Преспивање кај девојката

И вие така?


  • Вкупно гласачи
    60
S

Sagan

Гостин
Останува до покасно кај вас, па како демек касно е сега да палам кола, или еј ладно е надвор, снег има, дај остани преспи кај мене. ОК, разбирам, прифаќам, со задоволство. Па вие сте мажјакот, тој кој треба да пружи засолниште и сигурност.

АМА... кога еден од другарите се пофали дека почнал да преспива кај девојка си, мислев дека станува за изолиран случај, а тој за тапанар без машко его. После некое време, дознав дека уште неколку од пријателите почнале да „се однесуваат настрано“.

Ова, кхм... стана мода?

Ја... да не сум преспал нешто?
 
T

Tetro

Гостин
Ваистина, за вервење е ова. "Новиот" тренд е од поодамна, само шо порано се бегаше во рани мугри додека не се беше разденило. Сега спијат до поручек децава, па затоа се` почесто ги среќавате.
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
What... the fuck... is wrong... with that?

Океј, не знаев дека е мода, ама без разлика, кој кур е проблемот да преспие тој кај неа и како е тоа правило дека е океј она да преспие кај него, а он не кај неа? Као домазет работава?

Хеј... Just because we had sex doesnt mean we`re dating. Плус, сексот надвор од својот дом е увек позабавен. :)
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Мислиш на преспивање „некоја“ вечер или почесто да е кај тебе од колку дома кај неговите?
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: `V`

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Незнам, не би се осудил на таква работа... особено не ако нејзините се дома. Така да побрзо би спиел по пат, на некој паркинг шо ми се има дешавано, возиш на подалечни дестинации, па си застанувам културно да преспијам сат-два како би се одморил. Неможам да спијам, ќе ме јади црв дека некој седи со чаша на врата цела вечер и ќе слуша шо се дешава.

Мислиш на преспивање „некоја“ вечер или почесто да е кај тебе од колку дома кај неговите?
Оваа девијантна појава чичо Џиш ја вика кампување, логорување, опсада, без разлика дали дечкото е кај девојката или обратно... мислам еј, фали да ти крени шатор и од сабајле во 6 да ја мани војничката песна и да го крева знамето. Пошо само то е останато за да се осеќаш 100% под војнички режим.
 
S

Sagan

Гостин
Мислиш на преспивање „некоја“ вечер или почесто да е кај тебе од колку дома кај неговите?
Значи не, не зборам за „опсадата“ на чичко Џиш :icon_lol: На пример, и еднаш-два пати да се дешава у месецот е доволно. Битен е самиот факт дека спиеш со девојката, кај неа, а нејзините во преку една соба :vozbud:
What... the fuck... is wrong... with that?
Хеј... Just because we had sex doesnt mean we`re dating.
Ама све тоа у ред. Али замисли имаш ќерка чиј дечко доаѓа да преспие у твојта куќа, у собата на ќерка ти, на истиот кревет... и да е некој форумџија, и да го чита ова твоето „Џ'ст бикос...“ o_O
 
I

Iblis

Гостин
Ама све тоа у ред. Али замисли имаш ќерка чиј дечко доаѓа да преспие у твојта куќа, у собата на ќерка ти, на истиот кревет... и да е некој форумџија, и да го чита ова твоето „Џ'ст бикос...“ o_O
Не е страшно, i own a gun.:rolleyes:
Шала ко шала, ама вакво преспивање не сум доживеал, ниту познавам некој таков т.е. дремка не е проблем, ама
Конфучие вели: "пред изгрејсонце се фаќа магла".
 
Член од
4 мај 2011
Мислења
1.282
Поени од реакции
563
е малку е шубе (шо викаат кај нас) ама ако е долга врска, го знаат нејзините (си го има муабетот :)), тогаш ...

Битен е самиот факт дека спиеш со девојката, кај неа, а нејзините во преку една соба :vozbud:
штом и таа преспива кај него, тогаш и нејзините знаат што може да прават заедно :vozbud:... па поарно во кревет него во кола да измрзнат ...:vozbud:
--- надополнето: 8 февруари 2012 во 12:31 ---
ама
Конфучие вели: "пред изгрејсонце се фаќа магла".
можда и кафе сабајле ќе ти сварат :vozbud:
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Значи не, не зборам за „опсадата“ на чичко Џиш :icon_lol: На пример, и еднаш-два пати да се дешава у месецот е доволно. Битен е самиот факт дека спиеш со девојката, кај неа, а нејзините во преку една соба :vozbud:

Ама све тоа у ред. Али замисли имаш ќерка чиј дечко доаѓа да преспие у твојта куќа, у собата на ќерка ти, на истиот кревет... и да е некој форумџија, и да го чита ова твоето „Џ'ст бикос...“ o_O
Чим е за еднаш или два пати не е проблем, не е никаква мода тоа. Зависи од родителите на девојката, колку години има, колку време е врската, можеби е од различен град итн. Ако налета на некој незгоден татица има да го исфрли како куфер од дома. Али претежно се се прифаќа со годините.
Мене ме загрижува опсадата во последно време. 24/7 си се преселува и ич мува не го лази, си јаде, си пие, си спие, се чувствува како дома. И после домазет и го зел презимето на жената, ќе го земе и оро ќе игра во некој ќош :icon_lol:
 
I

Iblis

Гостин
Мене ме загрижува опсадата во последно време. 24/7 си се преселува и ич мува не го лази, си јаде, си пие, си спие, се чувствува како дома. И после домазет и го зел презимето на жената, ќе го земе и оро ќе игра во некој ќош :icon_lol:
Е тоа е мажиште, знаеш ли колку храброст треба за да се направи тоа??:pos:
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Јас единствено би преспал кај неа, ако окапаме у долга врска, па дури и тогаш би размислил дали да го сторам тоа, ако се нејзините дома. Ако не се, нема размислување тогаш. :LOL:

Али, знам дека „помаливе“ дечки сеа имаат мода да киснат кај девојките... не баш за преспивање, али знаат да окапат цел ден кај девојката. Неодамна бев кај едни куќни пријатели, и дечкото на девојчево (кое има 17 години, и идат нецела година заедно) го затекнав коа дојдов (да речеме беше 12 саат) и го оставив и коа заминав (беше веќе вечер, 7-8 саат).

Да седам 7-8 саати со родителите и пријателите на девојката... хм, глупо е.... o_O

Таков чекор единствено би направил ако имам сериозна врска која трае веќе подолго.... инаку би се чувствувал ептен глупаво.

Ако имам ќерка, здравје, ќе ја опоменам да не носи секого дома, кога има други луѓе у куќата... :D
 
Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
Чим е за еднаш или два пати не е проблем, не е никаква мода тоа. Зависи од родителите на девојката, колку години има, колку време е врската, можеби е од различен град итн. Ако налета на некој незгоден татица има да го исфрли како куфер од дома. Али претежно се се прифаќа со годините.
Мене ме загрижува опсадата во последно време. 24/7 си се преселува и ич мува не го лази, си јаде, си пие, си спие, се чувствува како дома. И после домазет и го зел презимето на жената, ќе го земе и оро ќе игра во некој ќош :icon_lol:
Сметките за струја/вода по пола..
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
Аха одма можи во Шкотска живееме и Кејт Винслет малолетна е во Trainspotting, а ти стануваш рано насабајле на поручек со нејзините :icon_lol:, тешки филмови тешки :icon_lol:.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Таков чекор единствено би направил ако имам сериозна врска која трае веќе подолго.... инаку би се чувствувал ептен глупаво.
И во сериозна врска е глупо, јас како на трња сум седела кога сум морала да одам на гости, се што „мора“ да јадеш во грло ти застанува и по 8 години. Али ваљда се е до осетот, некои луѓе едноставно се оперирани. Сите се стегаат, неможе да се оптегнат во дневна, неможе на пижами да се расшетуваш, неможеш да прднеш од него. Па да ја фатиш ќерката и на клоци да ја изнесеш заедно со него. Земи стан и плаќајте го двајцата ако толку неможете еден без друг или неможат денешните фраери да одделат за стан па дремат по туѓи. Исто е и за женските сосем исто, дошла да студира и се преселила кај него, ни кирија, ни ручек ни поручек. И после мамо мамо овој не ми дава сама да излегувам, епа каде мори тикво една да излегуваш кога кај него си како голо куче.
Дефинитивно мојот глас оди против окупација.
--- надополнето: 8 февруари 2012 во 13:05 ---
Сметките за струја/вода по пола..
За уво и на канал на - 20 да види кај се вади леб :icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom