Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    694
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.672
Поени од реакции
5.477
Koja култура ја поседуваш, просто паѓам во несвест. Урбанович дошол од Украина, тука има бизнис, говори македонски јазик подобро од пола Македонци, изгледа како некое младо дете, како да е студент. Јас се запрепастив кога слушнав дека имал бизнис, мислев студент е, дојден на размена, така нешто, затоа што многу младолико изгледа. И демек должен е тебе одговори да ти дава? А ти што правиш во животот? Седиш со пиво, кафе, цигара, пред компјутер, не се школуваш, не работиш, девојка, жена, семејство немаш, јазик не учиш, бизнис не те интересира, имаш пивски стомак веројатно, ама Русија добро ја фалиш и имаш право да поставуваш прашања секому за се. Браво. Секоја чест.

Tребал да те праша зошто Талат ти ја води државата и зошто земате бугарски пасоши? И зошто се прекрстивте?
Колку профили имаш на форумов пошто од авион се гледа дека овој скоро си го отворил?Да не гледаш на магична топка па знаеш зошто Урбанович дошол во најкорумпираната држава во Европа со најлоша власт ,судство и најлоша полиција да отвара бизнис!Бизнисот е само параван на хазарот за да ја прикрие главната цел поради која дошол да живее во Македонија.И кога веќе гледаш на магична топка кој што прави приватно во животот заборави да кажеш на која страна ми лежи и со која си го подмачкувам редовно.И пошто си многу интелигентен најди ми пример каде спортист со пивски стомак кој мислиш дека го носам може да направи велосипедска тура од над 300км во еден ден која би траела и до 24 часа или планинарска тура од 35 до 40км која би траела околу 14 часа.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.670
Поени од реакции
5.352
Христијан, Кристијан. Потато, патато. Пак дебил си:pos:

Мицковски седи си раат и не замарај.Со Кина и Индија сигурно не тргуваат во грошои.
И со Турција на пример ;)


Патем самите западњаци признаваат дека не фунционираат санкциите како што планираа. Останавте уште овде на форумот со тој наратив. За жалење сте.

Немате некој попаметет бе во клубот?
Мистер ХХ, не биди некултурен и дрзок, а не ти држи, никаде не беше навреден...

Па што и да очекувам кога и сам си се нарекуваш дека си бот. Ама многу глуп бот си, треба да ти ја преинсталираат програмата во главата, во лаг си, уште си од Лаврентиј Берија програмата, затоа сега ти трокира, чади и вергла тоа мозочето што го носиш во главата, исто како Југо на -20...

Инаку, Русија и Кина тргуваат во Јуани...Најчесто....
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.764
Поени од реакции
40.902
Мистер ХХ, не биди некултурен и дрзок, а не ти држи, никаде не беше навреден...

Па што и да очекувам кога и сам си се нарекуваш дека си бот. Ама многу глуп бот си, треба да ти ја преинсталираат програмата во главата, во лаг си, уште си од Лаврентиј Берија програмата, затоа сега ти трокира, чади и вергла тоа мозочето што го носиш во главата, исто како Југо на -20...

Инаку, Русија и Кина тргуваат во Јуани...Најчесто....
брат, до кога ќе ги браните овие фашисти и нацисти? Устата пена ви фати да му се сневиди.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.670
Поени од реакции
5.352
брат, до кога ќе ги браните овие фашисти и нацисти? Устата пена ви фати да му се сневиди.
Абе, што се мене тиче, јас сакам да ги истребат сите нацисти до еден, и тоа не само во Украина. Ама и сам знаеш дека сето ова не е до требењето нацисти..Човек ако не се сложи со политиките на Русија не значи по автоматизам дека е за Западот, ама такво ни е општеството овде и така се воспитувани сите, дека мора да бидиш определен и за некој.
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.672
Поени од реакции
5.477
Пред нова година бев на кафе со пријатели и имаше еден албанец иселен во Хамбург со фамилија каде работи како програмер и кажуваше дека се граделе бааги нови згради исклучиво наменети за украинските бегалци а оние германци што биле социјалци и што чекале со години за да добијат стан од општината биле повторно ставени на чекање поради украинците.Да не правиме муабет колку од бегалците добиваа пари и работа во некоја од западноевропските држави само да се иселат трајно од Украина.Зошто тој статус го немаа сиријците за разлика од украинците проценете сами.
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.533
Поени од реакции
12.389
Мистер ХХ, не биди некултурен и дрзок, а не ти држи, никаде не беше навреден...

Па што и да очекувам кога и сам си се нарекуваш дека си бот. Ама многу глуп бот си, треба да ти ја преинсталираат програмата во главата, во лаг си, уште си од Лаврентиј Берија програмата, затоа сега ти трокира, чади и вергла тоа мозочето што го носиш во главата, исто како Југо на -20...

Инаку, Русија и Кина тргуваат во Јуани...Најчесто....
Самата дискусија со тебе ми ја навредува интелегенцијата :kafence:



Рубљи за нафта со Кина.
Рубљи и Јуан за гас со Кина.
Истото и со Индија.
И со другите партнери.

Ај сега седи раат и остај ме на раат кафето да го испијам.
Автоматски споено мислење:

Пред нова година бев на кафе со пријатели и имаше еден албанец иселен во Хамбург со фамилија каде работи како програмер и кажуваше дека се граделе бааги нови згради исклучиво наменети за украинските бегалци а оние германци што биле социјалци и што чекале со години за да добијат стан од општината биле повторно ставени на чекање поради украинците.Да не правиме муабет колку од бегалците добиваа пари и работа во некоја од западноевропските држави само да се иселат трајно од Украина.Зошто тој статус го немаа сиријците за разлика од украинците проценете сами.
Сега дедо Игорче @Staufer ќе објасни.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.588
Поени од реакции
82.270
Контраофанзивата напролет е украинска изјава наменета за домашната јавност на Запад. Не смее да се буни народ на Запад заради нови вложувања во војната.
Русија напоредува, а дома имаат, во разни земји, протести против инволвираноста во војната. Проблематичен период е ова и мора такви изјави, за јавно да не се загрозува оправданоста на инволвирањето.
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.672
Поени од реакции
5.477
Самата дискусија со тебе ми ја навредува интелегенцијата :kafence:



Рубљи за нафта со Кина.
Рубљи и Јуан за гас со Кина.
Истото и со Индија.
И со другите партнери.

Ај сега седи раат и остај ме на раат кафето да го испијам.
Автоматски споено мислење:


Сега дедо Игорче @Staufer ќе објасни.
Сега подржувачите на долар и евро ќе ти кажат дека рубљата и јуанот се банана валути бидејки низ светот не се тргува со нив :pos:
 
Член од
17 август 2011
Мислења
10.085
Поени од реакции
17.951
Пред нова година бев на кафе со пријатели и имаше еден албанец иселен во Хамбург со фамилија каде работи како програмер и кажуваше дека се граделе бааги нови згради исклучиво наменети за украинските бегалци а оние германци што биле социјалци и што чекале со години за да добијат стан од општината биле повторно ставени на чекање поради украинците.Да не правиме муабет колку од бегалците добиваа пари и работа во некоја од западноевропските држави само да се иселат трајно од Украина.Зошто тој статус го немаа сиријците за разлика од украинците проценете сами.
Ти би сакал сириец или украинец во комшии :D?
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.672
Поени од реакции
5.477
Ти би сакал сириец или украинец во комшии :D?
Да со две раце би ги пречекал под услов ако украинецот нема хазарско потекло само да немам влав во моја близина.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
10.085
Поени од реакции
17.951
Па не толку одамна на швабите не им сметаа бегалците од блискиот исток и од северна Африка.





Тоа беше дај шта даш.
Автоматски споено мислење:

Тешко да заземат укронацистите територија повторно. Не само што се појавија информации и сателитски снимки од западни разузнавачи дека дебели добро утврдени линии се направени во југот и истокот на Украина, туку и нема доволно оружје за таква офанзива. Така што војнава ќе потрае уште 2, 3 години каде што дотогаш Русите ќе стигнат до Днепар, а за уште 1 до Одеса.
Војнава нема да заврши ни со метро поише од ова сега. Се што ќе успеат да задржат им е частење на Русите.
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.732
Поени од реакции
12.009
Тоа беше дај шта даш.
Нивен проблем, има безброј други начини во едно богато и развиено општество да надоместиш за намалениот наталитет наместо да увезуваш имигранти, особено луѓе од тотално трети држави со тотално трети облици на домашно (не)воспитување, (не)образование, (не)култура и традиции.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
10.085
Поени од реакции
17.951
Нивен проблем, има безброј други начини во едно богато и развиено општество да надоместиш за намалениот наталитет наместо да увезуваш имигранти, особено луѓе од тотално трети држави со тотално трети облици на домашно (не)воспитување, (не)образование, (не)култура и традиции.
Украинците се совршен тип на мигранти, не знам зашто некој не би ги сакал. За генерација две ќе бидат поголеми германци од германците.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom