Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    673
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.731
Поени од реакции
9.842
Мрсољко,сум ти кажал да не ме цитираш тоа под прво.
Под второ секој ден скоро има ракетни напади од руските фашисти врз цивили и цивилни објекти на Украинците.
Пред недела дена зграда уништија во Днипро ... 46 мртви и незнам колку повредени 4 деца мислам починаа..На к*р да те качев ,,А'' немаше да кажеш за тоа..
Така да иди избриши си ги мрсољите..
 
Член од
16 октомври 2020
Мислења
2.626
Поени од реакции
5.558
Мрсољко,сум ти кажал да не ме цитираш тоа под прво.
Под второ секој ден скоро има ракетни напади од руските фашисти врз цивили и цивилни објекти на Украинците.
Пред недела дена зграда уништија во Днипро ... 46 мртви и незнам колку повредени 4 деца мислам починаа..На к*р да те качев ,,А'' немаше да кажеш за тоа..
Така да иди избриши си ги мрсољите..
Прво за тоа во Днипро, виновни се Украинците и само Украинците. Дури и Арестович потврди дека соборувањето на ракетата од страна на украинското ПВО е причина за несреќата. Второ, Русите уништуваат исклучиво воени цели. Трето, секој ден Украина Донецк го гранатира, па и тебе те нема тогаш Цитро. :kuracc:
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
3.789
Поени од реакции
5.901
Мрсољко,сум ти кажал да не ме цитираш тоа под прво.
Под второ секој ден скоро има ракетни напади од руските фашисти врз цивили и цивилни објекти на Украинците.
Пред недела дена зграда уништија во Днипро ... 46 мртви и незнам колку повредени 4 деца мислам починаа..На к*р да те качев ,,А'' немаше да кажеш за тоа..
Така да иди избриши си ги мрсољите..

Ne se nerviraj!!!
Gubish na Lepota
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.731
Поени од реакции
9.842
Измислиле куртони некои паметни,ама џабе.
 
Член од
16 октомври 2020
Мислења
2.626
Поени од реакции
5.558
Colonelcassad

In the near future, we can expect good news from the Artemovsky direction. The situation for the enemy to the north of the city is deteriorating.

Обрачот продолжува да се стега. :icon_lol:
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
3.789
Поени од реакции
5.901
Се пронајде добар си,малце боље од мрсољко, дете од неуспешен абортус
Jas sum prvorodeno dete me praele na merak na selska livada :pos: :pos: :pos: :pos: :pos:

A tebe?
Na avtobuska a vo rakata edna Tcrvena.
 
Последно уредено:
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.731
Поени од реакции
9.842
Jas sum prvorodeno dete me praele na merak na selska livada :pos: :pos: :pos: :pos: :pos:

A tebe?
Na avtobuska a rakata edna Tcrvena.
Лејј ме заеба,алал да ти е.
Татко ти сигурно мора да го жуљало штом те правел на ливада само сигурно не се надевал дека такво ,,говедо'' ќе искочи.
Автоматски споено мислење:

Colonelcassad

In the near future, we can expect good news from the Artemovsky direction. The situation for the enemy to the north of the city is deteriorating.

Обрачот продолжува да се стега. :icon_lol:
Кој те чита тебе мрсољко ќе помисли дека русите до месечината стигнале и ќе ја освојат,а они јадниците со целата армија и оружје едно градче колку Штип неможат да освојат осми месец. :tapp:
 
Член од
28 август 2013
Мислења
4.027
Поени од реакции
12.131
Лејј ме заеба,алал да ти е.
Татко ти сигурно мора да го жуљало штом те правел на ливада само сигурно не се надевал дека такво ,,говедо'' ќе искочи.
Автоматски споено мислење:



Кој те чита тебе мрсољко ќе помисли дека русите до месечината стигнале и ќе ја освојат,а они јадниците со целата армија и оружје едно градче колку Штип неможат да освојат осми месец. :tapp:
Стрико, уште колку време им останува на фашистите?
 
Член од
16 октомври 2020
Мислења
2.626
Поени од реакции
5.558
Кој те чита тебе мрсољко ќе помисли дека русите до месечината стигнале и ќе ја освојат,а они јадниците со целата армија и оружје едно градче колку Штип неможат да освојат осми месец. :tapp:
Па не би рекол дека е ,,гратче". Украинците изгубија стотици илјади војници за да го задржат и моментално додека зборуваме, губат уште војници. И секако одбраната градена од НАТО проаѓа низ ,,гратчево" градена 8 години. Индиректно сакаш да кажеш дека ова ,,гратче" е стратешки небитно, а со тоа ми се чини дека слушам американски генерал. И се вика ,,мрсулко" Цитроооо. :kuracc:
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.060
Поени од реакции
11.340
На четивото од вчера да се надоврзам:


Мрмлаше тоа Гаргамелот во олицетворие на Нуланд вчера као демек доколку Русија е спремна да се повлече спремни се да ги тргнат санкциите . Се поклопуваа тоа со анализава. Или во мој превод. Многу гадно се искоцкаа и испогина едно грмада народ во таа прва покер рака. Тотално се отсечени со реалноста за внатрешната политика на Русија во мо.



На овој народ никој нема да им ги врати дома мажите,синовите, браќата и пријателите. Ниту утеха ќе им биде твитер и форум препуквањата дека Америчкава армија се неприкосновени или тоа дека Рускава армија се ловечко друштво. Еден од најголемите виновници за конфликтов е ЕУ што требаше да биде трета сила која ќе ги спречи или Русија или Америка во вакви сценарија. Али глупи сме, што не учиме од минатото.




На овие Вагнер како приватна армија ќе им процути бизнисот во иднина благодарение на Америте.
Не дај боже да дојдат навака да излезат на мегдан со северниот сосед .
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom