Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    683
Член од
9 октомври 2022
Мислења
1.745
Поени од реакции
4.441
BREAKING: Ukraine confirms that it managed to kill the Commander of the Russian Black Sea Fleet, Admiral Viktor Sokolov, in its double Storm Shadow missile strike on the Black Sea Fleet HQ in Sevastopol. Ukraine killed 34 Russian officers and wounded another 105 in the strike.

0 жртви, администрација, ситна роба дучанчина.
 
Член од
3 март 2021
Мислења
579
Поени од реакции
995
BREAKING: Ukraine confirms that it managed to kill the Commander of the Russian Black Sea Fleet, Admiral Viktor Sokolov, in its double Storm Shadow missile strike on the Black Sea Fleet HQ in Sevastopol. Ukraine killed 34 Russian officers and wounded another 105 in the strike.

0 жртви, администрација, ситна роба дучанчина.
Никому ништо веќе ни ги бројаат ни ги шливаат, Путин ги претвори русите во месо и цифра.
 
Член од
20 април 2023
Мислења
985
Поени од реакции
2.419
Oстај сега што како, јас поставив концизно и конкретно прашање, ти ми даваш сосема трет одговор. Дали поддржувате нацистички структури а од друга страна држиш до кауза за некоја си денацификација?
ne poddrzuvame nacistichka struktura vo OFICIJALNI institucii glupaku, ti poddrzuvash vo Ukraina, kolku pati da ti crtame matuf glup
Автоматски споено мислење:

ima neshto chim cel nazi shlajm se pojavuva naednash na temava
 
Член од
20 септември 2022
Мислења
1.838
Поени од реакции
6.978
BREAKING: Ukraine confirms that it managed to kill the Commander of the Russian Black Sea Fleet, Admiral Viktor Sokolov, in its double Storm Shadow missile strike on the Black Sea Fleet HQ in Sevastopol. Ukraine killed 34 Russian officers and wounded another 105 in the strike.

0 жртви, администрација, ситна роба дучанчина.
Фејк њуз.

According to the Crimean Channel, the commander of the Black Sea Fleet, Admiral Viktor Sokolov, is on duty. Previously, the IPSO spread fakes about the death of the fleet commander during an attack on the Black Sea Fleet headquarters.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
23.507
Поени од реакции
31.418
According to the Crimean Channel, the commander of the Black Sea Fleet, Admiral Viktor Sokolov, is on duty. Previously, the IPSO spread fakes about the death of the fleet commander during an attack on the Black Sea Fleet headquarters.
НАФО знае подобро.

И ние имаме НАФО. НАФО го возвраќа ударот! (ако не на фронт, барем на тастатура) :LOL:


 

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.751
Поени од реакции
8.821
Нацистиве си тераат наратив, тактика: село гори баба си ја чешла дундата. Настаните и историјата имаат тенденција да се повторуваат....WW2, 200000 доброволци у нацистичка СС, сега три пати повеќе. Reinhard Gehlen вода може да им носи на овие неоконсиве Нуланд и компанија.
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.781
Поени од реакции
21.869
еве ја сликата, дудлачиве сега како ќе ја одбранат, ќе речат не знаел кој бил тој ветеранот.
Руски тајни служби ги наместиле кутрите Канаѓани. :icon_lol:

Некако е тивок проукраинскиот/пронацистичкиот камп на темава, гледам нешто бладаат за руски адмирали и Косово.
 
Член од
9 октомври 2022
Мислења
1.745
Поени од реакции
4.441
Фејк њуз.

According to the Crimean Channel, the commander of the Black Sea Fleet, Admiral Viktor Sokolov, is on duty. Previously, the IPSO spread fakes about the death of the fleet commander during an attack on the Black Sea Fleet headquarters.
Секако.
 
Член од
23 мај 2019
Мислења
4.102
Поени од реакции
4.883
му аплаудирале на нацист кој се борел за Хитлер. Што дочека светов :icon_lol:
Добро, а што очекуваше после ретуширањето на историјата?
-прво го укинаа-преименуваа 9-15 мај кој беше ден на победата над нацифашизмот и го претворија во ден на ЕУропска...
(секогаш се прашувам зошто така ја викаат иако таму секоја одлука мора да биде потврдена од Германија -односно целата ЕУропска е колонија на Германија и ...)
-потоа прашј некој до 30год кој ја ослободил Европа од нацифаѓизмот и како од топ ќе ти одговори САД...
-
-види дури и АСНОМ го избришаа од Македонскиот Устав, а Бугарите ги претворија во администратори..... итн итн итн
е сеа после сето ова што може да се очекува?
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.425
Поени од реакции
36.364
BREAKING: Ukraine confirms that it managed to kill the Commander of the Russian Black Sea Fleet, Admiral Viktor Sokolov, in its double Storm Shadow missile strike on the Black Sea Fleet HQ in Sevastopol. Ukraine killed 34 Russian officers and wounded another 105 in the strike.

0 жртви, администрација, ситна роба дучанчина.
Ако ова испадне точно ондак е ликвадиција на највисоко рангиран офицер во војнава.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom