Приказна од мојот живот

Allita

Слика има тон нема
Член од
7 декември 2005
Мислења
2.184
Поени од реакции
12
Оваа тема ја отварам за да се запознаеме повеке, да си кажеме дел од нашиот живот, ова незначи да си прераскажете цела биографија, туку да напишете дел од Вашиот живот...некаква приказна поврзана со Вас...која најмногу Ве осликува Вас и самата Ваша личност...:icon_lol:
 

dajdo

The OuTLaW
Член од
17 октомври 2005
Мислења
5.139
Поени од реакции
19
ajde ja ke pochnam !!!!!
roden u skopje karposh 1 prvite 3 godini od detsvoto gi pominaf u aerodrom ziveeef so majka mi i tatko mi i potoa se desi sho se desi se preselif u karposh 1 so mama!!! detsvoto mi beshe najubavo najispolneto iako rasten samo so eden roditel sekoja chest na taa zena sho mi ovozmozi da imam se na ovoj svet( sea ne bash se ama znaete se sho mi beshe potrebno ) mnogu drugari imam koi mi ostanale od deca den denes!!! osnovno zavrshiv u hristijan todorofski karposh so odlichen uspeh od 1 do 8mo!!! inaku se zanimavam so kosharka od mojata 6ta godina!!! bef mnogu predaden na kosharkata no ete se zaebaf pochnaf da pusham da pijam u 8mo pa malce ja batalif!!! se zapishaf u orce i najgolemata greshka u zivotot sleduva polagaf u avgust 3 predmeta i edvaj se kurtulif da nepadnam i potoa najdobroto nesho georgi dimitrof !!! se prefrlif tamu zatoa sho tamu ucheshe mojot najdobar drugari za mene brat ZIZI!!! 3 odlichni godini tamu i ja upoznaf mojata prva ljubof IVA befme mnogu vljubeni ali jebiga se desija raboti inache posle sredno tugina jabana
 

Офчар

The Bite of The Mamba [81]
Член од
24 април 2005
Мислења
3.717
Поени од реакции
57
Сеа коа го видов Дадо.. ај ќе раскажам и ја..

Се родив.. мал.. најмалото бебе у болница, болешлив, ваков таков.. ама сум се опраил, ете сеа си иам надокнадено..

Ко мал имам лежено во домот за ретардирани.. таму го стимулирале мојот напредок и за кратко време сум ги стасал врсниците, па друи сум ги претркал.. тргнав у школото за деца со посебни потреби.. се опраив, па ме стаија у нормалното школо ВЕРА кое даваше голчиња додека Карпош местеше столчиња ;) после тоа решив да се оддадам на кујунџискиот занает, ама баба ми рече дека е срамота у град сељак да се праам па тргнав у средно.. у средно.. така.. добро беше.. т.е. супер беше.. у Орце.. и ете така сеа сум на рехабилитација од дување лепак..
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Единец...најлоша варијанта за едно дете и кога ке стане човек.Убаво детство на градскиот асфалт со рок и мојата опсесија-коли.Одев на распуст по механичари,демек да учам занает. :).И тоа ми остана онака за цел живот шо ке го памтам.Па факултет у Скопје па жена па дете.Убаво ми е не се жалам.
Уште ке паметам кога ја купив мојата прва кола Алфа Ромео 75.Црвена,1986 производство.Тотална катастрофа беше,купена од едно село со зарибан мотор.Колку ја шетав по мајстори и колку пари за бензин трошеше....Бог да чува.... :)
Колку бев срекен...
 
Член од
5 декември 2005
Мислења
61
Поени од реакции
0
Хај! Мај нејм из Екслент енд ајм ен алкохолик!

Значи цртички од животот, а? ОК.

Пред пет години налетав на нешто лошо што ме опамети да престанам и со тоа доброто. И сега сум среќен. И благодарен на лошото.

Сакам еурокрем на таково и медено срце. Не поднесувам агрокрем и манчмелоу.

Навивам за којотот.

Доволно за почеток, Алита?
 

Allita

Слика има тон нема
Член од
7 декември 2005
Мислења
2.184
Поени од реакции
12
Excellent напиша:
Хај! Мај нејм из Екслент енд ајм ен алкохолик!

Значи цртички од животот, а? ОК.

Пред пет години налетав на нешто лошо што ме опамети да престанам и со тоа доброто. И сега сум среќен. И благодарен на лошото.

Сакам еурокрем на таково и медено срце. Не поднесувам агрокрем и манчмелоу.

Навивам за којотот.

Доволно за почеток, Алита?
кул...:icon_lol:
 

moTaro

Буљаш
Член од
17 ноември 2005
Мислења
1.476
Поени од реакции
11
Роден во Скопје, основно завршено у школото братство у козле. Сеуште носам лузни по моето телото како доказ за добри мегуетнички односи уште во времето на YU. Почнав интензивно да вежбам гитара, сврев у бенд (балкан експрес), тој период ми беше најнаркомански од мојот живот. Пробав се, освен игла. Татко ми од германија ми донесе ZX Spectrum и од тогаш почнаа да ме интересираат компјутерите.
Денеска тоа и го работам, гитарата ја ставив као хоби, живеев во Козле, центар, карпош 2 и сега конечно аеродром :)
Секогаш ќе застанам на страната на послабиот не мора ни да го знам, и си имам "напишано" тотално мои правила и толкувања за нештата. Не верувам на никој!
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
Родена во Скопје, преселена во Струга ... основно па средно тука. Паузирав една година за факултет дека ја работев работата од моите соништа ... пуштав музика, на почеток во радио, па кафич, па отворена летна дискотека ... све тоа екстра па напињаа од дома и се запишав на факултет ... се преселив Скопје пак ... живеев неколку годинки таму ... баталив факултетот дека не ми бил по ќеиф никогаш ... работев во интернет кафе и ми стана мое секојдневие и желба да имам мое еден ден ... кога дојде моментот да ми се реализира таа желба си се вратив Струга и си отворив ... и така ете ме денес тука со поголем дел остварени желби, среќна и задоволна ... општо, тоа имав:)
 

StormAngel

Stormology
Член од
22 јануари 2005
Мислења
5.059
Поени од реакции
244
Роден у Гостиварска болница, шетан по гостиварски улици. Глуп копиљ кој што збираше албуми со сликички од светски првенства како лудак, покорник на реметење на јавниот ред и мир иако ретко кога самиот го прави тоа, бунтовник без причина. Школо завршено со и без проблеми.
Од прво до осмо одделение сите петки, па онда гимназија фатија бурни времиња и иако со петки, по 200 неоправдани имав у свидетелство.
Животот ме научил многу, а најважното од сите поуки е тоа дека имаме само еден живот и дека секој ден треба да тренираш насмевка и правење себеси среќен оти ретко кој друг би ти го направил тоа.
Среќно оженет и уште посреќно швалерисан, со мала доза на етички проблеми. :)
Сака талијанска кујна, а обожава црнки и азијатки.
Сонови ноќе не гледам, ама затоа пак денски ептен. Ме реферираат како Дејвокер, нешто као Блејд.

а бе, има уште многу, ама ај колку за почеток.
 

vmx

Член од
25 април 2005
Мислења
5.633
Поени од реакции
201
Роден во болница во соба (не ја памтам), знам до лавабото :pos: во Загреб, Хрватска. Од '92 преселен во Скопје. Завршив основно и средно во Скопје. Се запишав на факултет во Битола, полесна програма, а и башка друг град, без моите, нема кој да ми тапани секое сабајле кога да станам зашто да станам и зашто да станам. Снаодлив. Нудам помош на сите кои ќе побараат, а јас не ја барам таа помош од некој и незнам зашто, мислам дека ќе се снајдам и ќе си помогнам сам.
Обожавам електронска музика. Сакам ноќен живот, скитање, авантури. По карактер сум секогаш весел и расположен за забава, откачен. Мразам караници и тешки конфликти.
Исполнувам зададени задачи (исто као на војник коа ќе му се зададе некоја задача), може сум прифатил некој војнички ген од татко ми, он цел живот у армија беше дур не му дадоа оставка (али нема везе).
Друго....хм..... па све кажав во овие неколку реченици.... my name is Daniel, friends call me vodkamixx, shortly vodka, and I love fashion TV.:pos:
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
moTaro напиша:
Секогаш ќе застанам на страната на послабиот не мора ни да го знам, и си имам "напишано" тотално мои правила и толкувања за нештата.
Same here:cuc: ... и за верувањето не сум многу далеку ... луѓе на прсти.
 

Allita

Слика има тон нема
Член од
7 декември 2005
Мислења
2.184
Поени од реакции
12
divine напиша:
Same here:cuc: ... и за верувањето не сум многу далеку ... луѓе на прсти.
е вакви моменти сакам...да се пронајдете во животот на другиот...:icon_lol:
 

Eko1

Форум Џедај
Член од
20 мај 2005
Мислења
1.579
Поени од реакции
29
Roden vo Struga. Ziveam vo Struga. Sakav da bidam veterinar no za mojot tatko beshe strashno tolku mlad da odam sredno veterinarno vo Skopje (Dracevo) pa me zapisha vo "Niko Nestor" Struga (svoevolno). Diplomirav na Carina i Shpedicija vo Ohrid (diplomata si fajka prashina vo fioka i takva ke ostane poshto ne sum partiski opredelen pa nema rabota za mene), momentalno rabotam na graficki dizajn vo moja pecatnica (familijaren biznis).

Sakam mnogu da patuvam, nikogash ne mi e dosadno bilo kade da sum.

Kumpjuterot mi e desna raka i mnogu sum privrzan kon nego ushte od dalecniot Windows 3.1 :icon_lol:

Momentalno se cuvstvuvam prekrasno, opkruzen sum so lugje shto me sakaat i cenat. La vitta e bella ! :je:

Zivotna cel mi e da ostavam beleg deka sum ziveel.
 

mr.wicket

limitless..
Член од
20 јуни 2005
Мислења
5.127
Поени од реакции
519
у кратки црти...океј

смеѓ, со плави очи, атлетско тело и голем џентлмен бара госпоѓи за луд и незаборавен провод и интимни дружења. дискрееција загарантирана!!!
:)
Се викам Мартин,роден сум во Скопје, хороскоп близнак. Основно завршив во Мирче Ацев - Ѓорче, средно во Михајло Пупин (бившо КОЦЕ :)) сеа студирам на ЕТФ втора година ама презапишав прва да дочистам некои предмети. Малце лошо почнав со факс ама јебига коа сакам да шетам. Несакам долго време да не сум надвор од Скопје. Уживам во добро друштво и да трошам време на форумов :)
сеа за сеа толку ако сака да знае некој повеќе
 

Kajgana Shop

На врв Bottom