Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    695

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.538
Поени од реакции
12.404
Ау ороспиите комуњарски, бугарите, Албанците и припадничките на ЛТгтбгн џганот на темава на најако пуштени. :pos:

Да ги прашаш. Што слават. Ни самите незнаат.

Ај битно ја заборавија офанзивата во мозичињата :kafence:
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.632
Поени од реакции
82.391
Гледам нема ниеден русин на Светско првенство за атлетика ниту пак во квалификациите за европски фудбал. Дали и ова е успех на Путин ?
Не,
туку ова:

Повеќе од 40 земји изразија интерес да се приклучат на БРИКС, според јужноафриканските власти, а 22 формално се пријавиле да бидат примени.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
10.090
Поени од реакции
17.956
Ау ороспиите комуњарски, бугарите, Албанците и припадничките на ЛТгтбгн џганот на темава на најако пуштени. :pos:

Да ги прашаш. Што слават. Ни самите незнаат.

Ај битно ја заборавија офанзивата во мозичињата :kafence:
Туку ти ќе погодиш ли една работа. Само смајлиња лупаш, и све обратно ти искача. Праеше смешки дека не било пуч тоа, и пријателот со ракета го рокнаа :icon_lol:
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.671
Поени од реакции
5.354
Taka ami kako.
Doshlo nekoe pederce i ce izigrava golo made
Ајде сега, ипак се работи за новинар, и можеше културно да си поќути и да си замини, сепак важи за човек кој секој збор алтан му вреди. Едноставно, не смеј да си дозволи ваква глупост...
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.561
Поени од реакции
7.114
Ајде сега, ипак се работи за новинар, и можеше културно да си поќути и да си замини, сепак важи за човек кој секој збор алтан му вреди. Едноставно, не смеј да си дозволи ваква глупост...
Vo makedonija 90 procenti od takanarecenite novinari se samo teshki dibeci i edno dete od 10 godini ima povejce karakter i intelegencija i bi bilo podobar novinar.
I koga ce ti dojdi eden takov profi ti doajga da mu ja svetnish edna da mu izletaat ocite od dupkite.
I ovde kako shto gledam se raboti za eden takov Profi taka da toa shto mu rekol e i epten nezhno receno. I DA, mozhel da si pocuti ama se si ima granici a vakvite sigurno so saati trcaat po nego kako gladni rotfajleri.

Nesakam nikogo da branam ili napadjam ama mi se zgaduvaat koga ce gi gledam na tv!
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.671
Поени од реакции
5.354
Vo makedonija 90 procenti od takanarecenite novinari se samo teshki dibeci i edno dete od 10 godini ima povejce karakter i intelegencija i bi bilo podobar novinar.
I koga ce ti dojdi eden takov profi ti doajga da mu ja svetnish edna da mu izletaat ocite od dupkite.
I ovde kako shto gledam se raboti za eden takov Profi taka da toa shto mu rekol e i epten nezhno receno. I DA, mozhel da si pocuti ama se si ima granici a vakvite sigurno so saati trcaat po nego kako gladni rotfajleri.

Nesakam nikogo da branam ili napadjam ama mi se zgaduvaat koga ce gi gledam na tv!
Епа колега, таква му е работата. За да не му досадува никој, Лавров можеше да одбери и друга професија, еве да речеме градинар. Неговата работа е таква, работи постојано под притисок, министер за надворешни работи на земја што е во ТОП 3 најјаки армии во светот, и земја која има влијание свое врз светскиот поредок. Јас искрено од сите активни политичари, тој ми е репер како треба да изгледа онака баш ТОП политичар. Секој збор што го кажува му е стопати анализиран, и никогаш не се расфрла со непотребни изјави, т.е. досега нема некој гаф. Нормално е за неговата професија да му поставуваат прашања новинари, парановинари, теоретичари на заговор и разни други тараби на кои треба да му обрни внимание или не треба, тоа си е сопствена проценка. Едноставно, кога веќе не сакаше да дава никаква изјава, нека дадеше куртоазна насмевка, нека поќутеше и никому ништо.
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.561
Поени од реакции
7.114
Edno e novinar drugo e leshinar,
A i ne mu rece nishto posebno za da se pishuva so denovi,
"Od kade po djavolite ti izleze" i tivko kazhano kako za sebe skoro i ne se slusha na snimkata. I ova za tebe e neshto strashno?
Imalo vreme za prashanja i izjavi i ne moeal da trca po nego kako pes. Samo rabotava, ej Lavrov vaka napraj za zgolenuvanje popularnost na nekoj lev vesnik ili tv kujca.

A kako ce ja narecis rabotsta na makedonski ligushi koj shirat lazhni vesti, koj se prodadeni dushi i izvestuvaat po naracka?

Ili i toa e za tebe objektivno novinarstvo?
 
Член од
28 март 2023
Мислења
640
Поени од реакции
1.004
Mene ne mi e za veruvanhe deka Putin ovde ima meshano prsti zatoa shto ima mnogu mnogu opcii za da go svitka i nikoj da ne se somneva.
Nema koj drug ova im e poraka na pacovite i predavnicite, mirni ili mrtvi. Sigurno ne e direktna naredba od Putin no drzavata mora da se stiti koga e vo vojna na sekoj nacin.
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.561
Поени од реакции
7.114
Nema koj drug ova im e poraka na pacovite i predavnicite, mirni ili mrtvi. Sigurno ne e direktna naredba od Putin no drzavata mora da se stiti koga e vo vojna na sekoj nacin.
A shto ako nekoj drug isceniral za da izgleda kako da e Putin?

Imashe i avion nad Hrvatska shto padna zatoa shto pisotot so 1535678900 casovi ne znael da sleta i se urna. A toa babata utroto pocinala.
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.561
Поени од реакции
7.114
S shto mislish,
Ne mozhele vo Avionot da stavat mala eksplozivna naprava sto ce oshteti vitalen del od avionot i pilotot da izgubi kontrola i da imaat snimki so Mayday Mayday i da imaat odlicno alibi ?
 
Член од
9 октомври 2022
Мислења
1.892
Поени од реакции
4.876
100% е од надвор нарачана работа. Ваква перфекција само ЦИА е способна да заврши толку длабоко на непријателска територија. Ова им беше генерална проба пред да удрат кај главниот на ист начин. Сега веќе никој не е безбеден да лета со авион таму.
 

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
4.117
Поени од реакции
3.319
Северџиските ботови ептен загрижени за Пригожин, не може човек крајот да ви фати, еднш викате зошто не го скинал, па откако го скинаа што го скинале, а мора да напоменете дека скоро еден ден беше борец и за човекови права.

Јас се уште мислам дека работата со пучот не е баш чиста, според тоа што го знаевме е дека Пригожин беше заштитуван од тајните служби и веројатно затоа можеше да прави што сака додека не покажа непочитување кон тој систем.

Во јаките држави службите се држава во држава кој прават многу работи без да знае политичкиот врв, ниту пак му одговраат на политичкиот врв за своите постапки.

Друга интересна рбота што ја пишав е што истиот ден кога се спомна дека Армагедон се разрешува од функцијата и дека можеби ќе одел во Вагнер се случи “несреќата“.

Моја теорија ако се земе се овие 2 месеци, Пригожин стана популарен со Бахмут, ама покрај пари сакаше и многу да биде славен, отворено критикуваше се живо во војската, затоа тајните служби барале начин како да го тргнат, а како се прави тоа најдобро, ако некого направиш предавник, можеби на почетокот му рекле да прави марш за некаква правда и дека нема никој да му смета по патот и затоа без проблем си отиде во базата во Ростов да си пие кафе, ама работата се искомплицира како што треба за планерите и Путин во обраќањето го нарече предавник, НАФО ботовите го прогласија за борец за човекови права, а во руските кругови почна да се шири веста дека ги лапнал милијардите што ги снемало во Киев.

Можеби еден ден ќе ја дознаеме вистината, сега можеме само да шпекулираме и да си кажуваме само работи што ни одговараат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom