra ..... Za magareskoto meso .... Pa toa moze samo da go kazi nekoj so dosol vo prilep samo za Pivo Fest jas mislam deka nema prilepcanec sto jadi skara za tie denovi ednostavno se znae deka togas sekoj moze da zemi stand i da pravi sto saka lol taka da ne se gleda Kvalitet Tuku KVANTITET i taka inace vo site dobri kafani i site drumski kafani skarata se prigotvuva na zar a ne na plin i taka .... ajde sega da vidam so ke kazite :tv:
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.033
Поени од реакции
14.970
Прилепчаниве имет многу добра скара.Како добро сум се најадол во еден прилепски ресторан во Охрид.
мислам дека тој ресторан дава попусти за нас од ПрилеП кога ќе сме Охрид :)
мислам дека беше Кај Чичо :)
а да...
Долу Дрога!!!!!
Viva Прилепска скара (и пиво се разбира)
кој пробал знае!
 
Член од
25 февруари 2010
Мислења
1.158
Поени од реакции
879
абе ЧИЧО е мајсториште старо за скара, не се знаеме многу, само околу 35 години :) само ми е страв,ќе го расипат Охридјанчиштана расипани :)
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Се работи за Чичо што ја имаше една една биртија до автобуска со келнерки од Сремски Фронт како во Ало Ало?
 
Член од
21 јули 2010
Мислења
37
Поени од реакции
18
Фала на прилепчани!
Умеат да го прават и месото и скара, и се се разликува од друго место.
А и е важно како ти го донесат-манири!
Колку пати сум бил и сум задоволен!
Да се живи и здрави и на сите успеси!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom