Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    677
Член од
6 февруари 2022
Мислења
888
Поени од реакции
3.526
Абе БОТ, ете таму кај што си појден животот оди во надолна линија., така? Плус врие педери и муџи! Зошто седиш таму? Затоа што имаш услови и стандард, така? Ебате бот глуп! Значи трпиш гној околу тебе за убав живот, така?

Ете 3 години ништо не се смени, нема ни во наредниве 3 да има промена. Што не собираш парталите од таму?

Можно е бе да си толку глуп?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ете почна да се менува, политичкото расположение се префрла на моја страна, партиите на Путин добиваат подршка и доаѓаат на власт, тоа е фактичката состојба тоа е доказ дека конфронтацијата со Русија има импакт кај обичниот граѓанин, копито северно глупо.
 
Член од
22 декември 2018
Мислења
424
Поени од реакции
599
Педери, и џихад има во секоја ебана држава. Најдобри услови, стандард, и концентрација на населување се знае каде има.

Ете тргни по тебе, ако не ти е ок што кур седиш таму? Фаќај патот за Кина или Русија


Sent from my iPhone using Tapatalk
Европа дозволува било кој да емигрира бидејќи има пад на население и нема раст и поради тоа може било кој да се исели и да работи така работи економијата, а не затоа што ти многу им се свиѓаш и специјално те викаат да идеш кај нив.. Да си имаа зголемување на население природно немаше никогаш да стапнеш кај нив не па да работиш
 

y2k

Член од
4 октомври 2022
Мислења
773
Поени од реакции
1.218
Европа дозволува било кој да емигрира бидејќи има пад на население и нема раст и поради тоа може било кој да се исели и да работи така работи економијата, а не затоа што ти многу им се свиѓаш и специјално те викаат да идеш кај нив.. Да си имаа зголемување на население природно немаше никогаш да стапнеш кај нив не па да работиш
Никој не те вика со чоколадо да одиш кај нив, туку луѓето одат ради стандард и услови за живот. Сега во моментов 9-10 луѓе или чекаат да заминат, или заминуваат да јадат корења според членови на форумов. На никого не му е гајле од тие луѓе дали има зголемување на населението во Германија, и дали на Шолц настрана му моча. Луѓето едноставно си бараат егзистенција и да си го средат животот.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.376
Поени од реакции
36.304
Во истите тие државави подршка добиваат партии кои се за против конфронтација со Русија, против исламизација на Европа против уништување на Европската култура со лгбтџихад срања.
Зашто е тоа така?
И зашто ти си против Европа и на страната на лгбтџихад и учк?
Кои се сите тие држави?
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.916
Поени од реакции
17.730
Тоа 100%, само чекаат прилика.
Автоматски споено мислење:

Слушам некои шушки дека Хутите опнале носач на авиони, не знам дали Американскиот или Британскиот.
Kaj se shuska ova :D
 

YuZe

Fortune favors the Brave
Член од
22 септември 2005
Мислења
1.179
Поени од реакции
941
https://www.forbes.com/sites/petersuciu/2024/06/07/photos-purport-to-show-damage-to-us-aircraft-carrier-after-houthi-missile-strike/

Овие викаат дека го погодиле, не ми се верува голема штета да имаат направено, ама бродот појде на док заради некоја причина. Пропагандната машина на Западните комуњари одма извадоа дека ништо не било погодено, дури ја имаат рибано палубата изгледа некој транс се има зализгано и со деклата има изгребаници.
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.258
Поени од реакции
6.698
https://www.forbes.com/sites/petersuciu/2024/06/07/photos-purport-to-show-damage-to-us-aircraft-carrier-after-houthi-missile-strike/

Овие викаат дека го погодиле, не ми се верува голема штета да имаат направено, ама бродот појде на док заради некоја причина. Пропагандната машина на Западните комуњари одма извадоа дека ништо не било погодено, дури ја имаат рибано палубата изгледа некој транс се има зализгано и со деклата има изгребаници.
Sega se ushte pomotiviranji za naredniot pluton da im go ispratat.
Samo sega imaat iskustvo povejche kako funktionira da ja probijat odbranata!
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.916
Поени од реакции
17.730
https://www.forbes.com/sites/petersuciu/2024/06/07/photos-purport-to-show-damage-to-us-aircraft-carrier-after-houthi-missile-strike/

Овие викаат дека го погодиле, не ми се верува голема штета да имаат направено, ама бродот појде на док заради некоја причина. Пропагандната машина на Западните комуњари одма извадоа дека ништо не било погодено, дури ја имаат рибано палубата изгледа некој транс се има зализгано и со деклата има изгребаници.
3 pati go potonavte na kajgana do sea. Mislam na temava ima dosta primeri od opnati brodovi, ova ne e toa.
 

YuZe

Fortune favors the Brave
Член од
22 септември 2005
Мислења
1.179
Поени од реакции
941
3 pati go potonavte na kajgana do sea. Mislam na temava ima dosta primeri od opnati brodovi, ova ne e toa.
Јас немам ништо потонато. Американските носачи се невидливи? Не може да ги погодат? Баш ме интересира.
 

YuZe

Fortune favors the Brave
Член од
22 септември 2005
Мислења
1.179
Поени од реакции
941
Normalno deka mozhat, se se mozhe. Ali sea za sea daleku se od toa.
Извор? Јас работите што ги слушнав беа од Американски ветерани на подкаст, да видам дали ќе ја најдам во history.

Ти од каде го знаеш ова? Или во комитет ви соопштија?
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.916
Поени од реакции
17.730
Извор? Јас работите што ги слушнав беа од Американски ветерани на подкаст, да видам дали ќе ја најдам во history.

Ти од каде го знаеш ова? Или во комитет ви соопштија?
Poleka, ne sum ja kriv so si zaglaven na gluposti. Pameten covek kje svatese deka go veslaat do sea.

Da ti ja olesnam rabotata, ako bide seriozno osteten nosac na avion, ke go ima na sekoj eban medium, ne na nekoj random pokast. Ne e toa motor od 50 kubika da go skrijat.
 

YuZe

Fortune favors the Brave
Член од
22 септември 2005
Мислења
1.179
Поени од реакции
941
Poleka, ne sum ja kriv so si zaglaven na gluposti. Pameten covek kje svatese deka go veslaat do sea.

Da ti ja olesnam rabotata, ako bide seriozno osteten nosac na avion, ke go ima na sekoj eban medium, ne na nekoj random pokast. Ne e toa motor od 50 kubika da go skrijat.
Јас реков го погодиле, не реков го оштетиле, не реков го потонале...

Да ти олеснам читањето, оти гледам си многу добар читател, каде реков дека е сериозно оштетен? Гарант веруваше и во Духот на Киев, во сите "ебени медиуми" да те цитирам го имаше.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.916
Поени од реакции
17.730
Јас реков го погодиле, не реков го оштетиле, не реков го потонале...

Да ти олеснам читањето, оти гледам си многу добар читател, каде реков дека е сериозно оштетен? Гарант веруваше и во Духот на Киев, во сите "ебени медиуми" да те цитирам го имаше.
Znaci nit e osteten, nitu potonat. Epa dobro, odlicna vest si spodelil tuka. Prilicno relevantna.
Inace ne, i vo toa ne veruvav. Prilicno lesno e da se razgranici so e bulshit, so e relevantna vest. Primer, duhot od kiev e logicno da e bulshit. Pogoden nosac, isto taka, prilicno tesko da se skrie.
 

YuZe

Fortune favors the Brave
Член од
22 септември 2005
Мислења
1.179
Поени од реакции
941
Znaci nit e osteten, nitu potonat. Epa dobro, odlicna vest si spodelil tuka. Prilicno relevantna.
Inace ne, i vo toa ne veruvav. Prilicno lesno e da se razgranici so e bulshit, so e relevantna vest. Primer, duhot od kiev e logicno da e bulshit. Pogoden nosac, isto taka, prilicno tesko da se skrie.
Јас реков го погодиле, тоа го слушнав. Мислам на Daniel Davis Deep Dive подкаст беше, не знам точно во кое видео.

Еве пример за вест што беше многу релевантна па многу луѓе паднаа на неа. Истата вест беше 24/7 во сите медиуми и сите весници во Америка, и излезе дека излажаја. https://judiciary.house.gov/media/press-releases/testimony-reveals-fbi-employees-who-warned-social-media-companies-about-hack
 

Kajgana Shop

На врв Bottom