Прескокнување на срце (екстрасистоли)

Член од
30 јули 2017
Мислења
18
Поени од реакции
1
...имаш примено антиковид вакцина? или нешто си прележал некоја вирусна инфекција?
Примив "синофарм" пред две години. А за инфекции сум лепак во секое време. Сао изминатиов период бев прилично добар, не под некој значаен стрес, а ми се јави ова со прескоциве. Еве два дена да речам се намалија 80% и си реков имало ден, за да денес пак ме грабнат .
Закажав прегледи па ќе видиме. Се надевам дека ќе се открие причината.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.627
Поени од реакции
34.814
Примив "синофарм" пред две години. А за инфекции сум лепак во секое време. Сао изминатиов период бев прилично добар, не под некој значаен стрес, а ми се јави ова со прескоциве. Еве два дена да речам се намалија 80% и си реков имало ден, за да денес пак ме грабнат .
Закажав прегледи па ќе видиме. Се надевам дека ќе се открие причината.
... ние не сме роботи, како што е и срцето орган како другите органи, нормално во тек на денот да се има по некој прескок, дали после прејадување, дали при некоја нагла активност или кофеин внес, или едноставно онака без некоја видлива причина, исто како што телото може да кивне три пати или кашла во текот на денот, да прдне два три пати, да уздригне два три пати, да има еднократна дијареја, да има 37со 5 телесна температура, зарем све тоа значи активирање по лекари мислејќи дека нешто се случува со нашето здравје?
... какви временски промени има? како во пустина да живееме со дневни разлики од 20 степени и со обилен дожд и сонце во ист ден, што мислиш тоа не делува на организмот, па ако додадеме околното загадување и зрачење нормално дека срцето ќе прескокне, всушност тоа не е прескок, тоа пребрзо чукање на вториот удар, така да чувствуваме како да има отсутност на еден удар како прескок, ама тоа не е „застанување на срцето“ или прескок, тоа е само мал дисритам на срцето!
ТИК - 0 - ТАК, ТИК - 0 - ТАК како нормално чукање,
ТИКТАК - пауза, ТИКТАК - пауза и го чувствуваме како прескок,
па се враќа пак на ТИК -0- ТАК.
 
Член од
21 декември 2018
Мислења
169
Поени од реакции
75
Kazete kako ste vi se namalija bez lekarstva ili morase b bloker
 

Kajgana Shop

На врв Bottom