Преспав

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Полошо нема од тоа кога македонци ќе пробаат да делуваат тренди, пази молим-те, колку сме напредни и фенси! фори од типот на: "ќе ми го поправиш бољерот" и за да биде уште по бедно 5 пати го повторија истото за некој случајно да не го пропушти?! LOL

И сето тоа опфатено со не лоша, него МИЗЕРНА глума, и официјално - линтературни дијалози, дно.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
И сето тоа опфатено со не лоша, него МИЗЕРНА глума, и официјално - линтературни дијалози, дно.
За светски стандарди, да, дно. Но за наши стандарди е одлично. Погледни ги другине серии кои ги снимаат Сител и Алфа и спореди ги со Преспав. Светлосни години разлика.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.902
Поени од реакции
7.570
Ставија две епизоди на јутјуб. Едната е денешната емитувана.
Еве ја денешната.

Еве уште една која не знам која е точно по ред.

Ако веќе ставаат епизоди на јутјуб нека ги ставаат по ред а не вака која им текне.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Сите 40 епизоди беа емитувани на Телма во 7 наутро.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
По две епизоди секој ден одат повеќе од месец дена
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.902
Поени од реакции
7.570
A зошто повеќе не почнува од 20:40?
Пауза има поради изборите и сега има специјални епизоди секоја сабота. Оваа сабота е последната специјална епизода.
Од понеделник се враќаат во редовниот термин.

Двете епизоди специјални ги имаат ставено на јутјуб.

Третата ќе биде ставена штом заврши премиерата на Телма. Најверојатно планираат на јутјуб да ги стават сите епизоди но тоа откако ќе заврши првата сезона.
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Конечно од понеделник се враќа серијава на телевизија. Еве им ја и најавата за од понеделник..............:)

 
Член од
11 декември 2008
Мислења
395
Поени од реакции
207
pocnav i ja da ga gledam serijava dosta smeh ima stvarno vredi za gledanje a ne ovia pickosanive turski mocani serii koi voopsto ne sum gledal niedna epizoda samo si go menjam kanalot na diskaveri ili histori sega i prespav dobra serija
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.922
Поени од реакции
1.479
Ме живцираат коментари од типот дно-дна, ижас и слично, тоа од истите шо гледаат турски серии и слушаат Џ.Бибер, не мора да пишувате дека не ви се сфиѓа гледајте си ги вашите тирски серии или амерички а нас оставете не да си гледаме мк серии...

Мене лично на Луд, збуњен нормалан ме потсетува, ама топ се, браво за идејата се надевам и другите тв ќе го следат овој тренд и тие ќе вложат во вакви проекти...
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
На trackermk ги имаше до 15та епизода и толку. Може некаде да се најдат останатите епизоди?
 
Член од
21 јануари 2016
Мислења
13
Поени од реакции
4
На trackermk ги имаше до 15та епизода и толку. Може некаде да се најдат останатите епизоди?
А може покана за trackermk? Сакам да ги изгледам тие 15 епизоди а ми бара код на регистрација.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom