Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    671
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.633
Поени од реакции
4.934
Си ги зимаш апчињата за шизофренија, се ти е розово и не ти смета што си роб во сопствента држава, и повремено си ги тролаш тие што уште не те познаваат доволно... Шубав живот, нема што.
Дрога, секс и рок енд рол :)
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.252
Поени од реакции
29.732
Лгбтп секс, судејќи според твојата активност на педо-woke темата.
Knock yourself out шо би рекле западните.
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.633
Поени од реакции
4.934
Лгбтп секс, судејќи според твојата активност на педо-woke темата.
Knock yourself out шо би рекле западните.
Само транс никако друм енд бајс. Јас сум најголемиот транс шизик на оваа страна на Вардарот хахаха
 
Последно уредено:
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.585
Поени од реакции
38.730
најверојатно бранава е уништена од едноставно неодржување. Се десила експлозија у собите каде што биле генераторите и од таму се проширило. Не бил удар изгледа од крстосувачка ракета како што се мисли. Еве у постов има слики како било на 31ви пред 6 дена. Се гледа дека имало место каде што пушта.

 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.635
Поени од реакции
5.316
најверојатно бранава е уништена од едноставно неодржување. Се десила експлозија у собите каде што биле генераторите и од таму се проширило. Не бил удар изгледа од крстосувачка ракета како што се мисли. Еве у постов има слики како било на 31ви пред 6 дена. Се гледа дека имало место каде што пушта.

Да бе другар, и онај во кичево се удави во кофа со вода взатвор што беше...:) :) :)
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.585
Поени од реакции
38.730
Да бе другар, и онај во кичево се удави во кофа со вода взатвор што беше...:) :) :)
баки, браната беше ничија земја и немој да ми речеш дека некој работел таму. Имаш слики како уште пред 6 дена била оштетена. Ноќеска ете се десило да попушти скроз. А и тоа е најлогично објаснување, гледајќи ги двете страни како се обвинуваат.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.635
Поени од реакции
5.316
баки, браната беше ничија земја и немој да ми речеш дека некој работел таму. Имаш слики како уште пред 6 дена била оштетена. Ноќеска ете се десило да попушти скроз. А и тоа е најлогично објаснување, гледајќи ги двете страни како се обвинуваат.
Јас не верувам дека сама попуштила, ама ајде, ќе се види на крајот :)
 
Член од
23 мај 2019
Мислења
3.649
Поени од реакции
4.302
Не знам чија вина е ова со бранава, дали Руска или Украинска...важно едно знам, а тоа е дека деновиве ќе има зголемување на воздушни напади врз Украина.
А знаеш ли кој го уништи NS'2?
Многу тешко е да се претпостави чија вина е ова со бранава, РФ цела година ја штити се повлекува од херсон ама тешко е да се претпостави кој би ја средил ;)
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
5.977
Поени од реакции
11.149
Најако е. Да ги прашаш кој ги дигна гасоводите. Никој не знае. Сите биле во подрум.

Ама за бранава сите навиени, со брифинг со сфе. Од зелениот па оној Мишел и така цело ЕУ.
Сите како наштелувани како да дејствуваат.
Па ќе испрачале хуманитарна помош трт мет. Абе шоу за медиуми.

Е сега веч година дена некој предупредуваше на истото.
 
Член од
23 мај 2019
Мислења
3.649
Поени од реакции
4.302
Нема логика... На Русите ли им одговара да си ги поплават дефанзивните позиции и да го испразнат езерото кое им е природна бариера (неколку пати лудаците со чамци, глисери, и кајаци се самоубиваат се обидуваат да напаѓаат).
Да бе на Русите им одговара само што тие не знаеле па ОТАН ги поплави за да разберат, не си знаел?

Мене животот ми е убав.
Да де, Шо може да фали у празна глава?
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.211
Поени од реакции
78.775
Не била курташак одлука на Суровикин да се повлечат од Херсон значи.


Али овде експертската фела составена од гној и шљајм го оценија тој потег како пораз за Русија.
Повлекувањето од Херсон е сушта спротивност на повлекувањето од зоната кај Изјум.
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.633
Поени од реакции
4.934
Да бе на Русите им одговара само што тие не знаеле па ОТАН ги поплави за да разберат, не си знаел?


Да де, Шо може да фали у празна глава?
Jas sum najinteligentniot i najsizik ovde na forumov. Ne sum isfrustriran ne sum latenten fashista. Ebam picki i imam mnogu pari. A @Vanlok neka bide glup i neka misli deka sum lgbt imam pametni faci tuka i vo Makedonija.
 
Член од
16 октомври 2020
Мислења
2.626
Поени од реакции
5.558
И да е Русија, ништо не и` можат. Ниту НАТО има муда да влезе, ниту ќе им се суди за овие ,,воени злосторства".

:kuracc:

P.S. Гледаме дека попоплавениот дел е руско контролираниот и загрозена е централата (исто руско контролирана).
 

Kajgana Shop

На врв Bottom